Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
czwartek, 14 lutego 2019 21:36
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom siatkarze Trefla i PGE Skry ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sobieszewo odłączy się od Gdańska?

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 22 czerwca 2011 10:03

Po ostatnim spotkaniu mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, coraz więcej osób chce przyłączenia Sobieszewa do gminy Pruszcz Gdański.

 


 

Pomysł powstał krótko po tym, gdy Adamowicz poinformował mieszkańców, że miasto nie ma pieniędzy na budowę obiecanego kilka lat temu mostu. Waldemar Skamaj, pomysłodawca projektu zapewnia, że ludzie mają już dość władz Gdańska, które nie przejmują się losem Wyspy Sobieszewskiej.

 

Skamaj zapowiada, że zamierza doprowadzić do referendum, w którym mieszkańcy Sobieszewa zagłosują, czy wolą być częścią gminy Gdańsk czy Pruszcz Gdański.

 

Zgodę na takie rozwiązanie musi wydać jednak marszałek województwa lub Rada Miasta. Z tym ostatnim nie powinno być jednak problemów. - Żyjemy w wolnym kraju, każdy może mieć pomysły i wcielać je w życie - tłumaczy dla naszemiasto.pl wiceprezydent Maciej Lisicki. - Radziłbym jednak spojrzeć na budżet Pruszcza i się zastanowić, jakie są szanse na budowę nowego mostu z takich pieniędzy - dodaje.

 

Ten argument nie trafia jednak do mieszkańców. - Gdańsk i tak nie przeznacza na nas pieniędzy ze swojego dużego budżetu, więc to nietrafiony argument - tłumaczy Krzysztof z Sobieszewa.

 

Oprócz mostu, mieszkańcy mają do władz Gdańska żal o stan kanalizacji, dróg czy nielegalnymi wysypiskami śmieci.

 

- Tu nie chodzi o budżet, ale o porozumienie, które w Gdańsku nie jest możliwe. Miasto wykłada 130 mln zł na Młode Miasto, 80 mln na Teatr Szekspirowski, który przecież nie jest niezbędny do życia, a nie ma 77 mln na budowę mostu i nie przejmuje się losem mieszkańców - tłumaczy dla naszemiasto.pl Skamaj.

Urzędnicy prostują: - Miasto nie buduje Młodego Miasta, wykłada jedynie 28 milionów złotych na budowę drogi Nowa Wałowa. Podobnie jest z Teatrem Szekspirowskim - miasto wykłada 10,2 mln zł, a nie 80 mln zł - tłumaczy Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.  

 

AdD

 

Komentarze  

 
-1 #3 Gonzo 2011-06-25 03:34
Wystarczy drobna awaria albo trochę silnego wiatru, i będą po prostu odcięci od lądu. Lada moment ruszy wymiana mostu w Przegalinie, więc nawet na około nie przejadą. Stan pontoniaka nie pogarszał się z dnia na dzień, trwało to latami. Tak samo jak "dojrzewanie" decyzji o rezygnacji z budowy mostu stałego. Więc może trzeba było jednak wyremontować pontony, utrzymać ich klasę i zaplanować realnie budowę nowego mostu np. za 10 lat. Nie było odwagi żeby podjąć decyzję, tylko czarowano ludzisków pięknymi obrazkami, a teraz wielkie zdziwienie że już mają dosyć.
Cytować
 
 
-1 #2 mieszkaniec 2011-06-22 22:16
de facto nie ma tego prowokatora na zdjęciu, ale jest w innych artykułach. Piątka panie Adamie, ale niech pan coś wykombinuje z tym mostem, bo wstyd.
Cytować
 
 
+2 #1 mieszkaniec 2011-06-22 22:14
Ten pomysł to tatalna bzdura. Ludzie nie dajcie się na to namówić jakiemuś leszczowi. Co z autobusami, a jak dojdzie do tego to ten pan ze zdjęcia pokrywa wszystkie koszty zmian adresów. Chłopie masz parcie na szkło? Do telewizji Ci śpieszno? daj spokój i jak się nie podoba to strzałka.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież