W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sopockie molo: zysk prywatny, koszty publiczne - opinie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 sierpnia 2014 18:04

Niedawno opublikowaliśmy tekst "Sopockie molo: zysk prywatny, koszty publiczne". W związku z okolicznościami, jakie towarzyszą zarządzaniu obiektem, zapytaliśmy sopockich radnych o ich zdanie w tym temacie.


Jako jedyny odpowiedział do tej pory Wojciech Fułek z Kocham Sopot: - Molo z pewnością jest trudnym obiektem do zarządzania, a ja osobiście nie mam wielkiej wiary w to, że jakiekolwiek firmy komunalne są zarządzane sprawniej, niż prywatne. Ale molo to też pewien kombinat - część lądowa, drewniana konstrukcja i marina. Wszystko to daje dosyć duże możliwości dochodu i zysku.
Być może należałoby rozważyć jednak powierzenie zarządzania molem np. Bałtyckiej Agencji Artystycznej (gospodarzowi Opery Leśnej), co stwarzałoby lepsze możliwości negocjacji z potencjalnymi partnerami i reklamodawcami? Może należałoby też uzależnić czynsz dzierżawny od zysku dzierżawcy (np. wpisać stałą kwotę czynszu, a jeśli zdarza się rok wyjątkowy, taki jak 2014, kiedy pogoda dopisała i turystów było więcej - dodatkowy procent od zysku?).
Generalnie nie mam przekonania, że przekazanie zarządzania molem miejskim strukturom coś by zmieniło na lepsze. Raczej obawiałbym się ręcznego sterowania i zbyt wielu dyspozycji od samorządowych nadzorców. Moje doświadczenia samorządowe wskazują, że raczej utrudniłoby to zarządzanie takim obiektem niż je usprawniło.


- Molo w Sopocie zostało sprywatyzowane to znaczy wyrażono zgodę na prywatyzację dochodów natomiast koszty zwłaszcza zasadnicze obejmujące utrzymanie tego cennego obiektu po atakach sztormu ponosi budżet państwa lub gminy słychać wtedy apele by rząd wspomógł odbudowę zniszczonego mola zatrważające że nikogo to w Sopocie nie razi miasto ma swoje agendy - MOSiR albo BART, ale mam wrażenie że prymitywnie pojmowany liberalizm dewastuje w Sopocie dobro publiczne - stwierdził Marek Formela, wiceprzewodniczący SLD na Pomorzu.

goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież