Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
GKS Katowice zrewanżował się LOTOS-owi PKH
niedziela, 19 stycznia 2020 19:26
GKS Katowice zrewanżował się LOTOS-owi PKH
Hokeistom LOTOS PKH nie udało się powtórzyć wynik z ostatniej kole ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 26 marca 2014 12:48

altKierunki Polityki Energetycznej Polski, bezpieczeństwo dostaw surowców i rola Pomorza w rozwoju szeroko rozumianej energetyki, to kluczowe tematy tegorocznego Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który w dniach 25-27 marca odbywa się w Gdańsku (OSE). Jest to druga edycja takich obrad, które tym razem toczą się w przestronnych pomieszczeniach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo.Jak twierdzi Tomasz Sieduszewski, kierownik biura zarządu Europejskiego Centrum Biznesu, będącego organizatorem konferencji w Gdańsku, to odbywa się ona w szczególnym czasie dla energetyki - z jednej strony kryzys ukraińsko-rosyjski wywołuje obawy o bezpieczeństwo zaopatrzenia w gaz Europy – zwłaszcza Centralnej i ten właśnie problem oraz kwestia niezależności energetycznej był jednym z głównych na ostatnim szczycie Rady Europejskiej. Z drugiej strony - w kraju zapadły i zapadają decyzje dotyczące realizacji inwestycji w nowe moce wytwórcze w elektrowniach konwencjonalnych. Zaś inwestorzy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii czekają na przyjęcie nowej ustawy, a Komisja Europejska pracuje nad nowymi celami redukcji emisji w ramach polityki ochrony klimatu.


OSE, który zaplanowano jako cykl paneli, jest okazją dyskusji i wymiany opinii wśród osób najbardziej zainteresowanych najbardziej aktualnymi problemami energetyki.


Ogólnopolski Szczyt Energetyczny, po wtorkowym zwiedzeniu największych pomorskich firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych, jak np. PGE, PERN i PGNiG, w środę 26 marca otworzy sesja plenarna pod nazwą polityka dla gospodarki, gospodarka dla polityki. Pierwszego dnia konferencji omówione zostaną także kwestie bezpieczeństwa energetycznego oraz inwestycji i to zarówno pod kontem ich finansowania, jak aspektów prawnych.


Równolegle będzie się odbywać Sesja Samorządowa, w ramach której uczestnicy paneli omawiać będą status inwestycji w szeroko rozumianej energetyce realizowanych i planowanych przez samorządy jak również zagadnienia komunikacji społecznej w kontekście inwestycji i projekty infrastrukturalne w ramach smart grid.


W drugim dniu OSE zaplanowano trzy sesje. Uczestnicy pierwszej z nich – Pomorski Mix Energetyczny – omówią znaczenie prowadzonych inwestycji w elektroenergetyce, odnawialnych źródłach energii i gazownictwie dla rozwoju regionu. Druga sesja będzie okazją do omówienia najważniejszych problemów ciepłownictwa. Na zakończenie OSE zaplanowano debatę o rynku energii i możliwościach dalszej jego liberalizacji.

Honorowy patronat nad Ogólnopolskim Szczytem Energetycznym objęli Minister Gospodarki Janusz Piechociński, a także Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński. Gośćmi specjalnymi kongresu są Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie Andrzej Dycha (resort gospodarki) i Paweł Orłowski (resort infrastruktury i rozwoju). Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli także prezesi i członkowie zarządów największych firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych – PGE, PERN, PGNiG, PSE, Tauron, Energa, Grupa Lotos, Gaz-System jak również Urzędu Regulacji Energetyki i GPW oraz szerokie grono ekspertów i przedstawicieli instytucji finansowych.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież