Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zawodówki gościły gimnazjalistów

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 marca 2016 19:32

Tydzień Zawodowca w Gdańsku zakończyły dni otwarte w gdańskich szkołach zawodowych. W sobotę 12 marca uczniowie gimnazjów mieli okazję odwiedzić szkołę w której planują zdobyć przyszły zawód.W sobotę 12 marca wszystkie gdańskie szkoły zawodowe otworzyły swoje podwoje dla gimnazjalistów, którzy mieli okazję bliżej poznać swoje przyszłe szkoły. Dzień otwarty w Zespole Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte miał szczególnie uroczysty charakter. Tego dnia otwarto w nim Ośrodek Szkolenia Kierowców w Zespole Szkół Samochodowych. To pierwsza taka placówka oświatowa w Gdańsku.


alt

Jednym z punktów dnia otwartego w "Samochodówce" był pokaz ratownictwa medycznegoalt

Przedstawiciel Federal-Mogul Bimet, jednego z partnerów szkoły, podczas wystąpienia dla odwiedzającychalt

Na 99 % pierwszy samochód na którym szkolono w Zespole Szkół Samochodowych prawie 60 lat temu - zdradził nam Sławomir Bochniak


- To był szczególny dzień otwarty dla naszej szkoły - powiedział Sławomir Bochniak, zastępca kierownika warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. - Po blisko dwudziestu latach przerwy otworzyliśmy oficjalnie Ośrodek Szkolenie Kierowców w naszej szkole. Większość uczniów naszej szkoły ma okazję zrobienia kursów prawa jazdy w trakcie nauki, a później w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego tylko zdawania egzaminu. Podczas dnia otwartego promowaliśmy również dwa zawody. Pierwszy to mechanik motocyklowy. Ten zawód jest w ofercie naszej szkoły od ubiegłego roku. Drugi zawód to kierowca-mechanik, który uruchamiamy od przyszłego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że będzie się cieszył dużym zainteresowaniem w związku z tym, że w chwili obecnej pracodawcy poszukują kierowców-mechaników, głównie tych, którzy będą pracowali na trasach międzynarodowych. Dostosowujemy się do potrzeb rynku pracy. Przy tym dostosowywaniu się współpracujemy z wieloma partnerami. Jeśli chodzi o zawód kierowca-mechanik będziemy współpracowali głównie ze Stowarzyszeniem Przewoźników Pomorskich. Przy okazji dnia otwartego odbyła się prezentacja tego zawodu. Zapoznawaliśmy młodzież gimnazjalną również z całą naszą szeroką ofertą kształcenia i w technikum, w którym są dwa zawody, i w zespole szkół zawodowych, w którym mamy łącznie z dwoma nowymi pięć zawodów. Do dyspozycji odwiedzających dostępne były wszystkie sale edukacyjne i warsztaty szkolne. Zauważyłem, że jest bardzo dużo chętnych, bardzo dużo młodzieży jest zainteresowanej nauką u nas. A jeszcze ważniejsze dla nas nauczycieli jest to, że jest to młodzież już w dniu dzisiejszym zmotywowana do nauki na konkretnych zawodach. Już teraz mamy młodzież, która wie czego chce i jaki zawód chce wykonywać.


alt

W promocji szkoły wziął udział Patryk Beśko, żużlowiec Wybrzeżaalt

Stoisko Elnaft, jednego z partnerów "Samochodówki"


alt

Wizyta w warsztatach szkolnychalt

Sala do szkolenia przyszłych mechaników motocyklowychW dniach otwartych wzięło udział 5 firm z 30 partnerów "Samochodówki".  Wśród promujących szkołę był również Patryk Beśko, żużlowiec Wybrzeża, który na warsztatach szkolnych prezentował sprzęt żużlowy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież