Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiana kadr na lotnisku - rada bez Zarębskiego i...

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
niedziela, 28 czerwca 2020 16:43

altPoważne zmiany w radzie nadzorczej gdańskiego lotniska. W jej składzie nie ma już dotychczasowych przewodniczących - Jana Zarębskiego, który zasiadał w tym gremium od 2004 roku i Macieja Dobrzynieckiego - z przerwą od 2002 roku. Roczne wynagrodzenie członka rady wynosi niemal 80 tys. zł. Prezes lotniska Tomasz Kloskowski, razem z dodatkowym zajęciem w radzie hali Gdańsk-Sopot pokwitował w 2018 roku 420 tys zł. I pisze do premiera, że zadaniem rządu nie jest dewastacja kraju, a jego rozwój.Udziałowcy spółki Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy dokonali głębokich zmian w składzie organu nadzoru. Z rady, która pracowała w minionym sezonie obrachunkowym pozostali jedynie: Piotr Ciechowicz, wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza, który do 295 tys. złotych pensji w spółce samorządowej dołożył na lotnisku 79,5 tys. złotych i Mirosław Goślicki, skarbnik Sopotu z identycznym wynagrodzeniem w radzie.


Z różnych powodów w składzie powołanej ostatnio rady nadzorczej nie znaleźli się: Jan Zarębski - b. przewodniczący, Maciej Dobrzyniecki - b. wiceprzewodniczący, Ewa Bojanowska - b. sekretarz oraz Robert Szaj i Elżbieta Sobańska - członkowie. W lutym 2019 roku, z powodu wprowadzonych ograniczeń ustawowych zabraniających prezydentom i radnym, zasiadania w organach nadzoru, zrezygnował z pracy na lotnisku Jacek Karnowski, szef sopockiej administracji, który z delegacji zarządu woj. pomorskiego zajmował to miejsce od 2007 roku, gromadząc ok. 0,5 mln zł, a do lutego ub. roku pokwitował jeszcze prawie 9 tys. złotych. I to w jego miejsce powołano M. Goślickiego. Prezydent Gdańska delegowała do nowego składu dyrektora wydziału w magistracie Marcina Dawidowskiego, a marszałek pomorski dyrektora Jana Szymańskiego, dla którego to powrót do rady. Wspólnik państwowy, Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, zgłosiło do rady Waldemara Mieczysława Wierzbę.


Jan Zarębski, b. marszałek województwa z ramienia AWS, do rady nadzorczej spółki lotniskowej trafił już w 2004 roku zajmując miejsce uprzednio zajmowane przez 2,5 roku przez twórcę grupy budowlanej Doraco, b. pracownika KW PZPR w Gdańsku, Andrzeja Hassa. To dzięki politycznej zręczności b. marszałka samorządowi Pomorza udało się zachować większość udziałów w strukturze lotniska po zwycięstwie wyborczym koalicji SLD-PSL. Z kolei Maciej Dobrzyniecki, kanclerz loży BCC cokolwiek to znaczy, znany konsultant i doradca, m.in. b. prezesa M. Bielińskiego z Energi, po raz pierwszy pojawił się w radzie nadzorczej lotniska w 2002 roku, potem miał przerwę i od dekady ponownie nadzorował zarząd portu lotniczego. Po wybuchu afery OLT, która lotnisku gdańskiemu przyniosła wątpliwy splendor i wymierne straty, Zarębski i Dobrzyniecki stworzyli komisję rady nadzorczej, która przypadek ten przeanalizowała. I tyle.


W radzie nadzorczej gdańskiego lotniska od lat pojawia się wiele osób z lokalnego środowiska politycznego, którego politycznym reprezentantem jest PO. W pierwszej radzie byli m.in. Zbigniew Czepułkowski, Henryk Ćwikliński, Cezary Jakubowski. Ponad 3 lata sprawami lotniska zajmował się obecny poseł Tadeusz Aziewicz, dwukrotnie do rady trafiał Sławomir Kosakowski, dyr. generalny urzędu marszałkowskiego, a także... kosmonauta Mirosław Hermaszewski.


Prezesem zarządu portu pozostaje - od 2014 jednoosobowo, kiedy z zarządu odwołano odpowiedzialną za inwestycję Marzenę Krefft - Tomasz Kloskowski. W ubiegłym roku był, obok prezes szpitali pomorskich, Jolanty Sobierańskiej-Grendy, która jednak raportowała publicznie straty, jednym z dwojga pomorskich menedżerów w spółkach komunalnych, których wynagrodzenia przekroczyły 400 tys. zł rocznie. To m.in. dzięki decyzji J.Karnowskiego, który nadzorując prace prezesa Kloskowskiego powołał go zarazem do nadzorowania pracy zarządu Hali Widowiskowej Gdańsk-Sopot. Nikomu nad morzem nie mylą się wtedy role, system działa komplementarnie.


T.Kloskowski - 370 tys. zł na lotnisku pod nadzorem Karnowskiego, 50 tys. zł w Sopocie z poręki Karnowskiego - wsparł kwotą ponad 8 tys. zł kampanię wyborczą Aleksandry Dulkiewicz, a teraz sygnuje listy do premiera rządu polskiego, w których poucza, że zadaniem rządu jest rozwój kraju, a nie jego dewastacja.


Czyżby nowa rada nadzorcza obniżyła wynagrodzenie zarządu w okresie pandemii?

(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież