Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dni otwarte w Przychodni Polanki

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 stycznia 2011 18:26

altSchludne pomieszczenia, wysokie standardy opieki i najnowocześniejszy sprzęt i wyposażenie renomowanych światowych firm. To wszystko mogli dziś oglądać pacjenci, którzy odwiedzali oddział zabiegowy z salą operacyjną w nowo wybudowanej Przychodni Polanki w Gdańsku-Oliwie przy ul. Polanki 7.


Przychodnia robi duże wrażenie. Nowoczesny budynek z najwyższej klasy sprzętem i dobrze przeszkolonym personelem, to nowy punkt na mapie usług medycznych Gdańska Oliwy. Dla osób czekających często wiele miesięcy na zabiegi, dostępność oddziału z salą operacyjną będzie tym ważniejsza, że w placówka na ul. Polanki realizuje kontrakt na usługi chirurgiczne w ramach NFZ.


- W ramach umowy z NFZ realizujemy zabiegi z chirurgii w której mieszczą się zabiegi typowo chirurgiczne jak: operację przepukliny, żylaków kończyn dolnych, czy wycięcia guzków. W ramach naszego kontraktu mieszczą się też pewne procedury ortopedyczne, czyli operacje kanału nadgarstka, nerwu łokciowego, czy zabiegi w obrębie w obrębie kolana – wyjaśnia dr Mieczysław Cieplicki, dyrektor Nadmorskiego Centrum Medycznego.


alt


W sobotę wszyscy zwiedzający, ciekawi wyposażenia i warunków przygotowanych dla pacjenta, mogli się na własną rękę przekonać jak wygląda placówka od środka.
- Staram się unikać takich placówek (śmiech), ale mówiąc serio, ponieważ jest to coś nowego, blisko mnie, to zainteresowałam się dzisiejszymi dniami otwartymi. To naprawdę wielka ulga, że tak blisko mojego domu powstał taki obiekt. Wszędzie, gdzie człowiek dzwoni w sprawie rezonansu, czy jakiegoś zabiegu, to spotyka się z wielomiesięcznymi kolejkami. Dlatego przyszłam się zorientować jakie usługi oferuje przychodnia. Muszę przyznać, że na stosunkowo niedużej powierzchni, wszystko bardzo dobrze jest rozplanowane – powiedziała Anita Jabłońska, mieszkanka Oliwy, który przyszła na dni otwarte centrum.


altJak wygląda odział zabiegowy wraz z salą operacyjną? Niewprawne oko dostrzeże dużą ilość nowoczesnego sprzętu, schludne, dobrze wyposażone pomieszczenia i wygodną salę pooperacyjną. Aby lepiej zrozumieć funkcjonowanie całej placówki, po oddziale zabiegowym oprowadza nas dr Mieczysław Cieplicki. Wyjaśnia jak będzie wyglądała opieka nad pacjentami.
- W dniu zabiegu pacjent przychodzi jest kierowany do szatni, w której przebiera się w specjalne ubranie lub piżamę. Dostaję również specjalną kartę z której dowiaduję się jak ma się przygotować do zabiegu. Po tym przechodzi przez specjalną śluzę do pokoju przygotowawczego, gdzie jest premedykowany, czyli podawane jest przygotowanie do znieczulenia. W tym miejscu dostaję też informację o rodzaju znieczulenia, które zostanie mu podane. Po tym wszystkim pacjent wjeżdża na salę operacyjną, gdzie odbywa się zabieg. Po operacji pacjent na wózku przejeżdża do następnego pomieszczenia, gdzie jest przenoszony na łóżko. Tym łóżkiem jedzie dopiero na sale pozabiegową – tłumaczy dr Cieplicki.


alt


Nad pacjentami w sali pozabiegowej czuwają pielęgniarki, które ze swojego pomieszczenia mają wgląd na pacjentów odpoczywających po operacjach.
- Opieka, którą będziemy świadczyć będzie profesjonalna i na najwyższym poziomie. Pacjent będzie miał zapewniony komfort psychiczny i fizyczny. Na salach chorych znajdują się dzwonki, którymi pacjenci mogą zgłosić do nas wszelkie dolegliwości. Pomiędzy naszym pokojem, a tym w którym będą znajdować się pacjenci jest szyba obserwacyjna. Oczywiście pielęgniarki będą mimo tych udogodnień sprawdzały stan pacjentów. Jeżeli czegoś będzie potrzeba, środków przeciwbólowych, czy innych jesteśmy do dyspozycji pacjenta – przekonuje Aleksandra Stanek, pielęgniarka chirurgiczna.


alt


Placówka dużą wagę przywiązuje do sterylności i dokładnej dezynfekcji sprzętu. Po zakończonym zabiegu narzędzia chirurgiczne są poddawane dokładnemu myciu i wstępnej dezynfekcji. Zaraz potem narzędzia trafiają na tacy do pomieszczenia sterylizacji, która jest dokonywana za pomocą specjalnego autoklawu. Stamtąd dopiero narzędzie chirurgiczne trafiają do tzw. części czystej, gdzie mogą być znowu wykorzystane do zabiegu.


alt


Największe wrażenie w całym oddziale zabiegowym robi jednak sala operacyjna. Posiada dwie kolumny: chirurgiczną i anestezjologiczną służące podczas operacji. Do nich podłączone są najważniejsze urządzenia medyczne : aparaty podające gazy medyczne, urządzenia monitorujące. W środku znajdziemy również defibrylatory, kardiomonitory, bezcieniowe lampy – to wszystko znajduję się na wyposażeniu sali. Jak zapewnia dyrektor placówki, sprzęt znajdujący się tutaj jest najwyższej, światowej klasy.
- Cały sprzęt znajdujący się w tej sali, to najwyższa światowa półka w sprzęcie medycznym. Dla przykładu warto wspomnieć o aparacie niemieckiej firmy Dräger. Podobno nie ma na świecie lepszego. To taki Mercedes w aparatach do znieczuleń. Oprócz tego w naszej sali znajduje się mikroskop okulistyczny służący do operacji przy chorobach zaćmy – wyjaśnia dr Cieplicki.


alt


Nadmorskie Centrum Medyczne, którego częścią jest Przychodni Polanki w Gdańsku-Oliwie, jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej świadczącym kompleksową, wielospecjalistyczną opiekę medyczną. Oferta usług świadczonych w dziewięciu przychodniach Nadmorskiego Centrum Medycznego jest szeroka i obejmuje: podstawową opiekę zdrowotną, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, diagnostykę obrazową i laboratoryjną, rehabilitację, w tym rehabilitację kardiologiczną, stomatologię, działalność profilaktyczną oraz nocną i świąteczną obsługę chorych. Centrum Świadczy usługi medyczne dla pacjentów ubezpieczonych w NFZ lub w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.
Tomasz Wrzask

Fot. Janusz Nowacki

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież