Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pół roku elektronicznej recepty w Polsce

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 08 lipca 2020 17:11

8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wystawiono ponad 270 mln e-recept, które otrzymało ponad 25 mln pacjentów.


Elektroniczna recepta wpisała się w oczekiwania społeczne i stała się także nowym źródłem danych oraz informacji w ochronie zdrowia. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Centrum e-Zdrowia w Warszawie wynika, że o e-recepcie słyszało niemal 93 procent Polaków. Prawie 100 procent nie miało żadnych trudności z realizacją e-recepty. E-recepta została pozytywnie oceniona przez 84 procent badanych. Polacy najbardziej doceniają to, że dzięki e-recepcie nie muszą już udawać się osobiście do przychodni, żeby otrzymać receptę w związku z potrzebą kontynuacji leczenia.

alt


Najstarszy pacjent, któremu wystawiono e-receptę liczył sobie do tej pory 112 lat, a najmłodszy otrzymał e-receptę w pierwszym roku życia. Najwięcej e-recept wystawia się pacjentom w grupie wiekowej od 61 do 70 lat. Od początku pandemii w Polsce we wszystkich grupach wiekowych zaobserwowano wzrost udziału e-recept. Największy wystąpił w grupie od 18 do 30 lat.

alt


Recepty papierowe występują jeszcze w obiegu, ale dotyczą głównie leków sprowadzanych w ramach importu docelowego, czyli leków z zagranicy dla konkretnego pacjenta w oparciu o specjalną procedurę, jak również leków dla osób o nieustalonej tożsamości oraz tzw. recept transgranicznych. Wystawienie recepty w tradycyjnej postaci możliwe jest także w przypadku, gdy lekarz nie będzie miał dostępu do systemu lub internetu, np. podczas awarii lub wizyt domowych. Recepty „pro auctore” i „pro familia” mogą być wystawiane zarówno w postaci papierowej, jak i elektronicznej.

alt


Najwięcej e-recept w okresie od stycznia do czerwca dotyczyło leczenia nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca oraz choroby wieńcowej, marskości wątroby, a także zwalczania wysokiego poziomu cholesterolu, przeciwdziałania cukrzycy oraz depresji i ADHD.

źródło nfz.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież