Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańscy radni przeciwni prywatyzacji Parku Oliwskiego

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 grudnia 2015 14:22

Wiceprezydent Andrzej Bojanowski zapowiedział możliwość wprowadzenia prywatnego inwestora i komercjalizację Parku Oliwskiego. Przy okazji ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta zapytaliśmy gdańskich radnych jak oceniają ten pomysł.- Park Oliwski zdecydowanie nie powinien podlegać prywatyzacji - stwierdził Jarosław Gorecki, radny PO z okręgu 6 obejmującego m.in. Oliwę. - Osobiście jestem temu przeciwny. Oczywiście trzeba zainwestować ogromne środki, aby ten park przywrócić do dawnej świetności, ale jestem przeciwny komercjalizacji tego parku i tego typu pomysłom.


- W żadnym wypadku Park Oliwski nie powinien podlegać prywatyzacji - zdecydowanie stwierdził Grzegorz Strzelczyk, przewodniczący klubu radnych PiS. - Są miejsca, jak Park Oliwski, które powinny być ogólnodostępnym dobrem i nie powinny być wykorzystywane komercyjnie. Rozumiem, że w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego można dopuścić kapitał prywatny do użytkowania takich miejsc natomiast bezwzględnie one powinny pozostać w zarządzie miasta dostępne na ogólnych warunkach dla wszystkich mieszkańców. Powinny zostać dotychczasowe funkcje bez komercji, bo są miejsca i rzeczy na których nie należy zarabiać. Partnerstwo publiczne tak jeśli chodzi o utrzymanie dotychczasowych funkcji, natomiast absolutnie nie dla działalności komercyjnej.


- Jestem przeciwny pomysłom prywatyzacji Parku Oliwskiego - powiedział Piotr Gierszewski, radny PiS. - Wypowiedź pana prezydenta traktuję trochę jak wypuszczenie sondy. Nie do końca traktuję tą propozycję poważnie. Natomiast na tyle poważnie, że tego typu wysoki urzędnik samorządowy jeżeli rzuca takie słowa rozumiem zaczyna sondować i rozpoczyna pewną debatę społeczną, publiczną na temat nowego, bliżej nieokreślonego projektu, który już na samym wstępie zaczyna budzić emocje. Znam już wiele takich przedsięwzięć pana prezydenta dotyczące prywatyzacji różnego rodzaju sektorów w mieście Gdańsku, z którymi my jako opozycja się nie zgadzamy i twierdzimy, że przyniosło to o wiele więcej negatywnych niż pozytywnych skutków. Rzeczą kuriozalną jest, że Park Oliwski jak i okolice to swoiste dziedzictwo kulturowe nie tylko Oliwy, nie tylko Gdańska, ale uważam, że można mówić o dziedzictwie polskim. Uważam, że nawet rzucanie, skądinąd - moim zdaniem -słów na wiatr, w takiej kwestii jest bardzo groźnym stwierdzeniem. Poważnie traktujemy słowa, ale mamy nadzieję, że będzie to niepoważna propozycja skierowana do mieszkańców Gdańska.

Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież