Trzeci koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście ... » 6 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku, odbędzie się koncert zespołu ... Otwarcie wystawy plenerowej „The Airmen” » W niedzielę, 6 grudnia, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowana zostanie n... Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
sobota, 05 grudnia 2020 21:03
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
Ostatni w tym roku weekendowy dwumecz hokeistki Stoczniowca
Lechia ponownie bez bramki i punktu
sobota, 05 grudnia 2020 21:42
Lechia ponownie bez bramki i punktu
Trwa zła seria Lechii. Biało-zieloni w trzecim kolejnym meczu nie

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent wrócił do pracy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 07 maja 2014 12:18

altPrezydent Paweł Adamowicz ponownie pojawił się na salonach. Kalendarz wypełniony po brzegi, dochodzące spotkania i wydarzenia związane z gdańskimi wydarzeniami, jednak po powrocie zamiast zająć się tym co najistotniejsze, pojechał na spotkanie z zarządem Fundacji Pogranicze, zajmującej się sprawami kulturalnymi. - Nie jest tak, że "zagadnienia istotne dla miasta Gdańsk" załatwia się tylko w Gdańsku, tylko w gabinecie prezydenta. Czasami wymagają wyjazdu - poinformował Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańsk.Zgodnie ze stanowiskiem Urzędu Miasta wyjazd do Krasnogrudy dotyczył spraw istotnych dla Gdańska, których zrealizowanie było konieczne.
- Po pierwsze szef Fundacji Pogranicza jest jurorem konkursu „Europejski Poeta Wolności”. Konkurs ten oraz związany z nim festiwal poetycki jest bardzo ważny dla gdańskiej kultury, a także dla promocji naszego miasta. Dyskutowano więc o tym konkursie, podsumowano jego dotychczasowe trzy odsłony, zastanawiano się, czy na podstawie zgromadzonych doświadczeń nie należałoby w jakiś sposób lekko zmodyfikować formuły zarówno samego konkursu, jak i towarzyszącego mu festiwalu. Ponadto Fundacja Pogranicze jest swojego rodzaju fenomenem w Polsce. Wykonuje wspaniałą pracę z pogranicza kultury i działań społecznych. Zastanawialiśmy się więc, czy niektórych doświadczeń Fundacji nie dałoby się wykorzystać w Gdańsku. To wszystko – tłumaczył ułożenie prezydenckiego kalendarza Pawlak.

W Fundacji Pogranicze cel wizyty prezydenta był znany jedynie dyrektor Małgorzacie Czyżewskiej, która przyznała o prowadzeniu rozmów dotyczących współpracy w projektach kulturalnych oraz przygotowywaniu nowej formuły nagrody „Poeta Wolności”.
- Mamy rozbudowany program literacki, zarówno edukacyjny jak i związany z twórczością i myślimy wspólnie o programach rezydencyjnych dla pisarzy i poetów - oznajmiła Małgorzata Czyżewska.

Prezydent Adamowicz wraz z zarządem Fundacji Pogranicze rozważa związanie projektów literackich prowadzonych przez Miasto Gdańsk z miejscem twórczości Czesława Miłosza, czyli Krasnogrudą.

Dyskusji nie podlega konieczność wyjazdu, ale ważność omawianego zagadnienia. Wydawałoby się, że po dwutygodniowej nieobecności prezydent Adamowicz skupi się na sprawach bieżących, a jak mówią mniej przychylni - przedłużył sobie wakacje.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież