Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zarząd Razem za... 0,8 mln zł

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
niedziela, 05 lipca 2020 11:33

Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł. Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Paulina Matysiak i Maciej Konieczny w sezonie wyborczym 2019 pokazali, że inna polityka na lewicy jest... niemożliwa.


Zdobywając w 2015 roku poparcie ok. 550 tys. wyborców, partia Razem uzyskała prawo do subwencji państwowej w kwocie 5,77 zł za każdy zdobyty głos. Dało to rocznie ok. 3,2 mln zł, a w całej kadencji prawie 13 mln zł.


Z oświadczeń majątkowych złożonych na przełomie października i listopada ub. roku przez parlamentarzystów Razem startujących pod szyldem SLD wynika, że aparat partyjny mógł liczyć na wynagrodzenia na poziomie średniej krajowej. Członkowie zarządu krajowego nowej socjalistycznej struktury działalność partyjną traktowali jako normalną działalność zarobkową. Z tytułu wyboru do zarządu zawierano z jego członkami umowy o prace. I tak: Marcelina Zawisza kosztowała Razem 49,6 tys. zł, Maciej Konieczny - 49,9 tys. zł, Paulina Matysiak - 21,2 tys. zł, Adrian Zandebrg - 49,2 tys. zł. Partia zatrudniała także w 2018 Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk za 50 tys. zł.


Za to w oświadczeniach majątkowych za 2019 rok członkowie zarządu krajowego Razem ujawniają znaczący wzrost wynagrodzeń: A. Zandberg - do 199,1 tys. zł, M. Konieczny - 199,5 tys. zł, M. Zawisza - 200,7 tys. zł, P. Matysiak - 201,8 tys. zł.


Tajemnica nagłego wzrostu wartości pracy kolektywu kierowniczego partii Razem może być związana z fiaskiem utworzenia wspólnego wehikułu wyborczego frakcji lewicowych jesienią ub. roku. W tej sytuacji tylko SLD mógł samodzielnie przekazać środki partyjne ze swojego konta na fundusz wyborczy. Członkowie Razem musieli dokonywać darowizn prywatnych na konto wyborcze. Limit tych wydatków ub. roku wynosił dla osoby fizycznej 56 250 złotych. Pozostaje więc do rozliczenia ok. 100 tys. złotych dodatkowego wynagrodzenia. Być może część z tych pieniędzy trafiła za pośrednictwem krewnych i znajomych na fundusz wyborczy.


W obliczu  wyborczych rozterek legło zdaje sie w gruzach dziewictwo finansowe, z którym Razem dumnie wkroczyło na polską estradę polityczną. Teraz się okazuje, że z 3,2 mln złotych rocznej publicznej subwencji liderzy socjalistów mogli pobrać nawet połowę. Pozostaje bowiem otwarte pytanie ile zainkasowali za swój trud partyjny pozostali socjalistyczni prominenci: Bartosz Grucela, Konrad Mostek, Maciej Szlinder i Julia Zimmermann?

(sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież