Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Radni Prawa i Sprawiedliwości przeciwni strefie płatnego parkowania przy UCK

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 18 listopada 2016 22:34

Radni Prawa i Sprawiedliwości są przeciwni poszerzeniu stref płatnego parkowania m.in. tej przy ulicy Smoluchowskiego, znajdującej się w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która zaczęła funkcjonować 1 października tego roku. – Władze nie rozwiązują problemu parkowania, nie ma większej ilości miejsc do parkowania, tylko stara się zmusić mieszkańców, czy też gości do płacenia – mówi Kazimierz Koralewski.


Strefa płatnego parkowania obejmująca m.in. ulicę Smoluchowskiego wzbudza wiele kontrowersji ze względu na to, że znajduje się ona obok dwóch dużych placówek, czyli Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W obu instytucjach pracuje wiele osób, każdego dnia do placówek przyjeżdża mnóstwo pacjentów. Transport zbiorowy w okolicach placówek nie jest szczególnie rozwinięty – jeździ tam, średnio dwa razy na godzinę, jedna linia autobusowa, a do przystanku tramwajowego, który znajduje się w znacznej odległości od UCK i GUMedu, trzeba dojść, co często stanowi barierę nie do pokonania dla osób chorych.Poszerzona strefa płatnego parkowania przy ulicy Smoluchowskiego zaczęła działać 1 października i niewątpliwie zaskoczyła kierowców, którzy dotychczas parkowali swoje samochody na tym terenie za darmo. Wielu z nich zwyczajnie nie wiedziało, że od 1 października muszą płacić 3 zł za pierwszą godzinę postoju i z tego powodu otrzymało wezwania do dodatkowej opłaty, czyli, mówiąc wprost, mandaty w wysokości 50 zł.


Władze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego wiedziały, że taka strefa ma powstać, jednak póki co mają związane ręce jeśli chodzi o polepszenie sytuacji parkingowej na terenie placówki, ze względu na powstający nowy budynek szpitalny. Nasza reporterka zapytała o stanowisko dyrekcji w sprawie poszerzenia strefy płatnego parkowania o ulice bezpośrednio sąsiadujące z UCK.

– Trudno powiedzieć [jakie jest stanowisko red.], gdyż strefę płatnego parkowania od dawna zamierzano wprowadzić na ulicy przylegającej do szpitala. Ubolewam, że do czasu zakończenia inwestycji budowy nowego szpitala na obecnym terenie tj. do 2021 roku nie mam możliwości stworzenia dla pacjentów, pracowników i dostawców dogodnych warunków do parkowania na naszym terenie. Będę poszukiwać potrzebnych na to środków i w przyszłości zamierzamy wybudować parking wielopoziomowy dla wszystkich interesariuszy szpitala – odpowiedziała Ewa Książek-Bator, dyrektor naczelna Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.


O opinię w sprawie poszerzenia strefy płatnego parkowania w rejonie UCK zapytaliśmy przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska Kazimierza Koralewskiego.

– Co do zasady byliśmy przeciwni tym strefom płatnego parkowania, ponieważ one coraz szerszymi kręgami zajmują powierzchnię Gdańska, natomiast władze nie rozwiązują problemu parkowania, nie ma większej liczby miejsc do parkowania, tylko stara się zmusić mieszkańców, czy też gości do płacenia. Zdaję sobie sprawę, że Szpital Kliniczny leczy ludzi z terenu całego województwa, więc trudno sobie wyobrazić, żeby przyjeżdżali, jako chorzy, tramwajem, stąd na pewno ta okolica wymaga budowy miejsc parkingowych przez miasto. Może to być w porozumieniu z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Rozwiązanie prezydenta to jest takie powiedziałbym przysypywanie pudrem nabrzmiałych problemów – powiedział Kazimierz Koralewski.


Nasza reporterka zapytała czy do radnych Prawa i Sprawiedliwości przemawia argument, którym podpierają się władze miasta, jakoby strefa płatnego parkowania miała sprzyjać rotacji samochodów na miejscach parkingowych.

– Oczywiście, że płatność wymusza pewnego rodzaju rotację, bo jeżeli się płaci 3 zł za godzinę postoju, to jest to jednak konkretny pieniądz dla kierowców i to zmusza do rotacji, natomiast jeżeli są to wizyty niezbędne, bo mówi się, że na zdrowiu się nie zaoszczędzi, więc ktoś udając się czy to do poradni, czy na badanie musi spędzić tam kilka godzin, no to niestety musi do kosztów tej wizyty dołożyć ten koszt parkowania. Równie dobrze można by zabezpieczyć miejsca parkingowe w okolicy, po prostu należałoby je wybudować na terenach miejskich. Wówczas ten koszt byłby po stronie gminy, a w tej chwili ten problem przerzuca się na mieszkańca. Miejsc parkingowych nie przybywa, problemów nie ubywa, stąd jesteśmy przeciwni takiemu poszerzaniu płatnych stref parkingowych – powiedział Kazimierz Koralewski.Nasza reporterka zapytała czy do radnych Prawa i Sprawiedliwości przemawia argument, którym podpierają się władze miasta, jakoby strefa płatnego parkowania miała sprzyjać rotacji samochodów na miejscach parkingowych.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież