Oczekiwanie na usunięcie zaćmy może być krótsze » Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów, co spowodowało... Żużel na miejskim stadionie » 10 lipca zapadł wyrok w wieloletnim przewodzie sądowym o użytkowanie wieczyste terenu, na którym zna... M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów » Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 miliony euro. Leszek Miller, b. p... 759. Jarmark Św. Dominika » W dniach 27 lipca-18 sierpnia w Gdańsku będzie się odbywał 759. Jarmark Św. Dominika.Uroczyste rozpo... Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ...
Reklama
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
środa, 17 lipca 2019 21:35
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 m ...
Fatalna inauguracja ligowa Arki
piątek, 19 lipca 2019 19:00
Fatalna inauguracja ligowa Arki
Gorzka pigułkę musieli przełknąć na inaugurację PKO Ekstraklasy ...
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
piątek, 19 lipca 2019 21:09
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
Lechia Gdańsk sezon 2019/2020 zaczęła od zdobycia punktu. Biało-zi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
wtorek, 16 lipca 2019 19:53
Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
Gdański artysta malarz Ryszard Kowalewski znany taternik, alpinista, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Spotkanie sprawozdawcze Rady Dzielnicy Orunia–Św. Wojciech–Lipce

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 marca 2016 09:04

Odbyło się spotkanie Rady Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech –Lipce z mieszkańcami, na którym zaprezentowano dotychczasowe dokonania radnych oraz przedstawiono plany rozwoju dzielnicy. Rada Dzielnicy cały czas zabiega o wybudowanie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego.16 marca w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców z Radą Dzielnicy oraz Zarządem Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech – Lipce. Miało ono charakter sprawozdawczy i stało się okazją do zaprezentowania osiągnięć radnych podczas trwania II kadencji Rady Dzielnicy oraz przedstawienia planów na najbliższy okres. Spotkanie poprowadzili przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Agnieszka Bartków oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Maciej Kochanowski. Podczas II kadencji odbyło się 10 sesji Rady Dzielnicy, podjęto 29 uchwał i wystosowano ponad 50 pism do różnych jednostek.


Radni zapoznali mieszkańców z najważniejszymi dokonaniami, które zrealizowane zostały z udziałem Rady Dzielnicy w II kadencji lub zostaną zrealizowane w przyszłości. Są to m.in.: termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 16, remont oruńskiej Szkoły Muzycznej, budowa basenu przy ulicy Smoleńskiej, który ma powstać do końca 2017 roku, starania o rozbudowę rozkładu jazdy SKM, zabieganie o tablice Systemu Informacji Pasażerskiej na oruńskich przystankach, wniosek o pochylnie na ulicach Gościnnej i Sandomierskiej, przywrócenie linii autobusowej 113 podczas remontu Traktu. Radni cały czas zabiegają również o bezkolizyjny przejazd kolejowy na obszarze ich dzielnicy.


Rada Dzielnicy zorganizowała lub współorganizowała również wydarzenia o charakterze animacyjnym m.in. grill dla mieszkańców na Oruńskim Przedmieściu, akcję „Zagraj z radnym”, podczas której dzieci mogły grać w piłkę nożną i siatkówkę z radnymi, Oruński Pchli Targ, Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Rady Dzielnicy, festyny, Dni Sąsiada, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Radni reprezentowali również mieszkańców w kontaktach z władzami miasta m.in. na spotkaniach z prezydentem miasta, zastępcami prezydenta oraz dyrektorami wydziałów Urzędu Miejskiego. Rada Dzielnicy włączyła się również w pracę nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gdańska. Radni dzielnicy współpracowali także z radnymi Rady Miasta Gdańska. Mieszkańcy mieli możliwość spotykania się z radnymi dzielnicy oraz z radnymi miasta w ramach dyżurów.


Budżet dzielnicy na rok 2015 wynosił 60 224 zł, zaś na rok 2016 59 172 zł. Zmniejszenie budżetu dzielnicy spowodowane jest niską frekwencją w wyborach do Rady Dzielnicy. W 2015 roku w ramach budżetu dzielnicy zamontowane zostały tablice informacyjne na przystankach (m.in. na Równej i Ptasiej), postawiono ławki, promowano aktywny i zdrowy tryb życia, aktywizowano seniorów z dzielnicy (m.in. poprzez Jasełka dla seniorów), integrowano mieszkańców (m.in. poprzez wspomniany już grill na Oruńskim Przedmieściu). Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Agnieszka Bartków zaznaczyła, że pieniądze z budżetu dzielnicy, które chce wydać Rada Dzielnicy muszą być zgodne ze statutem dzielnicy, a w Gdańsku największy nacisk w działaniach jednostek pomocniczych (Rad Dzielnic) położony jest na animację i integrację mieszkańców.


Jeżeli chodzi o budżet dzielnicy na rok 2016 – odbyły się już 3 spotkania z mieszkańcami, podczas których radni konsultowali z nimi wydatki. Póki co zdecydowano, że środki z budżetu przeznaczone zostaną m.in. na: Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Rady Dzielnicy, zakup tablic kierunkowych do Parku Oruńskiego, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska, festyny, organizację warsztatów dla mieszkańców, przestawienie płotu przy zespole szkół na ul. Małomiejskiej. Poruszono również kwestię Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu w 2016 roku powstaną w dzielnicy m.in. 3 place zabaw.


Radni zachęcali mieszkańców, by także oni wysyłali pisma do władz miasta oraz odpowiednich jednostek. Podali również numer telefonu do Dyżurnego Inżyniera Miasta, gdzie całodobowo można zgłaszać infrastrukturalne problemy, które pojawiają się na obszarze dzielnicy.

Karolina Rabiej

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież