72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Tytuł Opiekunki Roku dla Moniki Kamińskiej ze Żłobka nr 8 „Bówka” - GALERIA

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 07 grudnia 2012 17:56

Uroczystość wręczenia tytułu Opiekunki Roku odbyła się 6 grudnia w Żłobku nr 3 „Złota Rybka” przy ul. Chałubińskiego w Gdańsku Chełmie. Tytuł ten trafił do Moniki Kamińskiej ze Żłobka nr 8 „Bówka”. Nominowanych było 9 opiekunek, którym dyplomy nominacji wręczyła Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Ewa Kamińska.


GALERIA


Spośród tej dziewiątki, zgodnie ze zwyczajem, to właśnie dzieci wylosowały zwyciężczynię konkursu. Otrzymała ona tytuł oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł brutto. Wylosowano też dwie opiekunki, które otrzymały wyróżnienia i nagrody po 1000 zł. Pozostałe nominowane opiekunki otrzymały po 500 zł. Lista opiekunek nominowanych do tytułu w tym roku, to: Bożena Dominik, Barbara Hinca, Monika Kamińska, Anna Kocan, Maria Majewska, Bogusława Maląg, Magdalena Markowska, Justyna Sarafin.


altTytuł Opiekunka Roku przyznawany jest od 2005 roku przez Prezydenta Miasta Gdańska. Każdy żłobek (kierownik, rodzice, personel) nominuje jedną opiekunkę do Tytułu. Przy nominacji bierze się pod uwagę przede wszystkim sposób wykonywania obowiązków, czyli sprawowanie opieki nad podopiecznymi. 


W grudniu 2011 r. minęło 20 lat od momentu powstania Gdańskiego Zespołu Żłobków. Od września 2011 r. w gdańskich żłobkach samorządowych przybyło 101 nowych miejsc. Ich liczba uległa zwiększeniu o niemal 20 procent. Utworzenie dodatkowych miejsc było możliwe dzięki nowej ustawie, która wprowadziła zamiany w obrębie wymogów lokalowych (rezygnacja ze standardów placówek służby zdrowia) oraz w zakresie liczby dzieci przypadających na jedną opiekunkę. Obecnie GZŻ dysponuje miejscami dla 656 dzieci, na rzecz których pracują 184 osoby, w tym 98 opiekunek bezpośrednio sprawujących opiekę nad maluchami.


alt


W Żłobku Nr 3 „Złota Rybka” 6 grudnia uruchomionych zostało 12 nowych miejsc dla dzieci. Zapewnienie opieki kolejnym 12 maluchom, w tym co najmniej jednemu dziecku niepełnosprawnemu, jest możliwe dzięki dotacji pozyskanej z rządowego Programu „Maluch” w wysokości 218 393 zł. W ramach środków pochodzących z dotacji wyremontowano i przystosowano na potrzeby nowej grupy dzieci pomieszczenia po pralni, tworząc dla nich kolorową i przyjazną przestrzeń. Zwiększenie liczby miejsc wiąże się z zatrudnieniem trzech nowych opiekunek, w tym dwóch pedagogów. Wartość prac remontowych i wyposażenia wyniosła 307 500 zł.


Podczas uroczystości wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich nominowanych opiekunek i osób związanych z tym konkursem. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia podzielono się opłatkiem i skosztowano różnych przepysznych dań przygotowanych przez kuchnie gdańskich żłobków.

Wła-49

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież