Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
wtorek, 04 sierpnia 2020 13:23
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
O godz. 18.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się p ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Podwójne święto "Jedenastki" na Stogach

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 07 października 2015 20:48

Podwójne święto obchodziła Szkoła Podstawowa nr 11 na Stogach. Placówka świętowała 70-lecie istnienia, a od 7 października oficjalnie nosi imię "Na Bursztynowym Szlaku".Uroczystość nadania imienia odbyła się z udziałem prezydenta Pawła Adamowicza oraz zaproszonych gości, m.in. byłych dyrektorek szkoły Marii Ryczanowskiej i Danuty Kalsztein, byłych nauczycielek i uczniów, co było okazją do spotkań po latach. Wśród gości była również Danuta Wałęsa. - Nazwa szkoły cudowna - powiedziała Danuta Wałęsa. - Gratuluję takiej pięknej nazwy.


altaltaltDuże wrażenie na gościach zrobiły występy artystyczne uczniów SP 11 im. "Na Bursztynowym Szlaku", którzy m.in. przedstawili historię skąd na Stogach wziął się bursztyn, a której autorką była jedna z uczennic.


altalt- Nadanie szkole imienia to tylko symbol - powiedział Piotr Pardo, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 im. "Na Bursztynowym Szlaku". - Szkoła pracowała i będzie pracowała. Żeby coś się zaczęło coś się musi zakończyć. Skończyło się 70 lat, zacznie się 71, 72, 73... Do tej pory była to "Jedenastka" i to imię funkcjonowało jak "Nasza szkoła, nasz Jedenastka". Z całą pewnością dla wielu osób to nadal będzie po prostu "Jedenastka".


Jak doszło do wyboru imienia dla szkoły?
- Jeśli chodzi o imię to chyba można mi przypisać wybór patrona - powiedziała Anna Krawczyńska, bibliotekarka Szkoły Podstawowej nr 11 im. "Na Bursztynowym Szlaku". - Jest to związane z moją bytnością na Stogach w latach 1968-72. Przyjeżdżałam tu jako dziecko na kolonie. Znalazłam duży bursztyn, wielkości mandarynki. Jeśli kiedykolwiek myślałam o Stogach, nie myśląc, że będę tu mieszkała, Stogi kojarzyły mi się z bursztynem.


Szkoła zaczęła starania o nadanie imienia 3 lata temu, a starania zintensyfikowano rok temu i rozpoczęto potrzebne procedury. Było kilku kandydatów na patrona szkoły, ale rodzice, uczniowie, nauczyciele zdecydowali, że najlepszym będzie "Na Bursztynowym Szlaku" ponieważ kojarzy się i ze szkołą i ze Stogami, bursztynowym sercem Gdańska.


"Jedenastka" jest trzecią szkołą, która nosi imię "Na Bursztynowym Szlaku". Dwie inne szkoły to Gimnazjum w Mikoszewie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lewinie Kłodzkim.


altSzkoła na Stogach imię otrzymała w 70 urodziny. - 70 lat to szacowny wiek dla jubilata żeby otrzymać imię - powiedziała Anna Krawczyńska.
Przez 70 lat istnienia szkoły w księdze uczniów zapisano 10254 osoby, a opuściło ją 6141 absolwentów. W tym roku w "Jedenastce" odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego z udziałem m.in. premier Ewy Kopacz. W przyszłym roku rozpocznie się budowa krytej pływalni.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież