Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie sprawozdawcze Rady Dzielnicy Orunia–Św. Wojciech–Lipce

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 marca 2016 09:04

Odbyło się spotkanie Rady Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech –Lipce z mieszkańcami, na którym zaprezentowano dotychczasowe dokonania radnych oraz przedstawiono plany rozwoju dzielnicy. Rada Dzielnicy cały czas zabiega o wybudowanie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego.16 marca w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców z Radą Dzielnicy oraz Zarządem Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech – Lipce. Miało ono charakter sprawozdawczy i stało się okazją do zaprezentowania osiągnięć radnych podczas trwania II kadencji Rady Dzielnicy oraz przedstawienia planów na najbliższy okres. Spotkanie poprowadzili przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Agnieszka Bartków oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Maciej Kochanowski. Podczas II kadencji odbyło się 10 sesji Rady Dzielnicy, podjęto 29 uchwał i wystosowano ponad 50 pism do różnych jednostek.


Radni zapoznali mieszkańców z najważniejszymi dokonaniami, które zrealizowane zostały z udziałem Rady Dzielnicy w II kadencji lub zostaną zrealizowane w przyszłości. Są to m.in.: termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 16, remont oruńskiej Szkoły Muzycznej, budowa basenu przy ulicy Smoleńskiej, który ma powstać do końca 2017 roku, starania o rozbudowę rozkładu jazdy SKM, zabieganie o tablice Systemu Informacji Pasażerskiej na oruńskich przystankach, wniosek o pochylnie na ulicach Gościnnej i Sandomierskiej, przywrócenie linii autobusowej 113 podczas remontu Traktu. Radni cały czas zabiegają również o bezkolizyjny przejazd kolejowy na obszarze ich dzielnicy.


Rada Dzielnicy zorganizowała lub współorganizowała również wydarzenia o charakterze animacyjnym m.in. grill dla mieszkańców na Oruńskim Przedmieściu, akcję „Zagraj z radnym”, podczas której dzieci mogły grać w piłkę nożną i siatkówkę z radnymi, Oruński Pchli Targ, Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Rady Dzielnicy, festyny, Dni Sąsiada, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Radni reprezentowali również mieszkańców w kontaktach z władzami miasta m.in. na spotkaniach z prezydentem miasta, zastępcami prezydenta oraz dyrektorami wydziałów Urzędu Miejskiego. Rada Dzielnicy włączyła się również w pracę nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gdańska. Radni dzielnicy współpracowali także z radnymi Rady Miasta Gdańska. Mieszkańcy mieli możliwość spotykania się z radnymi dzielnicy oraz z radnymi miasta w ramach dyżurów.


Budżet dzielnicy na rok 2015 wynosił 60 224 zł, zaś na rok 2016 59 172 zł. Zmniejszenie budżetu dzielnicy spowodowane jest niską frekwencją w wyborach do Rady Dzielnicy. W 2015 roku w ramach budżetu dzielnicy zamontowane zostały tablice informacyjne na przystankach (m.in. na Równej i Ptasiej), postawiono ławki, promowano aktywny i zdrowy tryb życia, aktywizowano seniorów z dzielnicy (m.in. poprzez Jasełka dla seniorów), integrowano mieszkańców (m.in. poprzez wspomniany już grill na Oruńskim Przedmieściu). Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Agnieszka Bartków zaznaczyła, że pieniądze z budżetu dzielnicy, które chce wydać Rada Dzielnicy muszą być zgodne ze statutem dzielnicy, a w Gdańsku największy nacisk w działaniach jednostek pomocniczych (Rad Dzielnic) położony jest na animację i integrację mieszkańców.


Jeżeli chodzi o budżet dzielnicy na rok 2016 – odbyły się już 3 spotkania z mieszkańcami, podczas których radni konsultowali z nimi wydatki. Póki co zdecydowano, że środki z budżetu przeznaczone zostaną m.in. na: Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Rady Dzielnicy, zakup tablic kierunkowych do Parku Oruńskiego, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska, festyny, organizację warsztatów dla mieszkańców, przestawienie płotu przy zespole szkół na ul. Małomiejskiej. Poruszono również kwestię Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu w 2016 roku powstaną w dzielnicy m.in. 3 place zabaw.


Radni zachęcali mieszkańców, by także oni wysyłali pisma do władz miasta oraz odpowiednich jednostek. Podali również numer telefonu do Dyżurnego Inżyniera Miasta, gdzie całodobowo można zgłaszać infrastrukturalne problemy, które pojawiają się na obszarze dzielnicy.

Karolina Rabiej

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież