W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czysty Bałtyk

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 czerwca 2010 21:10

altWakacje nad Bałtykiem? Eksperci zapewniają, że mimo zanieczyszczeń, które wpłynęły do Bałtyku w czasie powodzi nasze morze jest czyste.  - Nie ma, co wpadać w panikę, Bałtyk przetrwał powódź - zapewniają  inspektorzy dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. – Po przejściu fali powodziowej na Wiśle do Bałtyku wpłynęło wiele zanieczyszczeń.  Jeśli chodzi o stan czystości naszego morza, to nie należy jednak straszyć ludzi - zapewniają eksperci.


– Na bieżąco monitorujemy stan Bałtyku u ujścia Wisły, ale póki, co nie ma większego zagrożenia. Badania przeprowadzamy teraz codziennie – powiedział Andrzej Jagodziński, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Andrzej Jagodziński uważa, że powódź, która ostatnio nawiedziła Polskę, może chwilowo pogorszyć stan wód Bałtyku. - Dramatycznej zmiany jednak nie będzie - uspokaja. Eksperci prognozują, że Bałtyk, podobnie jak podczas powodzi w 1997 r. nie zostanie znacznie zanieczyszczony po wpłynięciu wód z rzek. To, co wpada z Wisły do Zatoki Gdańskiej to tylko 1 % jej zawartości. Poza tym zanieczyszczenia, które wpłynęły do morza są rozcieńczone.


Stan czystości wód Bałtyku na bieżąco kontroluje m.in. Inspekcja Ochrony Środowiska, a plaże są sprawdzane przez Sanepid. Zdaniem ekspertów latem Bałtyk będzie czysty.


W ubiegłym tygodniu w Trójmieście była piękna, słoneczna pogoda. Jednak, jak podkreśla wiceszef wojewódzkiego Sanepidu, na razie nie ma powodów do obaw.


- Poziom zanieczyszczeń jest w normie - przyznaje Andrzej Jagodziński. - Badamy ujście Wisły i brzeg morza bardzo wnikliwie, ale do tej pory nie zanotowaliśmy jakieś anomalii. Pogoda jest ładna, ale nie ma jeszcze wielkich upałów. Poza tym taką pogodę mamy od kilku dni, a nie tygodni, więc nie ma, czym się martwić. Można do woli korzystać z wypoczynku na plaży - zapewnia.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież