Jujka grafik czasów » Dzienniczek z numerem 2934. Ostatni którym Zbyszek Jujka podzielił się z publicznością. Rysował swoj... SLD na Pomorzu w cieniu J. Senyszyn » W sobotę na posiedzenie pomorskiej rady wojewódzkiej SLD przyjedzie Włodzimierz Czarzasty. Pokwituje... Antoni Szymański: Technologia a relacje międzyludzkie i demografia » Z Antonim Szymańskim, posłem III kadencji, senatorem VI i IX kadencji, działaczem katolickim rozmawi... Opóźniony powrót tramwaju na Stogi » 15 listopada miał zostać przywrócony ruch tramwajów do ulicy Zimnej na Stogach. Tego terminu nie uda... Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu » Za 7500 złotych z budżetu miasta prezydent Gdańska kupiła 2500 drożdżówek, które rozdawała razem ze ... Gdańskie Amazonki dyżurują w siedzibie NFZ » W środę 20 listopada, w ramach kolejnej „Środy z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddziału Woj... W tygodniku „Sieci”: Wszyscy chcą dopaść Dudę » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” przygląda się startującemu właśnie wyścigowi do Pałacu Prezydencki... Urzędnicza madrycka eskapada dozwolona. El Clásico? » Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa korupcji w sponsorowanym przez kontrahenta Miasta Gdańsk... Zmarł Zbigniew Jujka » Zmarł Zbigniew Jujka, popularny gdański karykaturzysta i dziennikarz. Miał 84 lata. Zbigniew Jujka u... Oświadczenie dr Karola Nawrockiego po materiale TVN » Dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, w związku z emisją materiału „Naziol, kibol, ...
Reklama
Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu
środa, 20 listopada 2019 21:28
Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu
Za 7500 złotych z budżetu miasta prezydent Gdańska kupiła 2500 dro ...
Znakomita trzeci tercja dała LOTOS PKH wygraną nad liderem!
wtorek, 19 listopada 2019 20:00
Znakomita trzeci tercja dała LOTOS PKH wygraną nad liderem!
Hokeiści Lotos PKH pokonali na wyjeździe lidera tabeli JKH GKS Jastr ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Cześnik: Odkrywanie ducha
piątek, 15 listopada 2019 16:24
Henryk Cześnik: Odkrywanie ducha
O życiu i twórczości z prof. Henrykiem Cześnikiem rozmawia Stanis ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sonda prezydencka – opozycja równoważy PO

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 maja 2013 10:20

Opozycja już szykuje się do przyszłorocznych, jesiennych wyborów samorządowych. Na razie poprzez telefoniczną sondę bada preferencje wyborcze w wielkich miastach - na swój użytek. W Gdańsku urzędujący prezydent Paweł Adamowicz jest na szpicy, ale połączone siły opozycji depczą mu po piętach.


Telefoniczna sonda została przeprowadzona wśród pół tysiąca gdańszczan w połowie kwietnia. Pytania dotyczyły rozpoznawalności lokalnych polityków oraz ich ewentualnych wyborczych szans.


Jak się dowiadujemy na czele stawki potencjalnych włodarzy jest obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, na którego zamierza głosować 31 proc. pytanych. Jest też on najbardziej rozpoznawalnym politykiem Gdańska. W wyborach 2006 roku Adamowicz uzyskał 60,87 proc. głosów, a w 2010 – 53,74 proc. głosujących postanowiło oddać swój głos na urzędującego prezydenta.


- Telefoniczne badanie pokazuje, że możliwa jest wyborcza alternatywa dla rządzącego Gdańskiem układu. Jeśli ten trend potwierdzi się, a opozycja wystawi silnego kandydata to gdańszczanie doczekają się zmian i prawdziwego gospodarza w magistracie – komentuje poseł PiS Andrzej Jaworski.


To właśnie Jaworski, znany z organizacji marszów w obronie Telewizji Trwam i wolności słowa, znalazł się za Adamowiczem z 10 proc. stratą (21 proc. poparcia). Marek Formela, lider gdańskiego SLD, według sondy telefonicznej, liczyć może na poparcie co dziesiątego gdańszczanina.


- Prezydent Adamowicz pochwalił się ostatnio na swoim blogu własną zaradnością w gospodarowaniu własnym majątkiem. To powinno napawać gdańszczan naturalną dumą, że tak dobrze sobie radzi – ironizuje Formela i dodaje:
- Potencjały wyborcze opozycji zdają się równoważyć moc sprawczą obecnej ekipy. Jeśli w szranki z obecnym prezydentem stanie fachowiec, niekoniecznie partyjny, cieszący się autorytetem, łącząc potencjał opozycyjny to obecny układ znajdzie się w opałach, a gdańszczanie odetchną po aspołecznej polityce ekipy Adamowicza – uważa Formela.


W sondażu pojawiła się też była europosłanka PiS Anna Fotyga, ale podobnie jak „czarny koń” wyborów z 2010 r. Dariusz Adamowicz uzyskała poparcie kilkunastu osób (poniżej 5 proc.). Pozostali, o których pytali sondażowi wolontariusze tj. m.in. Marian Szajna, Waldemar Bartelik, Donat Paliszewski – uzyskali pojedyncze głosy poparcia. Co czwarty pytany stwierdził, że nie ma żadnego kandydata, lub się nad nim zastanawia.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #7 stefek 2013-05-22 16:30
Wygra Guzikiewicz mistrz w paleniu opon.
Cytować
 
 
+1 #6 warszawianin 2013-05-18 21:57
zadzwonili zapytali podali ze z pis to i wyszlo - ale tzn. ze co ze ogolnopolskie klamia dajac pis przwage nad partia milosci??? Wladza wpadla w ręce ciemniaków i czas ich odgonic od koryta. to rozumie każdy chyba ze jest ich klientem
Cytować
 
 
-2 #5 warszawianin 2013-05-17 14:56
PO ma z kim przegrać. Dość partaniny i rządów oświeconych ciemniaków!
Cytować
 
 
0 #4 taczka dla Guzika 2013-05-17 11:09
Tylko gdzie ci niezależni "fachofcy", bo jakoś nie widać? Formela, Jaworski, Fotyga, a może Szajna? To nawet nie politycy, to chłopcy z piaskownicy do bicia przez Pawła Adamowicza. I niech tak zostanie!
Cytować
 
 
+6 #3 Karol 2013-05-17 08:55
No i co z tą pracownią? Która pracownia przeprowadziła badanie? Cbos, obop, koledzy Andrzeja Jaworskiego? Kolejny komentarz zostanie usunięty w imie wiecznej cenzury?
Cytować
 
 
+6 #2 Karol 2013-05-17 08:26
Dlaczego ten portal usuwa komentarze? Zapytałem która pracownia przeprowadziła sonde. Obop, cbos czy moze koledzy Andrzeja Jaworskiego? Czy to az tak niemile pytanie? jak sie cos publikuje to nalezy brac za to odpowiedzialnoś ć.
Cytować
 
 
+7 #1 Karol 2013-05-17 07:57
A co to za sonda? Obop, Cbos? Czy koledzy posła Jaworskiego? nie wiadomo
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież