Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorska misja gospodarcza do Chin

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 12 października 2013 07:48

O możliwościach współpracy gospodarczej będą rozmawiać uczestnicy misji Pomorza do Chin. W najbliższych dniach reprezentanci firm, przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji wspierania przedsiębiorczości wezmą udział w szeregu spotkań biznesowych. Misji, organizowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza, której celem jest m.in. promocja naszego regionu jako miejsca atrakcyjnego inwestycyjnie, przewodzą: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i wiceprezydent Gdyni Bogusław Stasiak.


W misji wezmą udział przedstawiciele pomorskich firm z sektora MŚP, których działalność związana jest m.in. z transportem, logistyką, elektroniką i informatyką, biofarmaceutyką, produkcją aparatury i sprzętu medycznego, poligrafią, produkcją jachtów, produkcją sprzętów gospodarstwa domowego. Firmy do udziału w misji zostały wyłonione w drodze konkursu.


Jak informuje Ludmiła Jezierska z biuro prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, celem wizyty jest przedstawienie województwa pomorskiego jako regionu przyjaznego dla przedsiębiorców oraz wypromowanie pomorskich firm z sektora MŚP na rynku chińskim mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.  Liczymy na to, że ta misja zaowocuje rozszerzeniem lub nawiązaniem nowych kontaktów handlowo-gospodarczych z partnerami chińskimi, które w dalszej konsekwencji pozytywnie wpłyną na rozwój naszego regionu. Jest także duża szansa na zawarcie już podczas naszej wizyty realnych umów pomiędzy pomorskimi firmami a chińskimi kontrahentami.


Uczestnicy misji wezmą udział w największym wydarzeniu branży logistycznej w Azji: VIII Międzynarodowych Targach Logistyczno-Transportowych w Shenzhen, które odbędą się w dniach 14-16 października 2013 r.  Organizatorzy spodziewają się ok. 1200 wystawców z ponad 30 krajów oraz blisko 80 tysięcy uczestników z ponad 60 państw i regionów. Organizatorami targów są Ministerstwo Transportu Chińskiej Republiki Ludowej oraz władze miasta Shenzhen.


altShenzhen to najszybciej rozwijające się miasto w Chinach. W 1980 roku na jego obszarze ustanowiono pierwszą specjalną strefę ekonomiczną. Miasto posiada 17 portów (morskich, lądowych, lotniczych), w tym największy w ChRL lądowy terminal pasażerski oraz cargo. Dzięki położeniu w delcie rzeki Perłowej, stanowi ważny pomost pomiędzy Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi oraz podstawowy węzeł komunikacyjny w południowej części kraju.


Ważnym elementem pomorskiej misji jest także wizyta w Zhuhai, w Strefie Rozwoju Przemysłu Nowych i Zaawansowanych Technologii. Na obszarze strefy stworzono Korytarz Przemysłu Nowych i Zaawansowanych Technologii, integrujący kształcenie, prace badawcze oraz produkcję. Obszar ten funkcjonuje dzięki wsparciu renomowanych szkół wyższych, a główny przedmiot działalności stanowi w nim produkcja oprogramowania oraz układów scalonych. Na terenie korytarza znajdują się kampusy lub oddziały czterech uczelni, w tym między innymi Uniwersytetu Zhongshan oraz Pekińskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Rozlokowały się tu także renomowane przedsiębiorstwa, m.in. centrala Kingsoft Software, południowa baza badawczo-rozwojowa Giant Interactive Group, Actions Semiconductor oraz ponad 10 przedsiębiorstw notowanych na giełdzie.


Wysłannicy z Pomorza spotkają się również z przedstawicielami Strefy Ekonomicznej Portu Gaolan w Zhuhai. Dzięki wykorzystaniu infrastruktury komunikacyjnej portu głębokowodnego Gaolan, linii kolejowej łączącej Guangzhou i Zhuhai oraz autostrady portu Gaolan, w strefie rozwijają się głównie: branża produkcji sprzętu do inżynierii morskiej, przemysł ciężki i chemiczny, branża energii przyjaznej dla środowiska naturalnego oraz logistyki dla nowoczesnych portów. Na obszarze strefy zainwestowały przedsiębiorstwa z rankingu 500 największych firm na świecie i duże firmy chińskie, m.in. British Petroleum, brytyjsko-holenderski Shell, Hutchison Whampoa z Hongkongu, China State Shipbuilding Corporation, China National Petroleum Corporation, China National Offshore Oil Corporation, Sinochem oraz Cosco.


Ponadto przedstawiciele Invest in Pomerania, InvestGDA, Pracodawców Pomorza, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będą spotykać się z dużymi firmami consultingowymi, przedstawiać nasz potencjał inwestycyjny oraz korzyści wynikające z lokowania działalności na Pomorzu.


Na zakończenie misji planowane jest spotkanie z przedstawicielami The Hongkong General Chamber of Commerce, Izby Przemysłowej Hongkongu. Marszałek Mieczysław Struk oraz prezydenci miast spotkają się również z Gregorym So Kam-leungiem, sekretarzem ds. handlu i rozwoju ekonomicznego.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 dalajlama 2013-10-14 17:41
ladna wycieczka i niedroga
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież