W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezes hali z obniżką - prezes stadionu...

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 10 marca 2021 13:40

Hipoteka na ponad 3 mln złotych wpisana do księgi wieczystej spółki Hala Widowiskowa Gdańsk-Sopot. Wspólnicy, Jacek Karnowski i Aleksandra Dulkiewicz, podjęli uchwałę o obniżeniu w firmie od 1 lutego wynagrodzeń zarządu i 4.osobowej rady nadzorczej.


Hala widowiskowa Ergo Arena w czasie pandemii koronawirusa, ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne, zaprzestała działalności komercyjnej, a zarząd spółki otrzymał wsparcie z rządowej tarczy antykryzysowej. Polski Fundusz Rozwoju przyznał komunalnej spółce dwóch pomorskich samorządów 3,11 mln złotych pożyczki preferencyjnej i płynnościowej, zabezpieczonej ustanowieniem hipoteki na cennej nieruchomości spółki. Znacząca część tej kwoty zostanie umorzona jeśli spółka wypełni kryteria, którymi umowa została obwarowana. Zgodę na takie rozwiązanie wydało walne zgromadzenie wspólników - czyli prezydenci obu miast.


Jednocześnie, uwzględniając okoliczności gospodarcze, A. Dulkiewicz i J. Karnowski podjęli dwie uchwały obniżające o ok. 20 proc. wynagrodzenia zarządu i rady nadzorczej Hali Gdańsk-Sopot. Prezes Magdalena Sekuła od 1 lutego do 30 września 2021 zarabiać będzie nie 16 tys. złotych miesięcznie a 12 800 zł. Nadal ma prawo do 30 proc. premii pod warunkiem realizacji celów spółki. Dwa lata temu w oświadczeniu majątkowym M. Sekuła wykazała zarobki na poziomie 255 tys. złotych, a przed rokiem 279 tys. zł. Część tej kwoty to wynagrodzenie z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej potentata odzieżowego LPP SA. Oświadczenie w tej kwestii nie jest transparentne, ale jeśli przyjąć, że wspólnicy zatrudniający M. Sekułę od 2010 roku nie mogą być z jej zarządu nieukontentowani, to praca na rzecz samorządu za ok. 240 tys. zł potwierdza gdańską szczodrość.

alt


Ze znacznie mniejszym wynagrodzeniem muszą się także pogodzić członkowie rady nadzorczej: Anna Danuta Szczepańska i Andrzej Trojanowski - delegowani przez Gdańsk oraz Michał Banacki i Tomasz Kloskowski - wskazani przez Sopot. Według decyzji wspólników między lutym a wrześniem b. roku, przewodnicząca rady A. D. Szczepańska będzie zarabiać 2 906 zł, jej wiceprzewodniczący, prezes portu lotniczego T. Kloskowski 2 774 zł, a dwaj członkowie, b. szef biura sportu i Radia Gdańsk A. Trojanowski oraz pracownik sopockiego magistratu M. Banacki - po 2642 zł. Wyraźnie mniej, ale nie tak mało, nikt z członków rady nie złożył więc rezygnacji.


Co interesujące, prezydent Dulkiewicz nie obniżyła wynagrodzenia - 13 tys. zł co miesiąc plus premia - prezesowi spółki stadionowej Arena Gdańsk, Rafałowi Mańkusowi, która zajmuje się spłatą kosztów budowy obiektu, posiłkując się spółką zależną Arena Gdańsk Operator, też pozbawioną przez koronawirus przestrzeni gospodarczej. Jej podstawowy obecnie klient Lechia Gdańsk SA podpisał właśnie, wartą 10 mln złotych umowę na usługi reklamowe dla gminy Gdańsk, faktycznego właściciela obu tych aparatów eksploatacji stadionu. Pytanie, które powinni postawić radni Gdańska wydaje się proste: jaka część tej kwoty pozostaje do dyspozycji klubu, a jaka refinansuje kosztowny obiekt z kwot ujmowanych jako wydatek promocyjny?


Żeby było transparentnie, co deklamują przy każdej okazji dysponenci gdańskiego budżetu!


Jak powiedział w Radiu Gdańsk, Jacek Rybicki z gdańskiej "S", Gdańsk oferuje wolność dla wybranych, a solidarność z... niektórymi.


Jak na stadionie...

(gg,st)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież