Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie sprawozdawcze Rady Dzielnicy Orunia–Św. Wojciech–Lipce

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 marca 2016 09:04

Odbyło się spotkanie Rady Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech –Lipce z mieszkańcami, na którym zaprezentowano dotychczasowe dokonania radnych oraz przedstawiono plany rozwoju dzielnicy. Rada Dzielnicy cały czas zabiega o wybudowanie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego.16 marca w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców z Radą Dzielnicy oraz Zarządem Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech – Lipce. Miało ono charakter sprawozdawczy i stało się okazją do zaprezentowania osiągnięć radnych podczas trwania II kadencji Rady Dzielnicy oraz przedstawienia planów na najbliższy okres. Spotkanie poprowadzili przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Agnieszka Bartków oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Maciej Kochanowski. Podczas II kadencji odbyło się 10 sesji Rady Dzielnicy, podjęto 29 uchwał i wystosowano ponad 50 pism do różnych jednostek.


Radni zapoznali mieszkańców z najważniejszymi dokonaniami, które zrealizowane zostały z udziałem Rady Dzielnicy w II kadencji lub zostaną zrealizowane w przyszłości. Są to m.in.: termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 16, remont oruńskiej Szkoły Muzycznej, budowa basenu przy ulicy Smoleńskiej, który ma powstać do końca 2017 roku, starania o rozbudowę rozkładu jazdy SKM, zabieganie o tablice Systemu Informacji Pasażerskiej na oruńskich przystankach, wniosek o pochylnie na ulicach Gościnnej i Sandomierskiej, przywrócenie linii autobusowej 113 podczas remontu Traktu. Radni cały czas zabiegają również o bezkolizyjny przejazd kolejowy na obszarze ich dzielnicy.


Rada Dzielnicy zorganizowała lub współorganizowała również wydarzenia o charakterze animacyjnym m.in. grill dla mieszkańców na Oruńskim Przedmieściu, akcję „Zagraj z radnym”, podczas której dzieci mogły grać w piłkę nożną i siatkówkę z radnymi, Oruński Pchli Targ, Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Rady Dzielnicy, festyny, Dni Sąsiada, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Radni reprezentowali również mieszkańców w kontaktach z władzami miasta m.in. na spotkaniach z prezydentem miasta, zastępcami prezydenta oraz dyrektorami wydziałów Urzędu Miejskiego. Rada Dzielnicy włączyła się również w pracę nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gdańska. Radni dzielnicy współpracowali także z radnymi Rady Miasta Gdańska. Mieszkańcy mieli możliwość spotykania się z radnymi dzielnicy oraz z radnymi miasta w ramach dyżurów.


Budżet dzielnicy na rok 2015 wynosił 60 224 zł, zaś na rok 2016 59 172 zł. Zmniejszenie budżetu dzielnicy spowodowane jest niską frekwencją w wyborach do Rady Dzielnicy. W 2015 roku w ramach budżetu dzielnicy zamontowane zostały tablice informacyjne na przystankach (m.in. na Równej i Ptasiej), postawiono ławki, promowano aktywny i zdrowy tryb życia, aktywizowano seniorów z dzielnicy (m.in. poprzez Jasełka dla seniorów), integrowano mieszkańców (m.in. poprzez wspomniany już grill na Oruńskim Przedmieściu). Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Agnieszka Bartków zaznaczyła, że pieniądze z budżetu dzielnicy, które chce wydać Rada Dzielnicy muszą być zgodne ze statutem dzielnicy, a w Gdańsku największy nacisk w działaniach jednostek pomocniczych (Rad Dzielnic) położony jest na animację i integrację mieszkańców.


Jeżeli chodzi o budżet dzielnicy na rok 2016 – odbyły się już 3 spotkania z mieszkańcami, podczas których radni konsultowali z nimi wydatki. Póki co zdecydowano, że środki z budżetu przeznaczone zostaną m.in. na: Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Rady Dzielnicy, zakup tablic kierunkowych do Parku Oruńskiego, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska, festyny, organizację warsztatów dla mieszkańców, przestawienie płotu przy zespole szkół na ul. Małomiejskiej. Poruszono również kwestię Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu w 2016 roku powstaną w dzielnicy m.in. 3 place zabaw.


Radni zachęcali mieszkańców, by także oni wysyłali pisma do władz miasta oraz odpowiednich jednostek. Podali również numer telefonu do Dyżurnego Inżyniera Miasta, gdzie całodobowo można zgłaszać infrastrukturalne problemy, które pojawiają się na obszarze dzielnicy.

Karolina Rabiej

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież