Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W czwartek „Protest Milczenia” pod NFZ

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 stycznia 2011 15:43

altW czwartek 20 stycznia w godzinach 11.00-13.00, pod siedzibą Pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia (ul. Marynarki Polskiej 148), odbędzie się milczący protest pod hasłem "Każdy z nas będzie pacjentem".

Demonstracja organizowana przez Forum Związków Zawodowych (zrzeszenie, w którego skład wchodzi ponad 20 związków zawodowych m.in. OZZ Pielęgniarek i Położnych, NSZZ Pracowników Policji, NSZZ Pracowników Pożarnictwa) ma odbyć się „z uwagi na narażenie życia i zdrowia mieszkańców woj. pomorskiego poprzez nie podpisanie kontraktów” przez pomorski NFZ z ZOZ dla Szkół Wyższych, Pomorskim Centrum Traumatologii, Uniwersyteckim Centrum Kliniczne oraz Szpital PCK.

- Nie wiemy dokładnie przeciw czemu związki zawodowe chcą protestować, ale jeśli chodzi o kontrakty dotyczące kardiologii, które w nowym roku trafiły także do Wejherowa i Starogardu Gdańskiego, przeprowadziliśmy konkursy zgodnie z przepisami i procedurami obowiązującymi w całym kraju - tłumaczy Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego NFZ. - Z drugiej strony zastanawia mnie czy protestujący wyszliby na ulice Wejherowa i Starogardu, by tam przekonywać, że usługi powinny zostać zakontraktowane dla Trójmiasta. Tutaj i tak kontrakty pozostają wyższe niż w pozostałej części województwa. W demokratycznym kraju związki zawodowe mają prawo protestować. Jeśli przyjdą, przyjmiemy ich postulaty i skierujemy do Warszawy, bo tak naprawdę to nie my jesteśmy ich adresatem, ale twórcy reguł według, których musimy działać - podkreśla Szymański.

- Tak naprawdę protest dotyczy trzech spraw - mówi Józef Partyka, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego FZZ. - Chodzi o niezakontraktowanie usług w trzech, a właściwie czterech (wliczając szpital PCK w Gdyni, która otrzymała niższe kontrakty dop. JW) szpitalach, które naszym zdaniem jest jawnym narażeniem zdrowia i życia mieszkańców województwa. Po drugie takie kontrakty nie są zgodne z wdrażanym programem „Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013”, więc wydane na jego sformułowanie pieniądze są faktycznie wyrzucane w błoto. Po trzecie zaoszczędzone przez NFZ w ubiegłym roku pieniądze trafią do centrali zamiast zostać na Pomorzu i pomóc zmniejszać już teraz długie kolejki do specjalistów -  wyjaśnia Partyka.

Forum Związków Zawodowych zapowiada udział kilkuset osób, a Partyka tłumaczy, że milczący protest rozpocznie się przed NFZ-em, później przejdzie pod biuro poselskie premiera Donalda Tuska, by złożyć list z prośbą o interwencję. Po zakończeniu Protestu delegacja ZW FZZ uda się do Biura Poselskiego Premiera Donalda Tuska, Marszałka Województwa Mieczysława Struka orazWojewody Pomorskiego Romana Zaborowskiego celem złożenia petycji.

wie

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież