Mecenas Płażyński pozwał Jeronimo Martins Polska w imieniu zwolnionej ... » W imieniu gdańszczanki zwolnionej dyscyplinarnie przez spółkę Jeronimo Martins Polska pozew do Sądu ... PiS odsłania karty w wyborach do europarlamentu » Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejne nazwiska na swych listach wyborczych do europarlamentu.Â... Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Halina Bajońska
poniedziałek, 18 marca 2019 16:34
Halina Bajońska
Należy do malarek, które jeszcze do dziś pojawiają się we wspomni ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Bajkowy Kącik dla dzieci w szpitalu w Gdańsku - foto i video

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2011 14:34

altKilkunastu wolontariuszy Telekomunikacji Polskiej, Orange i Leroy Merlin w ciągu ostatniego weekendu przemieniło poczekalnię na Oddziale Gastroenterologii Dzieci w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku w bajeczne, kolorowe miejsce, przyjazne małym pacjentom - Bajkowy Kącik.


Trzy roku temu Fundacja Orange uruchomiła projekt wolontariatu pracowniczego "Bajkowe Kąciki". Dzięki niemu smutne, szare, świetlice szpitalne i poczekalnie na oddziałach dziecięcych zamieniają się w kolorowe i radosne miejsca zabaw i nauki.


alt- Cieszę się, że w ciągu ostatniego tylko roku w woj. pomorskim za sprawą naszych wolontariuszy powstały już 3 "Bajkowe Kąciki": 2 w szpitalach w Gdańsku i 1 w Wejherowie. W całej Polsce jest ich już 38 i ciągle powstają nowe - powiedział Krzysztof Czopek, Dyrektor Regionu Grupy TP Północ.


alt


alt- Idea Bajkowych Kącików jest piękna i bardzo potrzebna szpitalom. Dzięki niej dzieciom jest łatwiej znosić trudy choroby. Jestem pełna uznania dla pracy wolontariuszy - podkreśla Jolanta Jurczyk, Kierownik Opieki Pielęgniarskiej w Oddziale Pediatrycznym Pomorskiego Centrum Traumatologii im. M. Kopernika w Gdańsku.


alt


alt


Akcja w Gdańsku odbyła się przy wsparciu finansowym Fundacji Orange, Leroy Merlin i Merck. Początkiem akcji "Bajkowe Kąciki" był konkurs dla studentów Akademii Sztuk Pięknych na projekt plastyczny miejsca zabaw w dziecięcych szpitalach. Podstawową ideą dla projektantów było stworzenie przestrzeni, w której najmłodsi pacjenci będą mogli się uczyć i bawić, zapominając choć trochę o chorobie. Zwycięski projekt Mai Kaczyńskiej przedstawia obraz baśniowej łąki u podnóża zamku, na której bawią się zwierzęta-litery.


alt


Fundacja Orange od 8 lat prowadzi program "Telefon do Mamy" realizowany w prawie wszystkich szpitalach dziecięcych w Polsce. W ponad 1000 oddziałów dziecięcych zainstalowano bezpieczne, kolorowe aparaty telefoniczne, z których mali pacjenci mogą bezpłatnie dzwonić do swoich bliskich. Od początku do akcji włączyli się wolontariusze Grupy TP. Co miesiąc dostarczają karty na oddziały, a w okresie świątecznym, jako "Mikołaje TP i Orange" odwiedzają małych pacjentów organizując im gry, zabawy i rozdając upominki.

{youtubejw}JI9oKUawocM{/youtubejw}


źródło TP

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież