Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
sobota, 20 października 2018 18:41
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
Arka Gdynia do Wrocławia na mecz ze Śląskiem pojechała, by powtór ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sobieszewo odłączy się od Gdańska?

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 22 czerwca 2011 10:03

Po ostatnim spotkaniu mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, coraz więcej osób chce przyłączenia Sobieszewa do gminy Pruszcz Gdański.

 


 

Pomysł powstał krótko po tym, gdy Adamowicz poinformował mieszkańców, że miasto nie ma pieniędzy na budowę obiecanego kilka lat temu mostu. Waldemar Skamaj, pomysłodawca projektu zapewnia, że ludzie mają już dość władz Gdańska, które nie przejmują się losem Wyspy Sobieszewskiej.

 

Skamaj zapowiada, że zamierza doprowadzić do referendum, w którym mieszkańcy Sobieszewa zagłosują, czy wolą być częścią gminy Gdańsk czy Pruszcz Gdański.

 

Zgodę na takie rozwiązanie musi wydać jednak marszałek województwa lub Rada Miasta. Z tym ostatnim nie powinno być jednak problemów. - Żyjemy w wolnym kraju, każdy może mieć pomysły i wcielać je w życie - tłumaczy dla naszemiasto.pl wiceprezydent Maciej Lisicki. - Radziłbym jednak spojrzeć na budżet Pruszcza i się zastanowić, jakie są szanse na budowę nowego mostu z takich pieniędzy - dodaje.

 

Ten argument nie trafia jednak do mieszkańców. - Gdańsk i tak nie przeznacza na nas pieniędzy ze swojego dużego budżetu, więc to nietrafiony argument - tłumaczy Krzysztof z Sobieszewa.

 

Oprócz mostu, mieszkańcy mają do władz Gdańska żal o stan kanalizacji, dróg czy nielegalnymi wysypiskami śmieci.

 

- Tu nie chodzi o budżet, ale o porozumienie, które w Gdańsku nie jest możliwe. Miasto wykłada 130 mln zł na Młode Miasto, 80 mln na Teatr Szekspirowski, który przecież nie jest niezbędny do życia, a nie ma 77 mln na budowę mostu i nie przejmuje się losem mieszkańców - tłumaczy dla naszemiasto.pl Skamaj.

Urzędnicy prostują: - Miasto nie buduje Młodego Miasta, wykłada jedynie 28 milionów złotych na budowę drogi Nowa Wałowa. Podobnie jest z Teatrem Szekspirowskim - miasto wykłada 10,2 mln zł, a nie 80 mln zł - tłumaczy Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.  

 

AdD

 

Komentarze  

 
-1 #3 Gonzo 2011-06-25 03:34
Wystarczy drobna awaria albo trochę silnego wiatru, i będą po prostu odcięci od lądu. Lada moment ruszy wymiana mostu w Przegalinie, więc nawet na około nie przejadą. Stan pontoniaka nie pogarszał się z dnia na dzień, trwało to latami. Tak samo jak "dojrzewanie" decyzji o rezygnacji z budowy mostu stałego. Więc może trzeba było jednak wyremontować pontony, utrzymać ich klasę i zaplanować realnie budowę nowego mostu np. za 10 lat. Nie było odwagi żeby podjąć decyzję, tylko czarowano ludzisków pięknymi obrazkami, a teraz wielkie zdziwienie że już mają dosyć.
Cytować
 
 
-1 #2 mieszkaniec 2011-06-22 22:16
de facto nie ma tego prowokatora na zdjęciu, ale jest w innych artykułach. Piątka panie Adamie, ale niech pan coś wykombinuje z tym mostem, bo wstyd.
Cytować
 
 
+2 #1 mieszkaniec 2011-06-22 22:14
Ten pomysł to tatalna bzdura. Ludzie nie dajcie się na to namówić jakiemuś leszczowi. Co z autobusami, a jak dojdzie do tego to ten pan ze zdjęcia pokrywa wszystkie koszty zmian adresów. Chłopie masz parcie na szkło? Do telewizji Ci śpieszno? daj spokój i jak się nie podoba to strzałka.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież