Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milczy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 02 grudnia 2020 17:21

19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni i kierując do Dworca Głównego. Decyzja została podjęta mimo protestów mieszkańców Oruni.


Linia 210 była najdłuższą w gdańskiej sieci komunikacyjnej. Licząca 28 kilometrów trasa łączyła Orunię Dolną z Osową. Czas przejazdu wynosił ponad godzinę, a w godzinach szczytu ponad 80 minut. Przeciw skróceniu linii 210 byli mieszkańcy Oruni. Dla nich było to bezpośrednie połączenie nie tylko z lotniskiem, ale również Moreną czy Suchaninem.

alt


- Forma w jakiej dokonano tej zmiany jest bardzo przykra, ponieważ kompletnie nie uwzględniono procesów rewitalizacyjnych - powiedziała Agnieszka Bartków, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce. - Rewitalizacja jak wiemy jest aspektem społecznym więc wszelkie zmiany powinny być dogłębnie przeanalizowane, skonsultowane pomiędzy wydziałami, które uczestniczą w procesie rewitalizacyjnym, ale przede wszystkim z mieszkańcami. Nie mówię już o tym, że obowiązkiem ZTM-u jest skonsultowanie zmiany w transporcie publicznym z Radą Dzielnicy, która de facto złożyła taki wniosek, taką prośbę do ZTM-u. Niestety nie zostało to uwzględnione. Zostaliśmy powiadomieni o fakcie dokonanym. Jest to przykre. Od dwóch lat aktywnie walczymy o powstanie węzła przesiadkowego żeby wzmocnić cały proces rewitalizacyjny na Oruni, za dawną ZATOKĄ, głównie z myślą o kierowcach linii 210 żeby mieli socjal. Dlaczego ten autobus jest ważny dla dzielnicy, starej dzielnicy, gdzie mieszka wiele starszych osób, gdzie jest dużo robotników, którzy często pracują na trzy zmiany? Ważne jest aby dojazd był bez konieczności przesiadania, ponieważ to wiąże się z wcześniejszym wstawaniem i wydłużeniem czasu dojazdu. Kompletnie nie rozumiemy czemu podjęto decyzję o skróceniu linii 210 od strony Oruni. Ponad 30 dni temu wysłaliśmy petycję, pod którą zebraliśmy ponad 600 podpisów. W dobie pandemii zrobiliśmy to w formie elektronicznej. Gdyby była w formie papierowej to podpisów na pewno byłoby dużo więcej. Nie mamy na petycję żadnej odpowiedzi. Tydzień temu dostaliśmy jakieś analizy. Analizujemy je przez kilka ostatnich dni i niewiele z nich wynika. Bardzo bolące są wypowiedzi urzędników o tym, że były jakieś konsultacje o czym nic nie wiemy, więc nie wiemy czemu tak mówią. Mam wrażenie, że podjęto tą decyzję, bez szerszej, dogłębnej refleksji o konsekwencjach. Patrzono na tabelki, cyferki, a nie na konsekwencje społeczne. Rewitalizowany obszar powinno się wzmacniać, a w tym momencie zafundowano lokalnej społeczności rozczarowanie. To nie jest fajne, że w mieście Gdańsk, które mówi o nie wykluczaniu ludzi, o równym traktowaniu, o solidarności z ludźmi, wyrównywaniu szans takie rzeczy się dzieją. To jest wręcz oburzające.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież