Płażyński pyta Dulkiewicz » Podczas Trójmiejskiego Marszu Równości kontrowersje wywołał jeden z transparentów. Kacper Płażyński,... PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski » Mariaż lewicy z liberałami w ramach Koalicji Europejskiej nie dał sukcesu. Przy rekordowej, jak na p... Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii....
Reklama
PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski
poniedziałek, 27 maja 2019 10:23
PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski
Mariaż lewicy z liberałami w ramach Koalicji Europejskiej nie dał s ...
Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE: 47:43
niedziela, 26 maja 2019 07:46
Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE: 47:43
O godz. 17.00 ma się rozpocząć pierwszy bieg meczu Orzeł Łódź - ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sobieszewo odłączy się od Gdańska?

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 22 czerwca 2011 10:03

Po ostatnim spotkaniu mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, coraz więcej osób chce przyłączenia Sobieszewa do gminy Pruszcz Gdański.

 


 

Pomysł powstał krótko po tym, gdy Adamowicz poinformował mieszkańców, że miasto nie ma pieniędzy na budowę obiecanego kilka lat temu mostu. Waldemar Skamaj, pomysłodawca projektu zapewnia, że ludzie mają już dość władz Gdańska, które nie przejmują się losem Wyspy Sobieszewskiej.

 

Skamaj zapowiada, że zamierza doprowadzić do referendum, w którym mieszkańcy Sobieszewa zagłosują, czy wolą być częścią gminy Gdańsk czy Pruszcz Gdański.

 

Zgodę na takie rozwiązanie musi wydać jednak marszałek województwa lub Rada Miasta. Z tym ostatnim nie powinno być jednak problemów. - Żyjemy w wolnym kraju, każdy może mieć pomysły i wcielać je w życie - tłumaczy dla naszemiasto.pl wiceprezydent Maciej Lisicki. - Radziłbym jednak spojrzeć na budżet Pruszcza i się zastanowić, jakie są szanse na budowę nowego mostu z takich pieniędzy - dodaje.

 

Ten argument nie trafia jednak do mieszkańców. - Gdańsk i tak nie przeznacza na nas pieniędzy ze swojego dużego budżetu, więc to nietrafiony argument - tłumaczy Krzysztof z Sobieszewa.

 

Oprócz mostu, mieszkańcy mają do władz Gdańska żal o stan kanalizacji, dróg czy nielegalnymi wysypiskami śmieci.

 

- Tu nie chodzi o budżet, ale o porozumienie, które w Gdańsku nie jest możliwe. Miasto wykłada 130 mln zł na Młode Miasto, 80 mln na Teatr Szekspirowski, który przecież nie jest niezbędny do życia, a nie ma 77 mln na budowę mostu i nie przejmuje się losem mieszkańców - tłumaczy dla naszemiasto.pl Skamaj.

Urzędnicy prostują: - Miasto nie buduje Młodego Miasta, wykłada jedynie 28 milionów złotych na budowę drogi Nowa Wałowa. Podobnie jest z Teatrem Szekspirowskim - miasto wykłada 10,2 mln zł, a nie 80 mln zł - tłumaczy Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.  

 

AdD

 

Komentarze  

 
-1 #3 Gonzo 2011-06-25 03:34
Wystarczy drobna awaria albo trochę silnego wiatru, i będą po prostu odcięci od lądu. Lada moment ruszy wymiana mostu w Przegalinie, więc nawet na około nie przejadą. Stan pontoniaka nie pogarszał się z dnia na dzień, trwało to latami. Tak samo jak "dojrzewanie" decyzji o rezygnacji z budowy mostu stałego. Więc może trzeba było jednak wyremontować pontony, utrzymać ich klasę i zaplanować realnie budowę nowego mostu np. za 10 lat. Nie było odwagi żeby podjąć decyzję, tylko czarowano ludzisków pięknymi obrazkami, a teraz wielkie zdziwienie że już mają dosyć.
Cytować
 
 
-1 #2 mieszkaniec 2011-06-22 22:16
de facto nie ma tego prowokatora na zdjęciu, ale jest w innych artykułach. Piątka panie Adamie, ale niech pan coś wykombinuje z tym mostem, bo wstyd.
Cytować
 
 
+2 #1 mieszkaniec 2011-06-22 22:14
Ten pomysł to tatalna bzdura. Ludzie nie dajcie się na to namówić jakiemuś leszczowi. Co z autobusami, a jak dojdzie do tego to ten pan ze zdjęcia pokrywa wszystkie koszty zmian adresów. Chłopie masz parcie na szkło? Do telewizji Ci śpieszno? daj spokój i jak się nie podoba to strzałka.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież