Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jarosław Szczukowski nowym szefem SLD w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 101
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 listopada 2013 08:17

altNowym szefem SLD w Gdańsku został w niedzielę Jarosław Szczukowski, b. szef pomorskiego SLD. Zastąpił na tej funkcji Marka Formelę, wydawcę "Gazety Gdańskiej", członka rady krajowej SLD, który podczas 6 konwencji nie uzyskał - zabrakło 2 głosów - absolutorium podczas walnego zgromadzenia członków. Akceptacji nie uzyskali także sekretarz partii Dominik Gersten i Anna Firlej, członek zarządu.Jarosław Szczukowski, popierany przez odwołanych członków zarządu, pokonał w walce o przywództwo Janusza Chilickiego, b. działacza SDPL, oficera politycznego Marynarki Wojennej i... b. pracownika Instytutu Pamięci Narodowej, dziś przedsiębiorcę współpracującego gospodarczo ze zdominowaną przez PO gdańską radą miasta. Za J. Szczukowskim opowiedziało się 41 uczestników konwencji, za jego konkurentem 30.

Wybrano także nowego sekretarza, którym został wieloletni szef partii, b. kandydat na prezydenta Gdańska, Krzysztof Andruszkiewicz. W wyborach uzupełniających do rady SLD w Gdańsku najwięcej głosów uzyskali odwołani wcześniej M. Formela i D. Gersten. Wśród skreślonych delegatów na konwencję wojewódzka znalazł się Aleksander Żubrys, b. działacz PZPR, który... najmocniej rekomendował... b. pracownika IPN do przywództwa w Gdańsku.

Jarosław Szczukowski zadeklarował intensywną pracę na rzecz budowy oferty wyborczej SLD dla gdańszczan, ochronę tożsamości politycznej SLD i kontynuację, prowadzonej przez poprzednika twardej, opozycyjnej postawy wobec rządzącej Gdańskiem PO.

Konwencja przyjęła przygotowany przez byłego i nowego przewodniczącego apel SLD do wszystkich środowisk społecznych, zawodowych, związkowych, obywatelskich o wspólne dokonanie zmiany podczas wyborów samorządowych Gdańsku.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+4 #48 Jędrzej 2013-11-28 08:25
Wieżowce - co do rzeczy ma fakt, rozpoczęcia debaty przez radnego Wieckiego? W tej debacie brało udział całe miasto - radni, politycy, społecznicy, aktywiści miejscy, dziennikarze, radni miejscy. Wszyscy zajmowali stanowisko. Czy zdajesz sobie sprawę z poziomu komizmu jaki osiągają Twoje argumenty?
Cytować
 
 
+3 #47 Jędrzej 2013-11-28 08:17
Dominiku,

Lepiej wycofaj dzieci z placówek publicznych, wszak to też finansowane z "pańskiego stołu". Gwoli ścisłości, dzieciaki z gimnazjum zaznajomione z podstawami WOS-u mówią na to "środki publiczne". W sprawie stref odbyła się konferencja prasowa przewodnicząceg o SLD i radnej SLD w okolicach października 2012 roku. Pisał o tym również ten portal. Rada Dzielnicy z kolei wymieniała medialne ciosy przez pół roku, poza tym odbyły się trzykrotne negocjacje z Lisickim i dyrektorem ZDiZ Kotłowskim. W wyniku powyższych strefa została ograniczona o połowę, zmniejszono również stawki. Co więcej, pomimo wejścia w życie uchwały strefa nie obowiązuje - do tej pory brak zarządzenia wykonawczego. Co do rady - kilkadziesiąt warsztatów dla dzieciaków i osób starszych, budowa otwartej siłowni, ławek, koszy na śmieci, pomoc dla uboższych, organizacja klubu seniora i współpraca z MOPR-em (reżimowym) to nasze osiągnięcia. Popytaj F.Potulskiego, jest naszym gościem na corocznej wigilii.
Cytować
 
 
-6 #46 Dominik 2013-11-28 07:17
Jędrzeju, dziękuję Ci z uznanie, iż SLD jedną konferencją potrafi ulżyć życiu gdańszczan. Może gdyby ówczesny zarząd SLD, naiwnie wierząc w ich siłę, nie oddał inicjatywy w sprawie stref parkingowych radom dzielnic, w tym Radzie Siedlec (finansowanym łaskawie z pańskiego stołu) to też udałoby się tę sprawę załatwić. Co do wieżowców w Brzeźnie to, o ile pamiętam debatę w tej sprawie rozpoczął radny Wiecki więc może to nie ja powinienem odkryć swoje "pisiorstwo", skoro już poruszyłeś ten temat.
Cytować
 
 
-6 #45 michal 2013-11-27 15:19
portal jak portal,ale to sld przypominam kolegom jako jedyna partia pod siedzibą SNG zroboa konfe i wezwala do ujawnuienia negocjacji,a wczesniej pracownicy sng wlasnie do wybrzeza24 przyslali wazny list ktory redakcja wyslala adamowiczowi,to efekt kropli i zauwazenia konfy przez inne media,a kolega jedzrej moze stal za rogiem i pisale sms ze marna frekwencja marna schadefreude zamiast satysfakcji ze cos sie w koncu roznymi metodami udalo
Cytować
 
 
-1 #44 Jędrzej 2013-11-27 14:18
Karol, doceniam zmianę tonacji. Mogę się śmiało podpisać pod Twym ostatnim postem.
Cytować
 
 
+5 #43 Jędrzej 2013-11-27 14:16
Panie Hydraulik,

Skoro Paweł Adamowicz pada pod ciężarem jednego listu i jednego artykułu na niszowym portalu (nie przypominam sobie medialnej fali w temacie), to znaczy,że mamy do czynienia z człowiekiem wyjątkowo bojaźliwym, uległym wręcz. Może zatem trzeba było więcej takich artykułów, konferencji prasowych, listów? Może jednak pisanie listów i orgfanizowanie konferencji raz na parę miesięcy to ciut za mało? A może kreujemy sobie rzeczywistość? Gdyby niepochlebny artykuł na marginalnym portalu był w stanie ruszyć obecnego prezydenta, nie byłby już od lat prezydentem. Ta władza jest mało skora do ustępstw. Nie rusza jej 2 tys podpsiów w sprawie wieżowców w Brzeźnie, ani roczna nawalnka medialna i realna wymiana zdań (mówię o poważnych mediach) w sprawie stref parkowania. O tym kto jest w grze po lewej stronie, z kim sie liczy PO i kogo się obawia świadczy najlepiej ostatni, weekendowy sondaż prezydencki. Zejdźmy na ziemię, proszę. Wulgaryzmy i insynuacje pomijam.
Cytować
 
 
-3 #42 hydraulik 2013-11-27 12:37
synkowie drodzy i tak pismienni,to jest powod dla ktorego resztki po SDPL,kretacze w rodzaju pana Zubrysa i pani Mejer,cynicy bez pogladow jak pan Wojciechowski wspolnie doprowadzili do zmiany dobrze rokujacej lewicy ekipy z Gdanska choc kazdy z innego powodu wkroczyl do tej zabawy.Otoz Formela z ktorym rzadko jest milo,mial te odwage ze dotknasl interesow francuskich i niemieckich,dot knal wody i ciepla,ktore Gdansk sprzedal i Starogard sprzedal tej samej firmie z Lipska,I tu nagle SLD po raz pierwsz mowi glosno ze trzeba miastu i gdańszczanom przywrocic dochody z tych komunalnych monopoli,no a jak przywrocic miastu to komus odebrac.Najpierw ekonomia a potem polityka,zupeln ie jak w Kijowie,a reszta to wrzask kilku rozemocjonowany ch pawi,swoja droga uznanie dla Formeli za odwagę i uznanie dla jego oponentów za skuteczny choc krótkotrwały triumf
Na koniec decyzja Adamowicza to efekt osaczenia przez SLD świętujcie
Cytować
 
 
+2 #41 Karol L. 2013-11-27 11:43
Drogi Jacku,Dominiku, Jędrzeju,Janusz u,

W obliczu napiętej sytuacji oraz jakże rożnych wizji drogi którą SLD w mieście Gdańsku powinno pójść próba integracji, wyciszenia jest wysoce wskazana celem uzyskania dobrego wyniku wyborczego.W moim poprzednim komentarzu widać stan naszego poparcia na dzień dzisiejszy.

Karol Liszkiewicz/SLD
Cytować
 
 
+7 #40 Jacek Kowalczyk 2013-11-27 10:00
Dominiku, dziękuję za miłe słowa. Liczę na to, bez jakiejkolwiek ironii, że obecny przewodniczący zintegruje różne punkty widzenia w partii. Choć do trudnych spraw przy nadarzającej się okazji należy się odnieść, żeby atmosfera się poprawiła.
Cytować
 
 
-1 #39 Karol L. 2013-11-27 08:37
To może czas wrócić do pracy....?Nowy przewodniczący stare wyzwania a ostatni sondaż uliczny z 24-11-2013 nie jest dla NAS za ciekawy!:

PO 49,5%
PIS 19%
TR 10,8%
SLD 8,2%
NOWA PRAWICA 5,7
SP 3,5%
PJN 2,5%
PSL 0,3%

Dlatego w/w powodu musimy zabrać się do wspólnej pracy na rzecz SLD w mieście Gdańsku.

Pozostałe partie: 0.2 proc.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadu ulicznego w dniach 19-24.11.2013 na reprezentatywne j grupie 1000 dorosłych mieszkańców Gdańska.

Karol Liszkiewicz/SLD
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież