Trzeci koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście ... » 6 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku, odbędzie się koncert zespołu ... Otwarcie wystawy plenerowej „The Airmen” » W niedzielę, 6 grudnia, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowana zostanie n... Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
sobota, 05 grudnia 2020 21:03
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
Ostatni w tym roku weekendowy dwumecz hokeistki Stoczniowca
Lechia ponownie bez bramki i punktu
sobota, 05 grudnia 2020 21:42
Lechia ponownie bez bramki i punktu
Trwa zła seria Lechii. Biało-zieloni w trzecim kolejnym meczu nie

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Cuda-wianki komunijne" w Rënk

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 maja 2014 13:58

Komunijna florystyka była tematem pokazu i warsztatów "Cuda-wianki komunijne", które odbyły się w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk. Była to trzecia z czterech imprez w ramach cyklu "Sukces dla Twojego biznesu" organizowanego przez Rënk we współpracy ze Szkołą Florystyczną Małgorzaty Niskiej.Podczas trzeciego pokazu w ramach cyklu "Sukces dla Twojego biznesu" Małgorzata Niska prezentowała pomysły dekoracji komunijnych dla każdego klienta. Pierwsza część poświęcona była wiankom i półwiankom. Małgorzata Niska i dyplomowane florystki absolwentki szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej: Anita Dołowy, Agnieszka Szczepaniak, Dagmara Gregor, Barbara Łuczeńczyk oraz obecna uczennica Katarzyna Domańska prezentowały wianki dla dziewczynek na komunię. Florystki wcieliły się w role modelek i prezentowały wianki. Pokaz zmienił się w sesję fotograficzną, bo każda z osób w nim uczestniczących chciała zrobić zdjęcie wianka.


alt


alt


Tradycyjnie Małgorzata Niska udzielała również porad technicznych i biznesowych. - Wianek powinien mieć maksymalnie połowę wysokości czoła - podkreśliła Małgorzata Niska. - Wianek nie może przesłaniać dziewczynki. Nie powinno być w nim zbyt dużo zielonego. Stroje na komunię są białe lub kremowe i zbyt dużo zieleni nie wyglądałoby dobrze. Powinniśmy pamiętać o charakterze tego święta, o którym ostatnio się zapomina. To święto religijne, ale w ostatnim czasie ciężar  tego święta przeszedł na prezenty.


alt


alt


Podczas pokazu pokazano jak można sprawić, że wianek będzie świeży nawet przez kilka dni. W dalszej części pokazu przedstawiono przypinki dla chłopców, ozdoby świec, opakowania prezentów, dekoracje.


alt


altNa warsztatach ich uczestnicy mieli okazję samodzielnie wykonać półwianki i wianki. Małgorzata Niska bardzo dużą wagę przykładała do staranności wykonania. Ważny był każdy szczegół od grubości i długości druta począwszy. Każdy uczestnik warsztatów mógł liczyć na pomoc w każdym etapie tworzenie wianka. - Pierwszy wianek robi się dwie godziny, kolejny połowę tego czasu, każdy kolejny zajmuje jeszcze mniej czasu. To wszystko kwestia wprawy - mówiła Małgorzata Niska.


W dalszej części warsztatów robiono przypinki oraz ozdoby do świec.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Olga Borowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież