Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ... O historii Drukarni Gdańskiej w Stacji Orunia » Wykład profesora Andrzeja Romanowa o historii Drukarni Gdańskiej zainaugurował cykl wykładów i space... Tragedia lotu Tu-154M i niemoc państwa » Sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M o godzinie 8.41,06 zginął prezydent R... Strajk nauczycieli w Gdańsku: strajkuje ponad 4000 nauczycieli, dzieci... » W poniedziałek do rozpoczął się strajk pracowników oświaty. W Trójmieście przystąpiło do niego prawi... Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „S”: Proksa musi ode... » Rada Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przyjęła jednogłośnie uchwałę ...
Reklama
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:24
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dzi ...
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
sobota, 20 kwietnia 2019 07:18
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
Rozmowa z Romanem Józefowiczem, piłkarzem Lechii w latach 1979-1985, ...
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
Nie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zielon ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:22
Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
Na sztaludze w drugim końcu pracowni przy oknie w ostro padających p ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pożar mieszkania przy ul. Zabłockiego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 marca 2016 17:19

Około południa na trzecim piętrze bloku przy ul. Zabłockiego 10 na Morenie wybuchł groźny pożar. Mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu. Do szpitala z poparzeniem rąk i nóg trafił mężczyzna.- Usłyszałam głośny huk - powiedziała jedna z mieszkanek bloku. - Wychyliłam się i zaczęłam rozglądać co się stało.


altPożar wybuchł około południa. - Kilka minut po godzinie 12 dostaliśmy zgłoszenie, że w mieszkaniu na ulicy Zabłockiego doszło do pożaru - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, kierujący akcją. - Po przyjeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się mieszkanie na trzecim piętrze i jedna osoba wymaga natychmiastowej pomocy, natychmiastowej ewakuacji, gdyż pożar odciął jej drogę ucieczki. Przy wykorzystaniu drabin nasadkowych udało się nam tą osobę ewakuować bezpiecznie na zewnątrz. Poszkodowany doznał delikatnych poparzeń i został przewieziona do szpitala.


altaltKilkadziesiąt minut po ugaszeniu pożaru trudno było wskazać jego przyczyny.  - Na chwilę obecną trudno mówić o przyczynach - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski. - Będzie na pewno prowadzone śledztwo przez biegłych z zakresu pożarnictwa.


altaltW akcji gaszenia pożaru wzięło udział pięć jednostek straży pożarnej i podnośnik, który nie został użyty podczas ewakuacji mężczyzny z mieszkania.
- W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo mieszkanie numer 7 na trzecim piętrze - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski. - Ze względu na to, że pożar był bardzo intensywny i dużo materiałów wyposażenia znajdowało się w środku niestety nasze działania spowodowały, że podlanie mieszkań znajdujących się poniżej. Specjalna komisja oszacuje straty i możliwość podłączenia mediów. Ze swojej strony sprawdzimy mieszkania na obecność dwutlenku węgla. Na pewno będzie się musiał wypowiedzieć również nadzór budowlany.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież