Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pomorska misja gospodarcza do Chin

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 12 października 2013 07:48

O możliwościach współpracy gospodarczej będą rozmawiać uczestnicy misji Pomorza do Chin. W najbliższych dniach reprezentanci firm, przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji wspierania przedsiębiorczości wezmą udział w szeregu spotkań biznesowych. Misji, organizowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza, której celem jest m.in. promocja naszego regionu jako miejsca atrakcyjnego inwestycyjnie, przewodzą: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i wiceprezydent Gdyni Bogusław Stasiak.


W misji wezmą udział przedstawiciele pomorskich firm z sektora MŚP, których działalność związana jest m.in. z transportem, logistyką, elektroniką i informatyką, biofarmaceutyką, produkcją aparatury i sprzętu medycznego, poligrafią, produkcją jachtów, produkcją sprzętów gospodarstwa domowego. Firmy do udziału w misji zostały wyłonione w drodze konkursu.


Jak informuje Ludmiła Jezierska z biuro prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, celem wizyty jest przedstawienie województwa pomorskiego jako regionu przyjaznego dla przedsiębiorców oraz wypromowanie pomorskich firm z sektora MŚP na rynku chińskim mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.  Liczymy na to, że ta misja zaowocuje rozszerzeniem lub nawiązaniem nowych kontaktów handlowo-gospodarczych z partnerami chińskimi, które w dalszej konsekwencji pozytywnie wpłyną na rozwój naszego regionu. Jest także duża szansa na zawarcie już podczas naszej wizyty realnych umów pomiędzy pomorskimi firmami a chińskimi kontrahentami.


Uczestnicy misji wezmą udział w największym wydarzeniu branży logistycznej w Azji: VIII Międzynarodowych Targach Logistyczno-Transportowych w Shenzhen, które odbędą się w dniach 14-16 października 2013 r.  Organizatorzy spodziewają się ok. 1200 wystawców z ponad 30 krajów oraz blisko 80 tysięcy uczestników z ponad 60 państw i regionów. Organizatorami targów są Ministerstwo Transportu Chińskiej Republiki Ludowej oraz władze miasta Shenzhen.


altShenzhen to najszybciej rozwijające się miasto w Chinach. W 1980 roku na jego obszarze ustanowiono pierwszą specjalną strefę ekonomiczną. Miasto posiada 17 portów (morskich, lądowych, lotniczych), w tym największy w ChRL lądowy terminal pasażerski oraz cargo. Dzięki położeniu w delcie rzeki Perłowej, stanowi ważny pomost pomiędzy Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi oraz podstawowy węzeł komunikacyjny w południowej części kraju.


Ważnym elementem pomorskiej misji jest także wizyta w Zhuhai, w Strefie Rozwoju Przemysłu Nowych i Zaawansowanych Technologii. Na obszarze strefy stworzono Korytarz Przemysłu Nowych i Zaawansowanych Technologii, integrujący kształcenie, prace badawcze oraz produkcję. Obszar ten funkcjonuje dzięki wsparciu renomowanych szkół wyższych, a główny przedmiot działalności stanowi w nim produkcja oprogramowania oraz układów scalonych. Na terenie korytarza znajdują się kampusy lub oddziały czterech uczelni, w tym między innymi Uniwersytetu Zhongshan oraz Pekińskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Rozlokowały się tu także renomowane przedsiębiorstwa, m.in. centrala Kingsoft Software, południowa baza badawczo-rozwojowa Giant Interactive Group, Actions Semiconductor oraz ponad 10 przedsiębiorstw notowanych na giełdzie.


Wysłannicy z Pomorza spotkają się również z przedstawicielami Strefy Ekonomicznej Portu Gaolan w Zhuhai. Dzięki wykorzystaniu infrastruktury komunikacyjnej portu głębokowodnego Gaolan, linii kolejowej łączącej Guangzhou i Zhuhai oraz autostrady portu Gaolan, w strefie rozwijają się głównie: branża produkcji sprzętu do inżynierii morskiej, przemysł ciężki i chemiczny, branża energii przyjaznej dla środowiska naturalnego oraz logistyki dla nowoczesnych portów. Na obszarze strefy zainwestowały przedsiębiorstwa z rankingu 500 największych firm na świecie i duże firmy chińskie, m.in. British Petroleum, brytyjsko-holenderski Shell, Hutchison Whampoa z Hongkongu, China State Shipbuilding Corporation, China National Petroleum Corporation, China National Offshore Oil Corporation, Sinochem oraz Cosco.


Ponadto przedstawiciele Invest in Pomerania, InvestGDA, Pracodawców Pomorza, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będą spotykać się z dużymi firmami consultingowymi, przedstawiać nasz potencjał inwestycyjny oraz korzyści wynikające z lokowania działalności na Pomorzu.


Na zakończenie misji planowane jest spotkanie z przedstawicielami The Hongkong General Chamber of Commerce, Izby Przemysłowej Hongkongu. Marszałek Mieczysław Struk oraz prezydenci miast spotkają się również z Gregorym So Kam-leungiem, sekretarzem ds. handlu i rozwoju ekonomicznego.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 dalajlama 2013-10-14 17:41
ladna wycieczka i niedroga
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież