Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 grudnia 2020 17:17

Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta Gdańska w sprawie Tadeusza Dębowskiego, który od prawie 20 lat walczy z Miastem Gdańsk o protokolarny odbiór mieszkania stanowiącego jego własność a bezprawnie przejętego przez Gminę Miasto Gdańsk w 2001 roku.


W 1996 roku Tadeusz Dębowski wraz z żoną stali się właścicielami mieszkania położonego w Gdańsku. W związku z pogorszeniem się relacji między małżonkami, w lutym 2001 roku pan Dębowski się z niego wyprowadził. W grudniu 2001 roku Zarząd Miasta Gdańska złożył pani Dębowskiej ofertę zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego w zamian za przekazanie na rzecz Miasta Gdańska drogą darowizny lokalu, którego współwłaścicielem był pan Dębowski.

Pani Dębowska, nie informując męża, który w tym czasie przebywał w szpitalu, zrzekła się własności mieszkania, złożyła oświadczenie o darowiźnie na rzecz Miasta i podpisała umowę najmu lokalu komunalnego. Odbyło się to bez wiedzy i zgody p. Dębowskiego, który nie wiedział nawet o złożeniu przez gdańskie władze takiej oferty.

5 lutego 2008 roku Sąd Gdańsk-Północ w sprawie podziału majątku wspólnego przyznał własność mieszkania Tadeuszowi Dębowskiemu.

7 kwietnia 2010 roku pan Dębowski wezwał oficjalnie Prezydenta Miasta Gdańska do „dobrowolnego wydania nieruchomości”. Dopiero 8 listopada 2012 roku Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wystosował pismo wskazujące na możliwość odebrania kluczy do mieszkania w siedzibie GZNK.

Pismem do GZNK z dnia 23 listopada 2012 roku Tadeusz Dębowski wyjaśnił, że chce odebrać klucze wraz protokolarnym odbiorem mieszkania. Od 10 lat nie miał bowiem wpływu na sposób użytkowania mieszkania, które zostało mu bezprawnie odebrane, a w 1999 roku państwo Dębowscy przeprowadzili kapitalny remont lokalu. Wobec tych okoliczności, oczekiwanie wydania nieruchomości z jednoczesnym podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, wydaje się zupełnie standardowym działaniem ze strony oszukanego obywatela.

Mimo licznych próśb kierowanych zarówna do zarządcy budynku jak i Urzędu Miejskiego, władze Miasta Gdańska odmawiają Tadeuszowi Dębowskiemu dokonania protokolarnego odbioru przejętej bezprawnie nieruchomości, a jest to niezbędne do zabezpieczenia jego praw przy ewentualnych innych sporach sądowych z Miastem Gdańsk.


- Skierowałem do Rzecznika Praw Obywatelskich skargę na działania Prezydent Miasta Gdańska, bo jak inaczej można postąpić gdy pan Tadeusz mimo wieloletniej batalii nie może odzyskać swojej własności - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS na Sejm RP. - Władze Gdańska, nie wiedzieć czemu, to jest niezrozumiałe, odmawiają mu realizacji bardzo podstawowego prawa do odzyskania nieruchomości. Zaufanie pana Tadeusza do Gminy Miasta Gdańsk jest bardzo ograniczone i pan Tadeusz nie chce brać kota w worku. To jest rzecz niezrozumiała i bulwersująca, która trwa od 20 lat. Mam nadzieję, że pan rzecznik pomoże Polakowi w potrzebie.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież