Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Mecz Północ - Południe inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
poniedziałek, 06 lipca 2020 08:03
Mecz Północ - Południe inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
W poniedziałek, 06 lipca 2020 r. o godzinie 18.45, na stadionie im. Z ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Problemy zielonych płuc Trójmiasta – Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 07 października 2015 19:13

Kandydat do Sejmu Marcin Horała, wraz z posłem Andrzejem Jaworskim na spotkaniu z mediami przedstawili stanowisko w sprawie sytuacji lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.


Mieszkańców Trójmiasta bulwersują nadmierne wycinki gospodarcze. Często podczas spacerów można się natknąć na wycięte całe połacie lasu. Tymczasem w planie urządzenia lasu na lata 2015-2024 przewidziano nawet zwiększenie wycinek w celu pozyskania o ok. 270 000 metrów sześciennych drewna więcej, niż okresie poprzednim. Wycinki powinny zostać znacznie ograniczone, do działań niezbędnych dla utrzymania zdrowia lasu, eliminacji szkodników, pasożytów, wiatrołomów itp. Natomiast wycinki gospodarcze na wielką skalę nie powinny mieć
miejsca.
Niedopuszczalne są wszelkie zakusy w kierunku odleśniania kolejnych terenów, budowy osiedli deweloperskich na terenach TPK lub lokalizacji tam innych inwestycji. Należy również utrzymać ochronę otuliny TPK.
Służby leśne nie radzą sobie w wystarczającym stopniu z dzikimi wysypiskami oraz zwykłym zaśmiecaniem lasu. Trzeba zwiększyć zatrudnienie służb zajmujących się utrzymaniem porządku w lasach.
Należy rozwiązać problem dzików wychodzących na żer w osiedlach mieszkaniowych Gdańska, Gdyni i Sopotu. Stwarza to niebezpieczeństwo dla mieszkańców i prowadzi do niszczenia zieleni miejskiej. Konieczne jest rozszerzenie akcji odławiania, rozbudowa systemu odłowni stacjonarnych na trasach wychodzenia dzików z lasu, oraz systematyczna akcja dożywiania w głębi kompleksu leśnego, aby stale zmienić nawyki dzików co do miejsc poszukiwania pożywienia.
Konieczne są zmiany umożliwiające większe zaangażowanie samorządów np. w utrzymanie czystości i porządku w lasach leżących na terenie miasta przez służby komunalne.

altKandydaci zapowiedzieli, iż jeżeli z woli wyborców znajdą się w parlamencie nowej kadencji, będą zabiegali w administracji leśnej oraz Ministerstwie Ochrony Środowiska o nową politykę gospodarowania lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nie powinni one być traktowane
jako zwykły las o funkcji gospodarczej – tylko przede wszystkim jako „zielone płuca” aglomeracji trójmiejskiej, miejsce wypoczynku, rekreacji i kontaktu z przyrodą dla mieszkańców.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież