Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu było?". Trzaskowski nie reaguje i nie odpowiada na pytania

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 czerwca 2020 14:55

Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata KO w Grudziądzu zaatakowano dziennikarza portalu TVP Info, który próbował zadawać pytania. Wśród agresywnie zachowujących się osób był prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który popchnął dziennikarza sugerując, że to TVP odpowiada za śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.W poniedziałek Rafał Trzaskowski przyjechał do Grudziądza, gdzie w trakcie wiecu stwierdził, że obecność kolegów samorządowców na jego spotkaniach wyborczych w Polsce jest dla niego niezwykle ważna i pokazuje, jaką wizję Polski i jaki rodzaj relacji z samorządami chciałby wcielać przez najbliższe pięć lat w życie. Jednym z samorządowców obecnych na spotkaniu był prezydent Sopotu Jacek Karnowski.


Kiedy wiec się zakończył, dziennikarz portalu tvp.info próbował zadać kilka pytań Rafałowi Trzaskowskiemu. Jedno z nich dotyczyło janosikowego. Dziennikarz chciał się dowiedzieć, czy kandydat Koalicji Obywatelskiej jest za zniesieniem janosikowego. Trzaskowski nie chciał się jednak zatrzymać, by udzielić odpowiedzi.


Zamiast niego, do dziennikarza podszedł prezydent Sopotu Jacek Karnowski i zagrodził mu drogę.
- Proszę mnie nie przepychać. Pan jest prezydentem. Co pan robi? Dlaczego pan mnie odpycha - — pytał Karnowskiego reporter.
Chwilę później agresywnie wobec dziennikarza zaczęli się zachowywać także inni uczestnicy wiecu Trzaskowskiego. Jeden z nich wycelował tubę głośnikową prosto w twarz reportera i zaczął krzyczeć. Inni zwolennicy Trzaskowskiego także krzyczeli: „Poszedł stąd”.


Rafał Trzaskowski, który był bezpośrednim świadkiem sytuacji, nie upomniał swoich zwolenników. Do dziennikarza powiedział jedynie, że „zaprasza pana z telewizji na konferencję”. Kiedy dziennikarz znów zapytał Trzaskowskiego o janosikowe, podszedł do niego prezydent Sopotu.
- Mało Adamowicza panu było? Mało Adamowicza panu było, żeście zamordowali Adamowicza? Mało Adamowicza panu było? — krzyczał Karnowski sugerując, że to TVP odpowiada zamordowanie byłego prezydenta Gdańska.


Kiedy dziennikarz chciał dotrzeć do Rafała Trzaskowskiego, drogę utrudniali mu także inni uczestnicy wiecu. Sam Trzaskowski w tym czasie robił sobie zdjęcia z uczestnikami spotkania.źródło wpolityce.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież