Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej, nie ... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kongres ICCA w Gdańsku?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 marca 2014 10:03

Miasto Gdańsk oraz Gdańska Organizacja Turystyczna Gdańsk Convention Bureau podjęły starania o organizację międzynarodowego Kongresu ICCA. Obecnie Gdańsk konkurując o pozyskanie tego prestiżowego kongresu jest już w finale wraz z Pragą i St. Petersburgiem. Kolejnym etapem konkursu będzie prezentacja o możliwościach i stanie przygotowań, która odbędzie się we Frankfurcie 18 maja 2014 r.


Na ten temat w Amber Expo, ewentualnym miejscu kongresu, odbyła się konferencja prasowa będąca okazją, by dowiedzieć się m.in. jakie znaczenie dla Gdańska ma Kongres ICCA.


altNa konferencji prasowej był obecny dyrektor zarządzający ICCA Holender Martin Sirk, który po raz kolejny odwiedza Gdańsk, by zapoznać się z jego możliwościami przedstawionymi w ofercie miasta. Wraz z Anną Górską (oboje na zdjęciu powyżej), prezesem Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, wyjaśnili ideę dorocznego Kongresu ICCA.


International Congress and Convention Association (ICCA), to najważniejsze stowarzyszenie na świecie związane z przemysłem spotkań, inaczej zwane turystyką biznesową, zajmujące się konferencjami, kongresami, szkoleniami i targami. ICCA czytamy fonetycznie IKA.


Gdańsk jest w ICCA reprezentowany przez Gdańsk Convention Bureau GOT, który jest członkiem tej organizacji od 2007 roku. Kongres ICCA, to konferencja edukacyjno-networkingowa dla około tysiąca osób i jednocześnie Walne Posiedzenie Członków.


Co roku kongres rotacyjnie organizowany jest w innym miejscu na świecie, tzn. każdego roku na innym kontynencie, aby tym samym zapewnić dostęp do tego wydarzenia podmiotom z różnych sąsiednich krajów. Co roku wiele miast konkuruje o jego organizację. I tak dla przykładu w 2012 roku jego miejscem był San Juan w Puerto Rico, minionego roku Shanghai w Chinach, a w tym roku będzie turecka Antalya. Za rok takim miastem będzie argentyńskie Buenos Aires, zaś za dwa lata Kuching w Malezji, które w finale wygrało z konkurującą Pragą. Stolicą Czech, która tym razem wraz z Gdańskiem i St. Petersburgiem ponownie konkuruje o organizację kongresu w terminie 5-8 listopada 2017 roku. I te trzy miasta są już w finale konkursu na tzw. short liście.


altOrganizacja kongresu ma przede wszystkim ogromne znaczenie promocyjne dla miasta. Już teraz, będąc na short liście, cały biznesowy świat dowiedział się o Gdańsku.


Wizyta kontrolna Martina Sirka, dyrektora od 10 lat zarządzającego ICCA, jest bardzo ważnym elementem procedury konkursowej. Sprawdza on przygotowanie i gotowość miasta, obiektów, ludzi, ale też doradza jak przygotować kolejną, naszą już ostateczną ofertę. Kolejnym etapem jest bowiem prezentacja, która odbędzie się we Frankfurcie 18 maja 2014 r. Po 20 minutowej prezentacji, kolejne 25 minut jest przeznaczone na serię pytań ze strony 16-osobowego Zarząd ICCA skierowanych do 5-osobowej delegacji danego miasta. Kto będzie reprezentował Gdańsk, tego jeszcze nie wiadomo. Na koniec takiej prezentacji, jeszcze po około 2-godzinnych konsultacjach, odbywa się głosowanie.


Gdańsk ma duże szanse na wygranie ze względu na bardzo dużą aktywność w ICCA, a także na ewentualne podjęcie restrykcji wobec rosyjskiego St. Petersburga, jak i odrzucenie Pragi jako miasta będącego stolicą Czech. ICCA jak dotychczas nie zdecydowała się bowiem powierzyć organizację kongresu w stolicy z któryś ubiegających się miast. 

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież