Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 26 marca 2014 12:48

altKierunki Polityki Energetycznej Polski, bezpieczeństwo dostaw surowców i rola Pomorza w rozwoju szeroko rozumianej energetyki, to kluczowe tematy tegorocznego Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który w dniach 25-27 marca odbywa się w Gdańsku (OSE). Jest to druga edycja takich obrad, które tym razem toczą się w przestronnych pomieszczeniach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo.Jak twierdzi Tomasz Sieduszewski, kierownik biura zarządu Europejskiego Centrum Biznesu, będącego organizatorem konferencji w Gdańsku, to odbywa się ona w szczególnym czasie dla energetyki - z jednej strony kryzys ukraińsko-rosyjski wywołuje obawy o bezpieczeństwo zaopatrzenia w gaz Europy – zwłaszcza Centralnej i ten właśnie problem oraz kwestia niezależności energetycznej był jednym z głównych na ostatnim szczycie Rady Europejskiej. Z drugiej strony - w kraju zapadły i zapadają decyzje dotyczące realizacji inwestycji w nowe moce wytwórcze w elektrowniach konwencjonalnych. Zaś inwestorzy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii czekają na przyjęcie nowej ustawy, a Komisja Europejska pracuje nad nowymi celami redukcji emisji w ramach polityki ochrony klimatu.


OSE, który zaplanowano jako cykl paneli, jest okazją dyskusji i wymiany opinii wśród osób najbardziej zainteresowanych najbardziej aktualnymi problemami energetyki.


Ogólnopolski Szczyt Energetyczny, po wtorkowym zwiedzeniu największych pomorskich firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych, jak np. PGE, PERN i PGNiG, w środę 26 marca otworzy sesja plenarna pod nazwą polityka dla gospodarki, gospodarka dla polityki. Pierwszego dnia konferencji omówione zostaną także kwestie bezpieczeństwa energetycznego oraz inwestycji i to zarówno pod kontem ich finansowania, jak aspektów prawnych.


Równolegle będzie się odbywać Sesja Samorządowa, w ramach której uczestnicy paneli omawiać będą status inwestycji w szeroko rozumianej energetyce realizowanych i planowanych przez samorządy jak również zagadnienia komunikacji społecznej w kontekście inwestycji i projekty infrastrukturalne w ramach smart grid.


W drugim dniu OSE zaplanowano trzy sesje. Uczestnicy pierwszej z nich – Pomorski Mix Energetyczny – omówią znaczenie prowadzonych inwestycji w elektroenergetyce, odnawialnych źródłach energii i gazownictwie dla rozwoju regionu. Druga sesja będzie okazją do omówienia najważniejszych problemów ciepłownictwa. Na zakończenie OSE zaplanowano debatę o rynku energii i możliwościach dalszej jego liberalizacji.

Honorowy patronat nad Ogólnopolskim Szczytem Energetycznym objęli Minister Gospodarki Janusz Piechociński, a także Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński. Gośćmi specjalnymi kongresu są Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie Andrzej Dycha (resort gospodarki) i Paweł Orłowski (resort infrastruktury i rozwoju). Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli także prezesi i członkowie zarządów największych firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych – PGE, PERN, PGNiG, PSE, Tauron, Energa, Grupa Lotos, Gaz-System jak również Urzędu Regulacji Energetyki i GPW oraz szerokie grono ekspertów i przedstawicieli instytucji finansowych.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież