Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło... "Głos Wybrzeża" w (bez)prawnym cieniu - gazeta czy ulotka europosłanki... » Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dziennik "Głos Wybrzeża".Budowany pracą...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wolontariat dla osób bezrobotnych? To działa!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 listopada 2013 12:55

Zakończył się pilotażowy projekt „Gdański Program Aktywizacji Zawodowej poprzez Wolontariat” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, a jego podsumowaniem będzie konferencja „Laboratorium Wolontariatu”, która odbędzie się 13 listopada 2013 r. w godzinach 10.00-12.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Sali Kameralnej.


W ramach projektu to osoby bezrobotne, poszukujące pracy były wolontariuszami i wolontariuszkami działającymi na rzecz gdańskich organizacji pozarządowych. W pilotażowej wersji projektu udział wzięło 15 osób, 13 zakończyło projekt, a 2 osoby otrzymały zatrudnienie w organizacjach,
w których działały. Łącznie uczestnicy projektu przepracowali 360 godzin wolontariackich. Projekt zakończył się
w czerwcu 2013 roku.


A co daje wolontariat osobom bez zatrudnienia?
- Wolontariat to świetne narzędzie aktywizacyjne – mówi Paweł Buczyński, Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. - Daje szanse na zdobycie nowego doświadczenia, sprawdzenie swoich możliwości, zawiązanie nowych znajomości, a dla niektórych możliwość „wyjścia z domu”. Gdańskie organizacje pozarządowe to przecież spory potencjał pracodawców, ale jeszcze nie do końca odkryty.


alt


- Zrealizowany projekt pokazał, że wolontariat jest dodatkowym, cennym narzędziem do wykorzystania w aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych - mówi Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Może ułatwić osobom poszukującym pracy np. wybór zawodu poprzez praktyczne sprawdzenie własnych kompetencji zawodowych, osobistych. Uczy oraz pozwala nabyć nowe umiejętności oraz cenne doświadczenie tak ważne na rynku pracy, dla pracodawców.


Projekt polegał na rekrutacji uczestników z klientów Powiatowego Urzędu Pracy, którym proponowano możliwość odbycia wolontariatu. Tutaj ważną rolą odgrywali doradcy zawodowi i pośrednicy pracy, którzy wśród dostępnych ofert wolontariackich doradzali wybór odpowiednich stanowisk - tym razem nie pracy, a wolontariatu. A potem było już działanie, wspierane przez koordynatorów w organizacjach pozarządowych. Każdy wolontariusz miał zapewnione ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i zwrot kosztów dojazdu.


Organizowana konferencja to nie tylko podsumowanie odbytego projektu, ale także impuls do kontynuacji działań. Projekt był wyjątkowy, bo jego realizacji nie finansowano z żadnych zewnętrznych źródeł, a zrealizowany został na podstawie zawiązanego partnerstwa publiczno – społecznego pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku i Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież