Prezent dla notabli za 9600 zł - strzyżenie baranów na ulicach Gdańska » Szewc, zegarmistrz, księgarz zapłacą 800 zł za miesiąc prawa do parkowania w śródmieściu Gdańska - p... Program wydarzeń z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych » Patriotyzm, odwaga, niezłomność, tymi cechami odznaczali się żołnierze polskiego powojennego podziem... Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe...
Reklama
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH dalej od półfinału PHL
środa, 26 lutego 2020 22:34
LOTOS PKH dalej od półfinału PHL
Szanse LOTOS-u PKH na grę w półfinale PHL są coraz mniejsze. W czw ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sonda prezydencka – opozycja równoważy PO

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 maja 2013 10:20

Opozycja już szykuje się do przyszłorocznych, jesiennych wyborów samorządowych. Na razie poprzez telefoniczną sondę bada preferencje wyborcze w wielkich miastach - na swój użytek. W Gdańsku urzędujący prezydent Paweł Adamowicz jest na szpicy, ale połączone siły opozycji depczą mu po piętach.


Telefoniczna sonda została przeprowadzona wśród pół tysiąca gdańszczan w połowie kwietnia. Pytania dotyczyły rozpoznawalności lokalnych polityków oraz ich ewentualnych wyborczych szans.


Jak się dowiadujemy na czele stawki potencjalnych włodarzy jest obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, na którego zamierza głosować 31 proc. pytanych. Jest też on najbardziej rozpoznawalnym politykiem Gdańska. W wyborach 2006 roku Adamowicz uzyskał 60,87 proc. głosów, a w 2010 – 53,74 proc. głosujących postanowiło oddać swój głos na urzędującego prezydenta.


- Telefoniczne badanie pokazuje, że możliwa jest wyborcza alternatywa dla rządzącego Gdańskiem układu. Jeśli ten trend potwierdzi się, a opozycja wystawi silnego kandydata to gdańszczanie doczekają się zmian i prawdziwego gospodarza w magistracie – komentuje poseł PiS Andrzej Jaworski.


To właśnie Jaworski, znany z organizacji marszów w obronie Telewizji Trwam i wolności słowa, znalazł się za Adamowiczem z 10 proc. stratą (21 proc. poparcia). Marek Formela, lider gdańskiego SLD, według sondy telefonicznej, liczyć może na poparcie co dziesiątego gdańszczanina.


- Prezydent Adamowicz pochwalił się ostatnio na swoim blogu własną zaradnością w gospodarowaniu własnym majątkiem. To powinno napawać gdańszczan naturalną dumą, że tak dobrze sobie radzi – ironizuje Formela i dodaje:
- Potencjały wyborcze opozycji zdają się równoważyć moc sprawczą obecnej ekipy. Jeśli w szranki z obecnym prezydentem stanie fachowiec, niekoniecznie partyjny, cieszący się autorytetem, łącząc potencjał opozycyjny to obecny układ znajdzie się w opałach, a gdańszczanie odetchną po aspołecznej polityce ekipy Adamowicza – uważa Formela.


W sondażu pojawiła się też była europosłanka PiS Anna Fotyga, ale podobnie jak „czarny koń” wyborów z 2010 r. Dariusz Adamowicz uzyskała poparcie kilkunastu osób (poniżej 5 proc.). Pozostali, o których pytali sondażowi wolontariusze tj. m.in. Marian Szajna, Waldemar Bartelik, Donat Paliszewski – uzyskali pojedyncze głosy poparcia. Co czwarty pytany stwierdził, że nie ma żadnego kandydata, lub się nad nim zastanawia.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #7 stefek 2013-05-22 16:30
Wygra Guzikiewicz mistrz w paleniu opon.
Cytować
 
 
+1 #6 warszawianin 2013-05-18 21:57
zadzwonili zapytali podali ze z pis to i wyszlo - ale tzn. ze co ze ogolnopolskie klamia dajac pis przwage nad partia milosci??? Wladza wpadla w ręce ciemniaków i czas ich odgonic od koryta. to rozumie każdy chyba ze jest ich klientem
Cytować
 
 
-2 #5 warszawianin 2013-05-17 14:56
PO ma z kim przegrać. Dość partaniny i rządów oświeconych ciemniaków!
Cytować
 
 
0 #4 taczka dla Guzika 2013-05-17 11:09
Tylko gdzie ci niezależni "fachofcy", bo jakoś nie widać? Formela, Jaworski, Fotyga, a może Szajna? To nawet nie politycy, to chłopcy z piaskownicy do bicia przez Pawła Adamowicza. I niech tak zostanie!
Cytować
 
 
+6 #3 Karol 2013-05-17 08:55
No i co z tą pracownią? Która pracownia przeprowadziła badanie? Cbos, obop, koledzy Andrzeja Jaworskiego? Kolejny komentarz zostanie usunięty w imie wiecznej cenzury?
Cytować
 
 
+6 #2 Karol 2013-05-17 08:26
Dlaczego ten portal usuwa komentarze? Zapytałem która pracownia przeprowadziła sonde. Obop, cbos czy moze koledzy Andrzeja Jaworskiego? Czy to az tak niemile pytanie? jak sie cos publikuje to nalezy brac za to odpowiedzialnoś ć.
Cytować
 
 
+7 #1 Karol 2013-05-17 07:57
A co to za sonda? Obop, Cbos? Czy koledzy posła Jaworskiego? nie wiadomo
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież