Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poznawanie kolei z Lotos Kolej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 czerwca 2010 08:43

altW sobotę, 12 czerwca, w na terenie Rafinerii Gdańskiej odbyła się impreza dla entuzjastów techniki kolejowej. Wśród atrakcji przygotowanych przez Lotos Kolej w Gdańsku, przy ul. Michałki 25 były: pokaz oraz jazda rożnymi typami lokomotyw, zwiedzanie dyspozytury pociągowej, zwiedzanie nastawni dysponującej "GR" oraz prezentacja nowoczesnych komputerowych urządzeń sterowania ruchem pociągowym i manewrowym, pokaz różnych technik i sposobów wykonywania pracy manewrowej, zwiedzanie wozu strażackiego Lotos Straż.

Punktualnie o godzinie 10.19 ze stacji Gdynia Główna Osobowa wyruszył specjalnie na tę okazję podstawiony pociąg który zabrał uczestników imprezy na teren bocznicy Lotos Kolej w Gdańsku przy ul. Michałki 25. Wsiąść do pociągu można było także w Sopocie, Gdańsku Oliwie, Wrzeszczu oraz w Gdańsku Głównym. Wspaniała pogoda oraz przygotowane atrakcje przyciągnęły na imprezę ok. 1000 zwiedzających. 


alt


alt


alt


Przybyłych gości przywitał Prezes Zarządu Dyrektora Naczelnego Lotos Kolej. Większość uczestników imprezy stanowiły rodziny z dziećmi, które z wielkim zainteresowaniem zwiedzały ogromne lokomotywy, nastawnie oraz dyspozytornie. Największą atrakcją była jednak możliwość poprowadzenia lokomotywy pod czujnym okiem doświadczonych maszynistów z Lotos Kolej. Uśmiechom i włączanym nieustannie przez dzieci syrenom pociągowym nie było końca. Na miejscu przygotowany został także poczęstunek w postaci grochówki, kawy, herbaty, napoi, lodów oraz lanej czekolady.
RS  

Fot. Rafał Szultk


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież