Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sonda prezydencka – opozycja równoważy PO

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 maja 2013 10:20

Opozycja już szykuje się do przyszłorocznych, jesiennych wyborów samorządowych. Na razie poprzez telefoniczną sondę bada preferencje wyborcze w wielkich miastach - na swój użytek. W Gdańsku urzędujący prezydent Paweł Adamowicz jest na szpicy, ale połączone siły opozycji depczą mu po piętach.


Telefoniczna sonda została przeprowadzona wśród pół tysiąca gdańszczan w połowie kwietnia. Pytania dotyczyły rozpoznawalności lokalnych polityków oraz ich ewentualnych wyborczych szans.


Jak się dowiadujemy na czele stawki potencjalnych włodarzy jest obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, na którego zamierza głosować 31 proc. pytanych. Jest też on najbardziej rozpoznawalnym politykiem Gdańska. W wyborach 2006 roku Adamowicz uzyskał 60,87 proc. głosów, a w 2010 – 53,74 proc. głosujących postanowiło oddać swój głos na urzędującego prezydenta.


- Telefoniczne badanie pokazuje, że możliwa jest wyborcza alternatywa dla rządzącego Gdańskiem układu. Jeśli ten trend potwierdzi się, a opozycja wystawi silnego kandydata to gdańszczanie doczekają się zmian i prawdziwego gospodarza w magistracie – komentuje poseł PiS Andrzej Jaworski.


To właśnie Jaworski, znany z organizacji marszów w obronie Telewizji Trwam i wolności słowa, znalazł się za Adamowiczem z 10 proc. stratą (21 proc. poparcia). Marek Formela, lider gdańskiego SLD, według sondy telefonicznej, liczyć może na poparcie co dziesiątego gdańszczanina.


- Prezydent Adamowicz pochwalił się ostatnio na swoim blogu własną zaradnością w gospodarowaniu własnym majątkiem. To powinno napawać gdańszczan naturalną dumą, że tak dobrze sobie radzi – ironizuje Formela i dodaje:
- Potencjały wyborcze opozycji zdają się równoważyć moc sprawczą obecnej ekipy. Jeśli w szranki z obecnym prezydentem stanie fachowiec, niekoniecznie partyjny, cieszący się autorytetem, łącząc potencjał opozycyjny to obecny układ znajdzie się w opałach, a gdańszczanie odetchną po aspołecznej polityce ekipy Adamowicza – uważa Formela.


W sondażu pojawiła się też była europosłanka PiS Anna Fotyga, ale podobnie jak „czarny koń” wyborów z 2010 r. Dariusz Adamowicz uzyskała poparcie kilkunastu osób (poniżej 5 proc.). Pozostali, o których pytali sondażowi wolontariusze tj. m.in. Marian Szajna, Waldemar Bartelik, Donat Paliszewski – uzyskali pojedyncze głosy poparcia. Co czwarty pytany stwierdził, że nie ma żadnego kandydata, lub się nad nim zastanawia.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #7 stefek 2013-05-22 16:30
Wygra Guzikiewicz mistrz w paleniu opon.
Cytować
 
 
+1 #6 warszawianin 2013-05-18 21:57
zadzwonili zapytali podali ze z pis to i wyszlo - ale tzn. ze co ze ogolnopolskie klamia dajac pis przwage nad partia milosci??? Wladza wpadla w ręce ciemniaków i czas ich odgonic od koryta. to rozumie każdy chyba ze jest ich klientem
Cytować
 
 
-2 #5 warszawianin 2013-05-17 14:56
PO ma z kim przegrać. Dość partaniny i rządów oświeconych ciemniaków!
Cytować
 
 
0 #4 taczka dla Guzika 2013-05-17 11:09
Tylko gdzie ci niezależni "fachofcy", bo jakoś nie widać? Formela, Jaworski, Fotyga, a może Szajna? To nawet nie politycy, to chłopcy z piaskownicy do bicia przez Pawła Adamowicza. I niech tak zostanie!
Cytować
 
 
+6 #3 Karol 2013-05-17 08:55
No i co z tą pracownią? Która pracownia przeprowadziła badanie? Cbos, obop, koledzy Andrzeja Jaworskiego? Kolejny komentarz zostanie usunięty w imie wiecznej cenzury?
Cytować
 
 
+6 #2 Karol 2013-05-17 08:26
Dlaczego ten portal usuwa komentarze? Zapytałem która pracownia przeprowadziła sonde. Obop, cbos czy moze koledzy Andrzeja Jaworskiego? Czy to az tak niemile pytanie? jak sie cos publikuje to nalezy brac za to odpowiedzialnoś ć.
Cytować
 
 
+7 #1 Karol 2013-05-17 07:57
A co to za sonda? Obop, Cbos? Czy koledzy posła Jaworskiego? nie wiadomo
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież