Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Miasto remontuje drogi na Żabiance

PDF
Drukuj
Email

altZgodnie z zapowiedziami ruszył remont dróg  na gdańskiej Żabiance. Roboty obejmują wykonanie nowej nawierzchni dróg i chodników. Miasto remontuje tak zwaną małą obwodnicę Żabianki - ul. Gospody, ul. Rybacką oraz ul. Subisława. 


- Materiał i technologia, która jest  użyta do modernizacji ulic na gdańskiej Żabiance, jest identyczna do tej, która została użyta w przypadku Alei Zwycięstwa oraz Podwala Przedmiejskiego.  W pierwszym etapie  prace  na Żabiance objęły wymianę nawierzchni chodników. W drugim drogowcy ułożą nową nawierzchnię bitumiczną na jezdni. Prace drogowe maja potrwać do czerwca. Ponieważ w czerwcu  rozpocznie się przebudowa układu drogowego skrzyżowania ulic Gospody, Rybackiej i Łokietka. Dzięki inwestycji widzowie, udający się do hali  widowisko-sportowej na granicy Gdańska i Sopotu, będą mieli zapewniony dojazd i dojście - wyjaśnia Wiesław Szańca, z działu utrzymania ruchu w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdańsku.


Projekt obejmuje budowę skrzyżowania w formie dwupasmowego ronda z wyspą środkową, wraz z dodatkowym dwumetrowym pasem wewnątrz ronda (zazwyczaj z kostki brukowej) i połączenie go z istniejącymi drogami w tym rejonie. Wyłoniony w przetargu wykonawca wybuduje także 70-metrowy fragment ul. Łokietka, a pod nim tunel dla pieszych o długość ok. 24 m i wysokości 2,5 m. Z inwestycji będą zadowoleni również rowerzyści. Projekt budowlany przewiduje także realizację ścieżek rowerowych. Inwestycja drogowa na Żabiance w przyszłości stanie się fragmentem Drogi Zielonej, która połączy projektowaną Trasę Sucharskiego z ulica Spacerową w Oliwie i dalej z obwodnicą Trójmiasta.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież