20-lecie Rënku » W gronie pracowników i najemców Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 20-le... Ekologiczny projekt radnych PiS » Radni Prawa i Sprawiedliwości zbierają podpisy pod projektem "Zielony Gdańsk", dzięki któremu w 15 l... Janusz Śniadek: Nadal idę drogą ideałów Sierpnia » Rozmowa z JANUSZEM  ŚNIADKIEM, posłem PiS, przewodniczącym Rady Ochrony Pracy, byłym przewodniczą... Grzegorz Ksepko: Dzięki współpracy Grupy Energa z PZKosz nawet to, co ... » Z prezesem Grzegorzem Ksepko kierującym Grupą Energa rozmawia Tomasz Łunkiewicz- Grupa Energa wspier... Tadeusz Cymański: Jesteśmy partią rewolucji socjalnej » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Publicysta Adam Chmielecki nowym prezesem Radia Gdańsk » Adam Chmielecki, wydawca, politolog i publicysta, współpracujący z miesięcznikiem „Magazyn Solidarno... Konwencja PiS w Gdańsku. Dziedziniec Fahrenheita dziedzińcem Kaczyński... » - Jesteśmy partią solidarności społecznej – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiając do... Katarzyna Sulewska: Zaangażowanie społeczne jest w moim DNA » Rozmowa z Katarzyną Sulewską, kandydatką do Sejmu 2019 z listy Prawa i Sprawiedliwości miejsce 13, w... Środy ze zdrowiem z NFZ » W ramach akcji „Środy ze zdrowiem z NFZ” przed siedzibą Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w śro... 330 mln dywidendy dla Lipska - Gdańsk jak Zabłocki na mydle » "Częściowa prywatyzacja GPEC", do której radnych Gdańska energicznie przekonywał prezydent Paweł Ada...
Reklama
330 mln dywidendy dla Lipska - Gdańsk jak Zabłocki na mydle
środa, 11 września 2019 12:05
330 mln dywidendy dla Lipska - Gdańsk jak Zabłocki na mydle
"Częściowa prywatyzacja GPEC", do której radnych Gdańska energiczn ...
Lotos PKH po dogrywce wygrał w Toruniu
niedziela, 15 września 2019 19:44
Lotos PKH po dogrywce wygrał w Toruniu
Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli hokeiści Lotos PKH. Gdańszcza ...
Lechia pokonała Lecha i przeskoczyła go w tabeli
sobota, 14 września 2019 18:32
Lechia pokonała Lecha i przeskoczyła go w tabeli
Pierwszą wygraną w PKO Ekstralidze w tym sezonie na Stadionie Energa ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Miasto remontuje drogi na Żabiance

PDF
Drukuj
Email

altZgodnie z zapowiedziami ruszył remont dróg  na gdańskiej Żabiance. Roboty obejmują wykonanie nowej nawierzchni dróg i chodników. Miasto remontuje tak zwaną małą obwodnicę Żabianki - ul. Gospody, ul. Rybacką oraz ul. Subisława. 


- Materiał i technologia, która jest  użyta do modernizacji ulic na gdańskiej Żabiance, jest identyczna do tej, która została użyta w przypadku Alei Zwycięstwa oraz Podwala Przedmiejskiego.  W pierwszym etapie  prace  na Żabiance objęły wymianę nawierzchni chodników. W drugim drogowcy ułożą nową nawierzchnię bitumiczną na jezdni. Prace drogowe maja potrwać do czerwca. Ponieważ w czerwcu  rozpocznie się przebudowa układu drogowego skrzyżowania ulic Gospody, Rybackiej i Łokietka. Dzięki inwestycji widzowie, udający się do hali  widowisko-sportowej na granicy Gdańska i Sopotu, będą mieli zapewniony dojazd i dojście - wyjaśnia Wiesław Szańca, z działu utrzymania ruchu w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdańsku.


Projekt obejmuje budowę skrzyżowania w formie dwupasmowego ronda z wyspą środkową, wraz z dodatkowym dwumetrowym pasem wewnątrz ronda (zazwyczaj z kostki brukowej) i połączenie go z istniejącymi drogami w tym rejonie. Wyłoniony w przetargu wykonawca wybuduje także 70-metrowy fragment ul. Łokietka, a pod nim tunel dla pieszych o długość ok. 24 m i wysokości 2,5 m. Z inwestycji będą zadowoleni również rowerzyści. Projekt budowlany przewiduje także realizację ścieżek rowerowych. Inwestycja drogowa na Żabiance w przyszłości stanie się fragmentem Drogi Zielonej, która połączy projektowaną Trasę Sucharskiego z ulica Spacerową w Oliwie i dalej z obwodnicą Trójmiasta.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież