W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PGE Arena zostanie zamknięta?

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 grudnia 2012 22:23

W niedzielnym meczu z Zagłębiem kibice gdańskiej Lechii przygotowali oprawę związaną z 31. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Ponadto odpalili oni również race i petardy.Sektorówka przedstawiała gen. Wojciecha Jaruzelskiego w objęciach skrzydlatego diabła. Na dole kibice powiesili transparent z napisem "Za naród sprzedany piekło cię pochłonie".


- W 80. minucie spotkania z trybuny dziesiątej odpalono  około 40 rac i sześć petard hukowych - wyjaśnia w rozmowie z nami podkom. Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Wszczęte zostało postępowanie w kierunku przestępstwa polegającego na wniesieniu i posiadaniu materiałów pirotechnicznych na imprezę masową, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Jak nas zapewniono policja ma wiele dowodów, ponieważ oprócz nagrań z monitoringu obecni na miejscu policjanci rejestrowali wszystko także swoimi kamerami.


alt


O całą sprawę zapytaliśmy również w Komendzie Wojewódzkiej. – Przesłaliśmy informację do wojewody oraz wystąpiliśmy z pismem do Komendanta Głównego Policji z prośbą o wystąpienie do ekstraklasy o podjęcie działań dyscyplinujących wobec organizatora meczu - Lechii Gdańsk - przyznaje rzecznik prasowy kom. Joanna Kowalik-Kosińska.


Czy oznacza to, że stadion będzie zamknięty? - Wojewoda  nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie, ponieważ w tej chwili przebywa na kongresie wojewodów we Wrocławiu i wraca w piątek - wyjaśnia rzecznik prasowy Roman Nowak. - Jeżeli otrzymamy oficjalny raport z policji to będzie on dokładnie analizowany.


Czasu na decyzję w tej sprawie jest dużo, ponieważ kolejny mecz na PGE Arenie Lechia rozegra w marcu przyszłego roku. Gdański klub musi się liczyć z karą finansową, którą może nałożyć organizator rozgrywek czyli Ekstraklasa.
Paweł Doczyk
fot. Marcin Gadomski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież