Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
sobota, 06 marca 2021 19:18
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
Hokeistki Stoczniowca wygrały pierwszy mecz półfinałowy Polskiej
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ulica Szybowcowa zamknięta

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 maja 2014 21:40

W związku z koniecznością przebudowy sieci wodociągowej, a następnie budową samej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, w środę 21 maja 2014 r., około godz. 9.00, zamknięty zostanie przejazd ul. Szybowcową w okolicach gdańskiego lotniska.


Tymczasowy objazd poprowadzony zostanie częściowo po utwardzonym już pasie kolejowym PKM i obowiązywać będzie przez około dwa tygodnie. Jednak zapoczątkowane tym objazdem zmiany w organizacji ruchu na ul. Szybowcowej mają już charakter docelowy.


altJak informuje Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy PKM, po pierwszych dwóch tygodniach, trasa objazdu ulegnie zmianie (poprowadzona zostanie poboczem ul. Szybowcowej), gdyż na pasie kolejowym rozpoczną się już prace związane z budową torowiska. Równolegle wzdłuż torów powstawać będzie nowa ul. Szybowcowa, łącząca dotychczasowy odcinek ul. Szybowcowej ze starą ul. Słowackiego, a co będzie już docelowym rozwiązaniem komunikacyjnym dla tej części Gdańska.


Po wybudowaniu nowej ul. Szybowcowej, co powinno nastąpić latem 2014 r., cały ruch drogowy w tym miejscu zostanie skierowany na nową drogę, a dotychczasowa ul. Szybowcowa zostanie już na stałe zamknięta i przecięta linią kolejową, z przejściem podziemnym dla pieszych prowadzącym do pobliskiego przystanku autobusowego przy ul. Słowackiego.


altZ ulicy Szybowcowej w Gdańsku na co dzień korzystają mieszkańcy kilku położonych przy niej budynków oraz pracownicy okolicznych firm, a także zlokalizowane na gdańskim lotnisku służby, jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Graniczna i Urząd Morski.

Wła-49
Fot. PKM


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież