Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie... "Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1 » 31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", ... Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos - wyzwanie globalne » W czwartek, 30 maja, w Gdańsku odbyła się debata "Połączenie kapitałowe PKN Orlen i Grupy Lotos, jeg...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pastusiak: Nie będę kandydował

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:45
Profesor Longin Pastusiak ogłosił dziś, że nie będzie kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca listy SLD. Podkreślił jednak, że nie żegna się z polityką ani Gdańskiem.Poznaliśmy oficjalnych kandydatów Sojuszu do nadchodzących wyborów, choć z powodu rezygnacji Pastusiaka lista gdańska ulegnie zmianie. 
Na ogłoszonej przez posła Jacka Kowalika liście profesor się  znalazł. Kolejne pozycje zajęli Małgorzata Ostrowska, Jerzy Śnieg, Danuta Kledzik, Wiesław Rutkowski, Krystyna Gozdawa-Noceń, Franciszek Potulski, Adam Piłat, Tomasz Rusinowicz i Joanna Wilińska.

Jak wyglądać będzie lista bez Pastusiaka? 
- Scenariuszy może być kilka. Jednym z nich może być przesunięcie osób, które znajdowały się niżej – spekulował Kowalik. Nie wykluczył jednak innych możliwości. Pytany czy lista w obecnej postaci trafi do Rady Krajowej Sojuszu i to Warszawa podejmie decyzję, tłumaczył, że listy jeszcze wielokrotnie wędrowały między Pomorzem a Warszawą, ale to tutaj zapadnie najpierw decyzja jak uzupełnić gdańską listę.

Bez niespodzianek przedstawia się także lista z okręgu Słupsko-Chojnickiego.  Tam „jedynką” został Jacek Kowalik, kolejne miejsca zajęli: Dorota Gardias, Mariusz Falkowski i Piotr Gontarek. Na listę trafił też  Andrzej Różański

Kandydatami SLD na senatorów będą zaś w okręgu Słupsk-Lębork - Jan Sieńko, Chojnice-Bytów Kartuzy – Remigiusz Łoś, Gdynia – Tomasz Bojar-Fijałkowski, Gdańsk – Jarosław Szczukowski

- Od 27 lat jestem bardo mocno związany z Pomorzem. Ostatnio pogorszył się stan zdrowia mojej żony. Po konsultacjach z lekarzami, postanowiłem nie kandydować w nadchodzących wyborach, choć chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy rekomendowali moją kandydaturę – podkreślił Pastusiak. - Nie żegnam się z polityką, ani Gdańskiem – dodał.

Były Marszałek Sejmu zaprezentował także program partii dotyczący spraw zagranicznych. Wśród głównych założeń znalazły się m.in. przyjęcie całej do Karty Praw Podstawowych, tworzenie współpracy Polsko-Niemiecko-Rosyjskiej w formie „Trójkąta Kaliningradzkiego”, wspólna polityka obronna UE i debata z amerykanami na ten temat, opracowanie planu opuszczenia przez wojska polskie Afganistanu.
- Tak konkretnego programu jak program wyborczy SLD nie przedstawiła jak dotąd żadna partia – podkreślił Pastusiak.
Profesor  Jerzy Wiatr zapowiedział inny pomysł Sojuszu dotyczący odpisu od podatku CIT w wysokości 1 procenta na badania naukowe.

Kowalik uciął spekulacje dotyczące startu Leszka Millera w woj. Pomorskim:  - Nasze listy tworzone są „od dołu”, od poziomu koła – twierdził.

Wydaje się, że na Pomorzu nie zapowiadają się zaskakujące nowe kandydatury, bo Kowalik ironicznie wyrażał się o transferach Platformy Obywatelskiej.
- Patrząc na minę pani Kluzik-Rostkowskiej na konwencji PO, miałem wrażenie, że jej się wydaje, że jest na konwencji założycielskiej nowego ruchu społecznego pod nazwą „Platforma Jest Najważniejsza” - żartował.

Działacze zapowiadali, że liczą na 6 posłów na Pomorzu.

Więcej o sytuacji w Pomorskim SLD w artykule Natalii Maj dostępnym tutaj.Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież