Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pożar mieszkania przy ul. Zabłockiego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 marca 2016 17:19

Około południa na trzecim piętrze bloku przy ul. Zabłockiego 10 na Morenie wybuchł groźny pożar. Mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu. Do szpitala z poparzeniem rąk i nóg trafił mężczyzna.- Usłyszałam głośny huk - powiedziała jedna z mieszkanek bloku. - Wychyliłam się i zaczęłam rozglądać co się stało.


altPożar wybuchł około południa. - Kilka minut po godzinie 12 dostaliśmy zgłoszenie, że w mieszkaniu na ulicy Zabłockiego doszło do pożaru - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, kierujący akcją. - Po przyjeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się mieszkanie na trzecim piętrze i jedna osoba wymaga natychmiastowej pomocy, natychmiastowej ewakuacji, gdyż pożar odciął jej drogę ucieczki. Przy wykorzystaniu drabin nasadkowych udało się nam tą osobę ewakuować bezpiecznie na zewnątrz. Poszkodowany doznał delikatnych poparzeń i został przewieziona do szpitala.


altaltKilkadziesiąt minut po ugaszeniu pożaru trudno było wskazać jego przyczyny.  - Na chwilę obecną trudno mówić o przyczynach - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski. - Będzie na pewno prowadzone śledztwo przez biegłych z zakresu pożarnictwa.


altaltW akcji gaszenia pożaru wzięło udział pięć jednostek straży pożarnej i podnośnik, który nie został użyty podczas ewakuacji mężczyzny z mieszkania.
- W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo mieszkanie numer 7 na trzecim piętrze - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski. - Ze względu na to, że pożar był bardzo intensywny i dużo materiałów wyposażenia znajdowało się w środku niestety nasze działania spowodowały, że podlanie mieszkań znajdujących się poniżej. Specjalna komisja oszacuje straty i możliwość podłączenia mediów. Ze swojej strony sprawdzimy mieszkania na obecność dwutlenku węgla. Na pewno będzie się musiał wypowiedzieć również nadzór budowlany.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież