Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ... Weź udział w konkursie „Wiersz+Obraz” 2019 » Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i dwumiesięcznik literacki „Topos” ogłaszają piątą edycję Konkursu poe... Nowy numer "Sieci": Ciemna strona homo tęczy, reakcja prezydent Dulkie... » W nowym "Sieci" m.in. o wstrząsającej historii z Włoch, reakcji Dulkiewicz na poprzedni numer i kuli... Od września początek prac przy Muzeum Westerplatte i Wojny roku 1939 » Dr Karol Nawrocki, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Kazimierz Smoliński, poseł na Sejm... Westerplatte na łamach » Według Magdaleny Adamowicz, wdowy po prezydencie Gdańska i według Aleksandry Dulkiewicz, sukcesorki ...
Reklama
Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska?
niedziela, 14 lipca 2019 08:42
Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska?
Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sp ...
70. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski  LIVE
sobota, 13 lipca 2019 21:31
70. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski  LIVE
W niedzielę w Lesznie rozegrany zostanie 75. finał Indywidualnych Mi ...
Lechia zdobyła Superpuchar!
sobota, 13 lipca 2019 21:22
Lechia zdobyła Superpuchar!
Od mocnego uderzenia rozpoczęli sezon piłkarze Lechii. W Gliwicach w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Aukcja dzieł sztuki dawnego Grand Hotelu
poniedziałek, 08 lipca 2019 19:32
Aukcja dzieł sztuki dawnego Grand Hotelu
Zgodnie z oczekiwaniami kolejna wyprzedaż majątku sopockiego „Gran ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pożar mieszkania przy ul. Zabłockiego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 marca 2016 17:19

Około południa na trzecim piętrze bloku przy ul. Zabłockiego 10 na Morenie wybuchł groźny pożar. Mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu. Do szpitala z poparzeniem rąk i nóg trafił mężczyzna.- Usłyszałam głośny huk - powiedziała jedna z mieszkanek bloku. - Wychyliłam się i zaczęłam rozglądać co się stało.


altPożar wybuchł około południa. - Kilka minut po godzinie 12 dostaliśmy zgłoszenie, że w mieszkaniu na ulicy Zabłockiego doszło do pożaru - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, kierujący akcją. - Po przyjeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się mieszkanie na trzecim piętrze i jedna osoba wymaga natychmiastowej pomocy, natychmiastowej ewakuacji, gdyż pożar odciął jej drogę ucieczki. Przy wykorzystaniu drabin nasadkowych udało się nam tą osobę ewakuować bezpiecznie na zewnątrz. Poszkodowany doznał delikatnych poparzeń i został przewieziona do szpitala.


altaltKilkadziesiąt minut po ugaszeniu pożaru trudno było wskazać jego przyczyny.  - Na chwilę obecną trudno mówić o przyczynach - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski. - Będzie na pewno prowadzone śledztwo przez biegłych z zakresu pożarnictwa.


altaltW akcji gaszenia pożaru wzięło udział pięć jednostek straży pożarnej i podnośnik, który nie został użyty podczas ewakuacji mężczyzny z mieszkania.
- W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo mieszkanie numer 7 na trzecim piętrze - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski. - Ze względu na to, że pożar był bardzo intensywny i dużo materiałów wyposażenia znajdowało się w środku niestety nasze działania spowodowały, że podlanie mieszkań znajdujących się poniżej. Specjalna komisja oszacuje straty i możliwość podłączenia mediów. Ze swojej strony sprawdzimy mieszkania na obecność dwutlenku węgla. Na pewno będzie się musiał wypowiedzieć również nadzór budowlany.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież