Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
sobota, 22 lutego 2020 22:25
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
Bez wygranej po dwóch meczach ćwierćfinału PHL są hokeiści LOTOS ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wolontariat dla osób bezrobotnych? To działa!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 listopada 2013 12:55

Zakończył się pilotażowy projekt „Gdański Program Aktywizacji Zawodowej poprzez Wolontariat” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, a jego podsumowaniem będzie konferencja „Laboratorium Wolontariatu”, która odbędzie się 13 listopada 2013 r. w godzinach 10.00-12.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Sali Kameralnej.


W ramach projektu to osoby bezrobotne, poszukujące pracy były wolontariuszami i wolontariuszkami działającymi na rzecz gdańskich organizacji pozarządowych. W pilotażowej wersji projektu udział wzięło 15 osób, 13 zakończyło projekt, a 2 osoby otrzymały zatrudnienie w organizacjach,
w których działały. Łącznie uczestnicy projektu przepracowali 360 godzin wolontariackich. Projekt zakończył się
w czerwcu 2013 roku.


A co daje wolontariat osobom bez zatrudnienia?
- Wolontariat to świetne narzędzie aktywizacyjne – mówi Paweł Buczyński, Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. - Daje szanse na zdobycie nowego doświadczenia, sprawdzenie swoich możliwości, zawiązanie nowych znajomości, a dla niektórych możliwość „wyjścia z domu”. Gdańskie organizacje pozarządowe to przecież spory potencjał pracodawców, ale jeszcze nie do końca odkryty.


alt


- Zrealizowany projekt pokazał, że wolontariat jest dodatkowym, cennym narzędziem do wykorzystania w aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych - mówi Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Może ułatwić osobom poszukującym pracy np. wybór zawodu poprzez praktyczne sprawdzenie własnych kompetencji zawodowych, osobistych. Uczy oraz pozwala nabyć nowe umiejętności oraz cenne doświadczenie tak ważne na rynku pracy, dla pracodawców.


Projekt polegał na rekrutacji uczestników z klientów Powiatowego Urzędu Pracy, którym proponowano możliwość odbycia wolontariatu. Tutaj ważną rolą odgrywali doradcy zawodowi i pośrednicy pracy, którzy wśród dostępnych ofert wolontariackich doradzali wybór odpowiednich stanowisk - tym razem nie pracy, a wolontariatu. A potem było już działanie, wspierane przez koordynatorów w organizacjach pozarządowych. Każdy wolontariusz miał zapewnione ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i zwrot kosztów dojazdu.


Organizowana konferencja to nie tylko podsumowanie odbytego projektu, ale także impuls do kontynuacji działań. Projekt był wyjątkowy, bo jego realizacji nie finansowano z żadnych zewnętrznych źródeł, a zrealizowany został na podstawie zawiązanego partnerstwa publiczno – społecznego pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku i Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież