Wielka Zbiórka Książek 2019 dla ZACZYTANYCH BIBLIOTEK » Po raz V Fundacja Zaczytani jest organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek dla Dużych i Małych pacjentó... Apel radnych PiS w sprawie klasyfikacji maturzystów » We wtorek, 23 kwietnia, Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska wystosował do ... Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ... O historii Drukarni Gdańskiej w Stacji Orunia » Wykład profesora Andrzeja Romanowa o historii Drukarni Gdańskiej zainaugurował cykl wykładów i space... Tragedia lotu Tu-154M i niemoc państwa » Sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M o godzinie 8.41,06 zginął prezydent R...
Reklama
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:24
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dzi ...
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
środa, 24 kwietnia 2019 17:39
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
Zaledwie cztery punkty tej wiosny w rozgrywkach Ekstraklasy zdobyli pi ...
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
Nie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zielon ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 11:03
Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
Wernisaż malarstwa Eduarda Hildebrandta w Nadbałtyckim Centrum Kultu ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Spotkanie sprawozdawcze Rady Dzielnicy Orunia–Św. Wojciech–Lipce

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 marca 2016 09:04

Odbyło się spotkanie Rady Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech –Lipce z mieszkańcami, na którym zaprezentowano dotychczasowe dokonania radnych oraz przedstawiono plany rozwoju dzielnicy. Rada Dzielnicy cały czas zabiega o wybudowanie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego.16 marca w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców z Radą Dzielnicy oraz Zarządem Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech – Lipce. Miało ono charakter sprawozdawczy i stało się okazją do zaprezentowania osiągnięć radnych podczas trwania II kadencji Rady Dzielnicy oraz przedstawienia planów na najbliższy okres. Spotkanie poprowadzili przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Agnieszka Bartków oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Maciej Kochanowski. Podczas II kadencji odbyło się 10 sesji Rady Dzielnicy, podjęto 29 uchwał i wystosowano ponad 50 pism do różnych jednostek.


Radni zapoznali mieszkańców z najważniejszymi dokonaniami, które zrealizowane zostały z udziałem Rady Dzielnicy w II kadencji lub zostaną zrealizowane w przyszłości. Są to m.in.: termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 16, remont oruńskiej Szkoły Muzycznej, budowa basenu przy ulicy Smoleńskiej, który ma powstać do końca 2017 roku, starania o rozbudowę rozkładu jazdy SKM, zabieganie o tablice Systemu Informacji Pasażerskiej na oruńskich przystankach, wniosek o pochylnie na ulicach Gościnnej i Sandomierskiej, przywrócenie linii autobusowej 113 podczas remontu Traktu. Radni cały czas zabiegają również o bezkolizyjny przejazd kolejowy na obszarze ich dzielnicy.


Rada Dzielnicy zorganizowała lub współorganizowała również wydarzenia o charakterze animacyjnym m.in. grill dla mieszkańców na Oruńskim Przedmieściu, akcję „Zagraj z radnym”, podczas której dzieci mogły grać w piłkę nożną i siatkówkę z radnymi, Oruński Pchli Targ, Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Rady Dzielnicy, festyny, Dni Sąsiada, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Radni reprezentowali również mieszkańców w kontaktach z władzami miasta m.in. na spotkaniach z prezydentem miasta, zastępcami prezydenta oraz dyrektorami wydziałów Urzędu Miejskiego. Rada Dzielnicy włączyła się również w pracę nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gdańska. Radni dzielnicy współpracowali także z radnymi Rady Miasta Gdańska. Mieszkańcy mieli możliwość spotykania się z radnymi dzielnicy oraz z radnymi miasta w ramach dyżurów.


Budżet dzielnicy na rok 2015 wynosił 60 224 zł, zaś na rok 2016 59 172 zł. Zmniejszenie budżetu dzielnicy spowodowane jest niską frekwencją w wyborach do Rady Dzielnicy. W 2015 roku w ramach budżetu dzielnicy zamontowane zostały tablice informacyjne na przystankach (m.in. na Równej i Ptasiej), postawiono ławki, promowano aktywny i zdrowy tryb życia, aktywizowano seniorów z dzielnicy (m.in. poprzez Jasełka dla seniorów), integrowano mieszkańców (m.in. poprzez wspomniany już grill na Oruńskim Przedmieściu). Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Agnieszka Bartków zaznaczyła, że pieniądze z budżetu dzielnicy, które chce wydać Rada Dzielnicy muszą być zgodne ze statutem dzielnicy, a w Gdańsku największy nacisk w działaniach jednostek pomocniczych (Rad Dzielnic) położony jest na animację i integrację mieszkańców.


Jeżeli chodzi o budżet dzielnicy na rok 2016 – odbyły się już 3 spotkania z mieszkańcami, podczas których radni konsultowali z nimi wydatki. Póki co zdecydowano, że środki z budżetu przeznaczone zostaną m.in. na: Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Rady Dzielnicy, zakup tablic kierunkowych do Parku Oruńskiego, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska, festyny, organizację warsztatów dla mieszkańców, przestawienie płotu przy zespole szkół na ul. Małomiejskiej. Poruszono również kwestię Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu w 2016 roku powstaną w dzielnicy m.in. 3 place zabaw.


Radni zachęcali mieszkańców, by także oni wysyłali pisma do władz miasta oraz odpowiednich jednostek. Podali również numer telefonu do Dyżurnego Inżyniera Miasta, gdzie całodobowo można zgłaszać infrastrukturalne problemy, które pojawiają się na obszarze dzielnicy.

Karolina Rabiej

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież