Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Logopedyczne zmagania uczniów szkół podstawowych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 marca 2016 18:08

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku wyłoniono zwycięzców IV Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego „Szumiące zabawy”, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku oraz Szkołę Podstawową nr 49 im. Księdza  Bronisława Komorowskiego w Gdańsku.Opieka logopedyczna w szkole ma nie tylko za zadanie prowadzenie ćwiczeń w zakresie rozwijania sprawności mowy, artykulacji i fonacji, słuchu fonetycznego, ale także rozwijanie komunikacji językowej, w tym wzbogacenia słownictwa, poprawności stylistycznej i gramatycznej wypowiedzi, kształtowanie kultury żywego słowa.


altNiektóre z tych „logopedycznych wyzwań” zostały podjęte podczas IV Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego „Szumiące zabawy”, który został zorganizowany przez Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 im. Księdza  Bronisława Komorowskiego w Gdańsku. Turniej odbył się 11 marca i był adresowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych biorących udział w terapii logopedycznej.
Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, po 3 uczniów, z następujący szkół: Podstawowa Szkoła Społeczna  „Niedźwiednik” w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 11 im. „Na Bursztynowym Szlaku” w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 39 w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 45  w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 49 im. Ks. Bronisława Komorowskiego  w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 76 im. Jarosława Dąbrowskiego w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 88 im. D.G.Farenheita w Gdańsku, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8, Szkoła Podstawowa nr 89 w Gdańsku, Zespół Szkół nr 5 w Gdyni Orłowo.


altCelem konkursu było m.in. rozwijanie świadomości artykulacyjnej, usprawnianie narządów mowy, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, utrwalenie głosek szeregu szumiącego, motywowanie do ćwiczeń logopedycznych, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.


altGościem honorowym była  dr Annę Walencik-Topiłko, adiunkt  w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, która od pierwszej edycji imprezy wspiera organizatorów konkursu. Turniejowe zmagania przygotowała i prowadziła Paulina Ziemkiewicz – logopeda ze Szkoły Podstawowej nr 49 w Gdańsku.


altPodczas turniejowych zmagań uczniowie wykonywali ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne oraz usprawniające motorykę narządów mowy. W czasie turnieju przeprowadzono 9 konkurencji, podczas których uczniowie m.in. przenosili za pomocą długich słomek ziarnka fasoli, rozwiązywali zagadki, tworzyli nowe słowa z liter występujących w słowie „kapelusze”, wymyślali słowa zaczynające się od "szcz", czy też brali udział w wyścigu dmuchanych piłeczek.


altPodczas obrad jury trwała nieoficjalna część spotkania, podczas której uczniowie wspierani przez opiekunów, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, odgadywali zagadki, które jak się okazało wcale nie stanowiły dla nich trudności.    


altLaureaci IV Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego „Szumiące Zabawy”
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdańsku: Maciej Branicki, Tomasz Korcz, Oskar Szalewski. Opiekun: Iwona Modelska.

II miejsce: Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 8, Szkoła Podstawowa nr 89 w Gdańsku: Zofia Czarniecka-Dampc, Zofia Koziarska, Kornel Butomski. Opiekun: Małgorzata Figurska.

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 39 w Gdańsku: Oliwia Rychlicka, Paweł Okrój, Filip Piotrowski. Opiekun: Małgorzata Żmuda.


Organizatorkami turnieju były: Paulina Ziemkiewicz i Ewa Kasprowiak z SP nr 49 w Gdańsku oraz Aleksandra Kirczuk z PBW w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież