Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sąd i policja szukają intensywnie, ale nieskutecznie byłego wiceprezydenta

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 października 2013 14:35

Dawny gdański włodarz, sprawujący swoja służbę u zarania Polski samorządnej Śmiałkowski Dariusz, drugie imię Jan, były wiceprezydent Gdańska, ciągle pozostaje nieosiągalny dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Organy ścigania dokładają jakoby starań by go odszukać i odprowadzić za kratki. Ten jednak pozostaje nieuchwytny.


Śmiałkowski, jak i ówczesny prezydent Franciszek Jamroż, zostali skazani na kary 3 lat pozbawienia wolności prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w 2004 roku. Zajmowali się bowiem osobiście ociepleniem budynków na gdańskich Stogach, koncesjami na alkohol, halą gdańskich kupców. Oczywiście za stosowne prowizje za dopięcie kontraktów i umów.


Czynili to tak skutecznie i bezczelnie, że wizerunek włodarza widnieje na liście gończym. Śmiałkowski,  niegdyś współrządzący Gdańskiem samorządowiec, poszukiwany jest  na podstawie art. 228 § 5, czyli przyjmowanie korzyści majątkowej znacznej wartości albo jej obietnicy, w związku z pełnieniem funkcji publicznej.


alt


– Sąd Okręgowy monitoruje działania Policji w zakresie realizacji listu gończego oraz oczekuje na informacje z Biura międzynarodowej Współpracy
policji KG Policji - poinformował nas sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Sąd podejmował też intensywne czynności w sprawie odnalezienia włodarza do marca 2006 roku. Później miały miejsce cykliczne zapytania, co ok. trzy miesiące, o stan poszukiwań skazanego. Ostatnie takie zapytanie wyszło z sądu przed miesiącem. Dopytywana o szczegóły policja w rozmowie z nami zasłania się dobrem postępowania.
- Niestety nie mogę ujawniać żadnych szczegółów, które zgromadzone są w materiałach operacyjnych gdyż są one niejawne i stanowią tajemnicę służbową. Mogę zapewnić, że poszukiwania wyżej wymienionej osoby prowadzone są na terenie Polski jak i za granicą kraju – poinformowała nas kom. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.


Zarządzenie o doprowadzeniu byłego wiceprezydenta do Aresztu Śledczego nosi datę 03.03.2005 r. Postanowienie o zarządzeniu poszukiwania Śmiałkowskiego listem gończym wydane zostało 31.03.2005 r., a postanowienie o wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania - 24.11.2005 r.  Kilka miesięcy później w marcu 2006 roku do Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KG trafił wniosek o wszczęcie poszukiwań międzynarodowych .
- W wypadku zatrzymania skazanego, niezależnie od zapytań, Sąd zostanie o tym niezwłocznie powiadomiony przez właściwą jednostkę Policji a skazany zostanie osadzony w zakładzie penitencjarnym – zapewnia nas sędzia Adamski.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież