SLD po wyborach - tylko emblemat czy... » Czy SLD na Pomorzu to tylko emblemat? Bardzo dobre indywidualne wyniki Joanny Senyszyn, Macieja Koby... Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
wtorek, 19 lutego 2019 22:33
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
Rekordowa widownia na trybunach hali Olivia, dobra gra i wygrana gdań ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pastusiak: Nie będę kandydował

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:45
Profesor Longin Pastusiak ogłosił dziś, że nie będzie kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca listy SLD. Podkreślił jednak, że nie żegna się z polityką ani Gdańskiem.Poznaliśmy oficjalnych kandydatów Sojuszu do nadchodzących wyborów, choć z powodu rezygnacji Pastusiaka lista gdańska ulegnie zmianie. 
Na ogłoszonej przez posła Jacka Kowalika liście profesor się  znalazł. Kolejne pozycje zajęli Małgorzata Ostrowska, Jerzy Śnieg, Danuta Kledzik, Wiesław Rutkowski, Krystyna Gozdawa-Noceń, Franciszek Potulski, Adam Piłat, Tomasz Rusinowicz i Joanna Wilińska.

Jak wyglądać będzie lista bez Pastusiaka? 
- Scenariuszy może być kilka. Jednym z nich może być przesunięcie osób, które znajdowały się niżej – spekulował Kowalik. Nie wykluczył jednak innych możliwości. Pytany czy lista w obecnej postaci trafi do Rady Krajowej Sojuszu i to Warszawa podejmie decyzję, tłumaczył, że listy jeszcze wielokrotnie wędrowały między Pomorzem a Warszawą, ale to tutaj zapadnie najpierw decyzja jak uzupełnić gdańską listę.

Bez niespodzianek przedstawia się także lista z okręgu Słupsko-Chojnickiego.  Tam „jedynką” został Jacek Kowalik, kolejne miejsca zajęli: Dorota Gardias, Mariusz Falkowski i Piotr Gontarek. Na listę trafił też  Andrzej Różański

Kandydatami SLD na senatorów będą zaś w okręgu Słupsk-Lębork - Jan Sieńko, Chojnice-Bytów Kartuzy – Remigiusz Łoś, Gdynia – Tomasz Bojar-Fijałkowski, Gdańsk – Jarosław Szczukowski

- Od 27 lat jestem bardo mocno związany z Pomorzem. Ostatnio pogorszył się stan zdrowia mojej żony. Po konsultacjach z lekarzami, postanowiłem nie kandydować w nadchodzących wyborach, choć chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy rekomendowali moją kandydaturę – podkreślił Pastusiak. - Nie żegnam się z polityką, ani Gdańskiem – dodał.

Były Marszałek Sejmu zaprezentował także program partii dotyczący spraw zagranicznych. Wśród głównych założeń znalazły się m.in. przyjęcie całej do Karty Praw Podstawowych, tworzenie współpracy Polsko-Niemiecko-Rosyjskiej w formie „Trójkąta Kaliningradzkiego”, wspólna polityka obronna UE i debata z amerykanami na ten temat, opracowanie planu opuszczenia przez wojska polskie Afganistanu.
- Tak konkretnego programu jak program wyborczy SLD nie przedstawiła jak dotąd żadna partia – podkreślił Pastusiak.
Profesor  Jerzy Wiatr zapowiedział inny pomysł Sojuszu dotyczący odpisu od podatku CIT w wysokości 1 procenta na badania naukowe.

Kowalik uciął spekulacje dotyczące startu Leszka Millera w woj. Pomorskim:  - Nasze listy tworzone są „od dołu”, od poziomu koła – twierdził.

Wydaje się, że na Pomorzu nie zapowiadają się zaskakujące nowe kandydatury, bo Kowalik ironicznie wyrażał się o transferach Platformy Obywatelskiej.
- Patrząc na minę pani Kluzik-Rostkowskiej na konwencji PO, miałem wrażenie, że jej się wydaje, że jest na konwencji założycielskiej nowego ruchu społecznego pod nazwą „Platforma Jest Najważniejsza” - żartował.

Działacze zapowiadali, że liczą na 6 posłów na Pomorzu.

Więcej o sytuacji w Pomorskim SLD w artykule Natalii Maj dostępnym tutaj.Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież