Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
wtorek, 12 listopada 2019 22:11
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Lotos PKH - Comarch C ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

CBA bada prezydenta Gdańska

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 maja 2013 11:07

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę prawidłowości i prawdziwości oświadczeń o stanie majątkowym składanych w latach 2007-2012 przez Prezydenta Miasta Gdańska.


Majątek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza znalazł się pod lupą CBA. Prezydent Gdańska pochwalił się na swoim blogu zaradnością w gospodarowaniu swoim majątkiem, co powinno napawać gdańszczan naturalną dumą, że tak dobrze sobie radzi.
- W polskiej kulturze, w przeciwieństwie do amerykańskiej, mówienie o zarobkach, dochodach i majątku jest nacechowane niepotrzebnymi emocjami i podejrzliwością. U nas powszechnie podejrzewa się, że jak ktoś ma pieniądze, to znaczy że zdobył je w sposób przynajmniej nie do końca uczciwy. Jakoś nie mówi się, że może polega to na czym innym – na dobrym gospodarowaniu, zapobiegliwości. I raczej rzadko wyciąga się wniosek, że skoro ktoś umie sensownie gospodarować własnym majątkiem, to zwiększa to pewność, iż będzie umiał dobrze gospodarować majątkiem publicznym – chwali się prezydent Gdańska i przyznaje, że w roku 2012 Miasto Gdańsk „wypłaciło mu na rękę” 117 041,39 zł i dodaje:
- Dodatkowo „na rękę” zarobiłem jako przewodniczący dwóch rad nadzorczych spółek 99 715, 80 złotych. Ale aby obraz majątku mojego i żony był pełny (…) dodam, że mamy do spłacenia 359 236,72 franka szwajcarskiego (trzy kredyty mieszkaniowe) oraz kredyt złotówkowy. Razem, według kursu z 10 maja, mamy do spłacenia 1 203 827, 47 złotych – wylicza prezydent i chwali się działalnością charytatywną:
- Dobrze zarabiając dzielimy się pieniędzmi z potrzebującymi. I to nie tylko przysłowiowym jednym procentem. W roku 2012 tylko z wypłat bankowych (z konta na konto) przekazaliśmy 25 tysięcy złotych na cele dobroczynne. Nie wliczam w to dodatkowych kilku tysięcy złotych wpłat gotówkowych – dodaje gdański włodarz.


Po tym jak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz pochwalił się na swoim blogu zaradnością w gospodarowaniu własnym majątkiem okazało się, że CBA prowadzi kontrolę oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska  
- CBA prowadzi kontrolę prawidłowości i prawdziwości oświadczeń o stanie majątkowym składanych w latach 2007-2012 przez Prezydenta Miasta Gdańska. Sprawdzane jest także przestrzegania przez tego pana ograniczeń i obowiązków prezydenta wynikających z ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne i ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym – poinformował nas Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. 


Co na to prezydent Adamowicz (PO)?
- Prezydent nie będzie tego komentował – poinformował nas Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska.
Planowany termin zakończenia kontroli to 27 czerwca br. Po zakończeniu kontroli oraz czynności pokontrolnych Biuro będzie mogło poinformować o wynikach postępowania. Biuro nie wykonuje czynności procesowych ani kontrolnych wobec innych członków zarządu Gdańska.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 warszawianin 2013-05-18 21:52
Służby wzięly na celownik chłopca z SKL bo się żrą buldogi pod dywanem. Wojtunik działaj, umowa zlecenia czas na kolejne. A gdańszczanie smutni, czy nie?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież