Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dziurawy Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 14 stycznia 2011 17:48

altZima zniszczyła większość gdańskich dróg. Miasto zajmuje się tylko najniebezpieczniejszymi miejscami i zaznacza, że na większy remont przyjdzie czas wiosną.


Po mroźnym grudniu przyszła odwilż, a śnieg zniknął z ulic. Wydawać by się mogło, że kierowcy taką zmianę potraktują z ulgą. Okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie. – Codziennie jeżdżę Traktem Świętego Wojciecha. Wraz ze śniegiem „wyparowała” też część nawierzchni. Aż strach pomyśleć, co stałoby się z moim samochodem, gdybym przypadkowo wjechał w jedną z większych dziur – denerwuje się Marek Ławniczak, trójmiejski kierowca. –  Problem pojawia się co roku, ale tak źle jak teraz, nie było chyba nigdy –  dodaje.


alt


Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, który odpowiada za stan dróg, zaprzecza. – Sytuacja jest podobna do zeszłorocznej, ale nikt już tego nie pamięta –  zauważa Wiesław Szańca, zastępca kierownika Działu Utrzymania Dróg ZDiZ.
Szańca przyznaje jednak, że problem istnieje. – Część dróg rzeczywiście jest w kiepskim stanie. Chodzi w szczególności o miejsca, w których od wielu lat nie prowadzono prac – tłumaczy.


Problem z fatalnym stanem nawierzchni ni dotyczy tylko Traktu św. Wojciecha. Kierowcy skarżą się też na stan okolic skrzyżowania ul. Jana Pawła II i ul. Rzeczpospolitej. Wiele do życzenia pozostawia zdeformowana przez śnieg ul. Słowackiego. Dziurawe są także ul. Armii Krajowej, Okopowej czy Kielnieńskiej.


alt


Co z problemem drogowców robią służby porządkowe? – Na razie zajmujemy się przede wszystkim zabezpieczaniem dziur na głównych trasach komunikacyjnych oraz w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Prowadzenie poważniejszych prac mija się teraz z celem. Czekamy z nimi do końca zimy, czyli przełomu marca i kwietnia – mówi Szańca.


Co zrobić, gdy zauważymy nowopowstałe dziury w jezdni? Najlepiej zawiadomić o tym Dział Utrzymania Dróg ZDiZ w godz. 7-15 pod nr tel. 58 52 44544.


alt


A  co, gdy z powodu złego stanu nawierzchni, nasz samochód zostanie uszkodzony? Urzędnicy zapewniają - w takiej sytuacji można walczyć o odszkodowanie. To jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Niezbędne będą dowody świadczące o tym, że awaria powstała w skutek  dziur (np. zdjęcia, świadkowie). Trzeba także wykazać, że uszkodzenia nie są wynikiem jazdy niezgodnie z przepisami ruchu.
Adrian Dampc

Fot. Adrian Dampc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież