Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Logopedyczne zmagania uczniów szkół podstawowych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 marca 2016 18:08

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku wyłoniono zwycięzców IV Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego „Szumiące zabawy”, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku oraz Szkołę Podstawową nr 49 im. Księdza  Bronisława Komorowskiego w Gdańsku.Opieka logopedyczna w szkole ma nie tylko za zadanie prowadzenie ćwiczeń w zakresie rozwijania sprawności mowy, artykulacji i fonacji, słuchu fonetycznego, ale także rozwijanie komunikacji językowej, w tym wzbogacenia słownictwa, poprawności stylistycznej i gramatycznej wypowiedzi, kształtowanie kultury żywego słowa.


altNiektóre z tych „logopedycznych wyzwań” zostały podjęte podczas IV Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego „Szumiące zabawy”, który został zorganizowany przez Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 im. Księdza  Bronisława Komorowskiego w Gdańsku. Turniej odbył się 11 marca i był adresowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych biorących udział w terapii logopedycznej.
Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, po 3 uczniów, z następujący szkół: Podstawowa Szkoła Społeczna  „Niedźwiednik” w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 11 im. „Na Bursztynowym Szlaku” w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 39 w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 45  w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 49 im. Ks. Bronisława Komorowskiego  w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 76 im. Jarosława Dąbrowskiego w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 88 im. D.G.Farenheita w Gdańsku, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8, Szkoła Podstawowa nr 89 w Gdańsku, Zespół Szkół nr 5 w Gdyni Orłowo.


altCelem konkursu było m.in. rozwijanie świadomości artykulacyjnej, usprawnianie narządów mowy, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, utrwalenie głosek szeregu szumiącego, motywowanie do ćwiczeń logopedycznych, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.


altGościem honorowym była  dr Annę Walencik-Topiłko, adiunkt  w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, która od pierwszej edycji imprezy wspiera organizatorów konkursu. Turniejowe zmagania przygotowała i prowadziła Paulina Ziemkiewicz – logopeda ze Szkoły Podstawowej nr 49 w Gdańsku.


altPodczas turniejowych zmagań uczniowie wykonywali ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne oraz usprawniające motorykę narządów mowy. W czasie turnieju przeprowadzono 9 konkurencji, podczas których uczniowie m.in. przenosili za pomocą długich słomek ziarnka fasoli, rozwiązywali zagadki, tworzyli nowe słowa z liter występujących w słowie „kapelusze”, wymyślali słowa zaczynające się od "szcz", czy też brali udział w wyścigu dmuchanych piłeczek.


altPodczas obrad jury trwała nieoficjalna część spotkania, podczas której uczniowie wspierani przez opiekunów, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, odgadywali zagadki, które jak się okazało wcale nie stanowiły dla nich trudności.    


altLaureaci IV Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego „Szumiące Zabawy”
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdańsku: Maciej Branicki, Tomasz Korcz, Oskar Szalewski. Opiekun: Iwona Modelska.

II miejsce: Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 8, Szkoła Podstawowa nr 89 w Gdańsku: Zofia Czarniecka-Dampc, Zofia Koziarska, Kornel Butomski. Opiekun: Małgorzata Figurska.

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 39 w Gdańsku: Oliwia Rychlicka, Paweł Okrój, Filip Piotrowski. Opiekun: Małgorzata Żmuda.


Organizatorkami turnieju były: Paulina Ziemkiewicz i Ewa Kasprowiak z SP nr 49 w Gdańsku oraz Aleksandra Kirczuk z PBW w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież