NFZ wysyła aneksy przedłużające umowy z lekarzami POZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wysłał do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej aneksy do umów na ok... Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
środa, 28 października 2020 19:34
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
Trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zawodówki gościły gimnazjalistów

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 marca 2016 19:32

Tydzień Zawodowca w Gdańsku zakończyły dni otwarte w gdańskich szkołach zawodowych. W sobotę 12 marca uczniowie gimnazjów mieli okazję odwiedzić szkołę w której planują zdobyć przyszły zawód.W sobotę 12 marca wszystkie gdańskie szkoły zawodowe otworzyły swoje podwoje dla gimnazjalistów, którzy mieli okazję bliżej poznać swoje przyszłe szkoły. Dzień otwarty w Zespole Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte miał szczególnie uroczysty charakter. Tego dnia otwarto w nim Ośrodek Szkolenia Kierowców w Zespole Szkół Samochodowych. To pierwsza taka placówka oświatowa w Gdańsku.


alt

Jednym z punktów dnia otwartego w "Samochodówce" był pokaz ratownictwa medycznegoalt

Przedstawiciel Federal-Mogul Bimet, jednego z partnerów szkoły, podczas wystąpienia dla odwiedzającychalt

Na 99 % pierwszy samochód na którym szkolono w Zespole Szkół Samochodowych prawie 60 lat temu - zdradził nam Sławomir Bochniak


- To był szczególny dzień otwarty dla naszej szkoły - powiedział Sławomir Bochniak, zastępca kierownika warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. - Po blisko dwudziestu latach przerwy otworzyliśmy oficjalnie Ośrodek Szkolenie Kierowców w naszej szkole. Większość uczniów naszej szkoły ma okazję zrobienia kursów prawa jazdy w trakcie nauki, a później w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego tylko zdawania egzaminu. Podczas dnia otwartego promowaliśmy również dwa zawody. Pierwszy to mechanik motocyklowy. Ten zawód jest w ofercie naszej szkoły od ubiegłego roku. Drugi zawód to kierowca-mechanik, który uruchamiamy od przyszłego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że będzie się cieszył dużym zainteresowaniem w związku z tym, że w chwili obecnej pracodawcy poszukują kierowców-mechaników, głównie tych, którzy będą pracowali na trasach międzynarodowych. Dostosowujemy się do potrzeb rynku pracy. Przy tym dostosowywaniu się współpracujemy z wieloma partnerami. Jeśli chodzi o zawód kierowca-mechanik będziemy współpracowali głównie ze Stowarzyszeniem Przewoźników Pomorskich. Przy okazji dnia otwartego odbyła się prezentacja tego zawodu. Zapoznawaliśmy młodzież gimnazjalną również z całą naszą szeroką ofertą kształcenia i w technikum, w którym są dwa zawody, i w zespole szkół zawodowych, w którym mamy łącznie z dwoma nowymi pięć zawodów. Do dyspozycji odwiedzających dostępne były wszystkie sale edukacyjne i warsztaty szkolne. Zauważyłem, że jest bardzo dużo chętnych, bardzo dużo młodzieży jest zainteresowanej nauką u nas. A jeszcze ważniejsze dla nas nauczycieli jest to, że jest to młodzież już w dniu dzisiejszym zmotywowana do nauki na konkretnych zawodach. Już teraz mamy młodzież, która wie czego chce i jaki zawód chce wykonywać.


alt

W promocji szkoły wziął udział Patryk Beśko, żużlowiec Wybrzeżaalt

Stoisko Elnaft, jednego z partnerów "Samochodówki"


alt

Wizyta w warsztatach szkolnychalt

Sala do szkolenia przyszłych mechaników motocyklowychW dniach otwartych wzięło udział 5 firm z 30 partnerów "Samochodówki".  Wśród promujących szkołę był również Patryk Beśko, żużlowiec Wybrzeża, który na warsztatach szkolnych prezentował sprzęt żużlowy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież