Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 grudnia 2020 17:17

Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta Gdańska w sprawie Tadeusza Dębowskiego, który od prawie 20 lat walczy z Miastem Gdańsk o protokolarny odbiór mieszkania stanowiącego jego własność a bezprawnie przejętego przez Gminę Miasto Gdańsk w 2001 roku.


W 1996 roku Tadeusz Dębowski wraz z żoną stali się właścicielami mieszkania położonego w Gdańsku. W związku z pogorszeniem się relacji między małżonkami, w lutym 2001 roku pan Dębowski się z niego wyprowadził. W grudniu 2001 roku Zarząd Miasta Gdańska złożył pani Dębowskiej ofertę zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego w zamian za przekazanie na rzecz Miasta Gdańska drogą darowizny lokalu, którego współwłaścicielem był pan Dębowski.

Pani Dębowska, nie informując męża, który w tym czasie przebywał w szpitalu, zrzekła się własności mieszkania, złożyła oświadczenie o darowiźnie na rzecz Miasta i podpisała umowę najmu lokalu komunalnego. Odbyło się to bez wiedzy i zgody p. Dębowskiego, który nie wiedział nawet o złożeniu przez gdańskie władze takiej oferty.

5 lutego 2008 roku Sąd Gdańsk-Północ w sprawie podziału majątku wspólnego przyznał własność mieszkania Tadeuszowi Dębowskiemu.

7 kwietnia 2010 roku pan Dębowski wezwał oficjalnie Prezydenta Miasta Gdańska do „dobrowolnego wydania nieruchomości”. Dopiero 8 listopada 2012 roku Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wystosował pismo wskazujące na możliwość odebrania kluczy do mieszkania w siedzibie GZNK.

Pismem do GZNK z dnia 23 listopada 2012 roku Tadeusz Dębowski wyjaśnił, że chce odebrać klucze wraz protokolarnym odbiorem mieszkania. Od 10 lat nie miał bowiem wpływu na sposób użytkowania mieszkania, które zostało mu bezprawnie odebrane, a w 1999 roku państwo Dębowscy przeprowadzili kapitalny remont lokalu. Wobec tych okoliczności, oczekiwanie wydania nieruchomości z jednoczesnym podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, wydaje się zupełnie standardowym działaniem ze strony oszukanego obywatela.

Mimo licznych próśb kierowanych zarówna do zarządcy budynku jak i Urzędu Miejskiego, władze Miasta Gdańska odmawiają Tadeuszowi Dębowskiemu dokonania protokolarnego odbioru przejętej bezprawnie nieruchomości, a jest to niezbędne do zabezpieczenia jego praw przy ewentualnych innych sporach sądowych z Miastem Gdańsk.


- Skierowałem do Rzecznika Praw Obywatelskich skargę na działania Prezydent Miasta Gdańska, bo jak inaczej można postąpić gdy pan Tadeusz mimo wieloletniej batalii nie może odzyskać swojej własności - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS na Sejm RP. - Władze Gdańska, nie wiedzieć czemu, to jest niezrozumiałe, odmawiają mu realizacji bardzo podstawowego prawa do odzyskania nieruchomości. Zaufanie pana Tadeusza do Gminy Miasta Gdańsk jest bardzo ograniczone i pan Tadeusz nie chce brać kota w worku. To jest rzecz niezrozumiała i bulwersująca, która trwa od 20 lat. Mam nadzieję, że pan rzecznik pomoże Polakowi w potrzebie.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież