Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 26 marca 2014 12:48

altKierunki Polityki Energetycznej Polski, bezpieczeństwo dostaw surowców i rola Pomorza w rozwoju szeroko rozumianej energetyki, to kluczowe tematy tegorocznego Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który w dniach 25-27 marca odbywa się w Gdańsku (OSE). Jest to druga edycja takich obrad, które tym razem toczą się w przestronnych pomieszczeniach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo.Jak twierdzi Tomasz Sieduszewski, kierownik biura zarządu Europejskiego Centrum Biznesu, będącego organizatorem konferencji w Gdańsku, to odbywa się ona w szczególnym czasie dla energetyki - z jednej strony kryzys ukraińsko-rosyjski wywołuje obawy o bezpieczeństwo zaopatrzenia w gaz Europy – zwłaszcza Centralnej i ten właśnie problem oraz kwestia niezależności energetycznej był jednym z głównych na ostatnim szczycie Rady Europejskiej. Z drugiej strony - w kraju zapadły i zapadają decyzje dotyczące realizacji inwestycji w nowe moce wytwórcze w elektrowniach konwencjonalnych. Zaś inwestorzy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii czekają na przyjęcie nowej ustawy, a Komisja Europejska pracuje nad nowymi celami redukcji emisji w ramach polityki ochrony klimatu.


OSE, który zaplanowano jako cykl paneli, jest okazją dyskusji i wymiany opinii wśród osób najbardziej zainteresowanych najbardziej aktualnymi problemami energetyki.


Ogólnopolski Szczyt Energetyczny, po wtorkowym zwiedzeniu największych pomorskich firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych, jak np. PGE, PERN i PGNiG, w środę 26 marca otworzy sesja plenarna pod nazwą polityka dla gospodarki, gospodarka dla polityki. Pierwszego dnia konferencji omówione zostaną także kwestie bezpieczeństwa energetycznego oraz inwestycji i to zarówno pod kontem ich finansowania, jak aspektów prawnych.


Równolegle będzie się odbywać Sesja Samorządowa, w ramach której uczestnicy paneli omawiać będą status inwestycji w szeroko rozumianej energetyce realizowanych i planowanych przez samorządy jak również zagadnienia komunikacji społecznej w kontekście inwestycji i projekty infrastrukturalne w ramach smart grid.


W drugim dniu OSE zaplanowano trzy sesje. Uczestnicy pierwszej z nich – Pomorski Mix Energetyczny – omówią znaczenie prowadzonych inwestycji w elektroenergetyce, odnawialnych źródłach energii i gazownictwie dla rozwoju regionu. Druga sesja będzie okazją do omówienia najważniejszych problemów ciepłownictwa. Na zakończenie OSE zaplanowano debatę o rynku energii i możliwościach dalszej jego liberalizacji.

Honorowy patronat nad Ogólnopolskim Szczytem Energetycznym objęli Minister Gospodarki Janusz Piechociński, a także Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński. Gośćmi specjalnymi kongresu są Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie Andrzej Dycha (resort gospodarki) i Paweł Orłowski (resort infrastruktury i rozwoju). Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli także prezesi i członkowie zarządów największych firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych – PGE, PERN, PGNiG, PSE, Tauron, Energa, Grupa Lotos, Gaz-System jak również Urzędu Regulacji Energetyki i GPW oraz szerokie grono ekspertów i przedstawicieli instytucji finansowych.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież