Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
sobota, 20 października 2018 18:41
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
Arka Gdynia do Wrocławia na mecz ze Śląskiem pojechała, by powtór ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pastusiak: Nie będę kandydował

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:45
Profesor Longin Pastusiak ogłosił dziś, że nie będzie kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca listy SLD. Podkreślił jednak, że nie żegna się z polityką ani Gdańskiem.Poznaliśmy oficjalnych kandydatów Sojuszu do nadchodzących wyborów, choć z powodu rezygnacji Pastusiaka lista gdańska ulegnie zmianie. 
Na ogłoszonej przez posła Jacka Kowalika liście profesor się  znalazł. Kolejne pozycje zajęli Małgorzata Ostrowska, Jerzy Śnieg, Danuta Kledzik, Wiesław Rutkowski, Krystyna Gozdawa-Noceń, Franciszek Potulski, Adam Piłat, Tomasz Rusinowicz i Joanna Wilińska.

Jak wyglądać będzie lista bez Pastusiaka? 
- Scenariuszy może być kilka. Jednym z nich może być przesunięcie osób, które znajdowały się niżej – spekulował Kowalik. Nie wykluczył jednak innych możliwości. Pytany czy lista w obecnej postaci trafi do Rady Krajowej Sojuszu i to Warszawa podejmie decyzję, tłumaczył, że listy jeszcze wielokrotnie wędrowały między Pomorzem a Warszawą, ale to tutaj zapadnie najpierw decyzja jak uzupełnić gdańską listę.

Bez niespodzianek przedstawia się także lista z okręgu Słupsko-Chojnickiego.  Tam „jedynką” został Jacek Kowalik, kolejne miejsca zajęli: Dorota Gardias, Mariusz Falkowski i Piotr Gontarek. Na listę trafił też  Andrzej Różański

Kandydatami SLD na senatorów będą zaś w okręgu Słupsk-Lębork - Jan Sieńko, Chojnice-Bytów Kartuzy – Remigiusz Łoś, Gdynia – Tomasz Bojar-Fijałkowski, Gdańsk – Jarosław Szczukowski

- Od 27 lat jestem bardo mocno związany z Pomorzem. Ostatnio pogorszył się stan zdrowia mojej żony. Po konsultacjach z lekarzami, postanowiłem nie kandydować w nadchodzących wyborach, choć chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy rekomendowali moją kandydaturę – podkreślił Pastusiak. - Nie żegnam się z polityką, ani Gdańskiem – dodał.

Były Marszałek Sejmu zaprezentował także program partii dotyczący spraw zagranicznych. Wśród głównych założeń znalazły się m.in. przyjęcie całej do Karty Praw Podstawowych, tworzenie współpracy Polsko-Niemiecko-Rosyjskiej w formie „Trójkąta Kaliningradzkiego”, wspólna polityka obronna UE i debata z amerykanami na ten temat, opracowanie planu opuszczenia przez wojska polskie Afganistanu.
- Tak konkretnego programu jak program wyborczy SLD nie przedstawiła jak dotąd żadna partia – podkreślił Pastusiak.
Profesor  Jerzy Wiatr zapowiedział inny pomysł Sojuszu dotyczący odpisu od podatku CIT w wysokości 1 procenta na badania naukowe.

Kowalik uciął spekulacje dotyczące startu Leszka Millera w woj. Pomorskim:  - Nasze listy tworzone są „od dołu”, od poziomu koła – twierdził.

Wydaje się, że na Pomorzu nie zapowiadają się zaskakujące nowe kandydatury, bo Kowalik ironicznie wyrażał się o transferach Platformy Obywatelskiej.
- Patrząc na minę pani Kluzik-Rostkowskiej na konwencji PO, miałem wrażenie, że jej się wydaje, że jest na konwencji założycielskiej nowego ruchu społecznego pod nazwą „Platforma Jest Najważniejsza” - żartował.

Działacze zapowiadali, że liczą na 6 posłów na Pomorzu.

Więcej o sytuacji w Pomorskim SLD w artykule Natalii Maj dostępnym tutaj.Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież