SLD po wyborach - tylko emblemat czy... » Czy SLD na Pomorzu to tylko emblemat? Bardzo dobre indywidualne wyniki Joanny Senyszyn, Macieja Koby... Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
wtorek, 19 lutego 2019 22:33
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
Rekordowa widownia na trybunach hali Olivia, dobra gra i wygrana gdań ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Skarszewy. Kogo boi się burmistrz?

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2011 18:38

Czy samorządowe władze Skarszew boją się mieszkańców gminy? Niewielki protest wywołał interwencję policji. A może władze bały się wstydu przed gośćmi z zagranicy?W ostatni czwartek Dariusz Skalski, burmistrz  Skarszew spotkał się z samorządowcami z Niemiec. Na oficjalnej stronie miasta trudno szukać informacji o przebiegu spotkania, ale jak udało nam się ustalić, autobus z delegacją pojechał do gospody – domu weselnego, należącego do jednego ze skarszewskich radnych.

Droga do miejscowości, której remont był zresztą przedmiotem postępowania prokuratorskiego, nie należy do wizytówek gminy. Na kilka dni przed wizytą pojawiły się maszyny jednej z lokalnych firm budowlanych oraz Zakładu Komunalnego. Jak się dowiedzieliśmy, naprędce przeprowadzony remont ułatwił przejazd do celu imprezy samorządowców.

- Od 2005 roku walczymy o drogę do naszych domów, która przez wiele miesięcy w roku jest po prostu nieprzejezdna. Zawsze jednak słyszymy, że nie ma na to pieniędzy. Gdy jednak burmistrz chce się pokazać, to pieniądze nagle się znajdują - tłumaczy jeden z mieszkańców, który postanowił zaprotestować przeciwko takiej polityce.Forma protestu była prosta. Mieszkańcy postawili na poboczu kilka samochodów z transparentami, które mieli zobaczyć niemieccy goście z autokaru. Można było na nich przeczytać np. "Panie Skalski, żądamy dojazdu do szkoły i pracy."

Już kilka minut później na miejscu pojawili się policjanci. - Żartowali, że przyjechali tutaj przypadkiem - mówi jeden z protestujących. - Ale wszyscy zostaliśmy spisani - dodaje.

Nieco inną wersją podaje Komenda Policji: - Przyczyną interwencji było zgłoszenie obywatela - wyjaśnia mł. asp. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Z informacji jakie posiadała policja wynikało, że może dojść do zakłócenia ładu i porządku publicznego, a w szczególności blokowania przejazdu przez osoby stojące przy drodze gruntowej w miejscowości Więckowy - tłumaczy.- Nie rozumiem, na jakiej podstawie ktoś miał takie podejrzenia - dziwi się protestujący . -W międzyczasie, przed przyjazdem policji minęło nas kilka samochodów i nie próbowaliśmy ich zatrzymać. Tym bardziej, że nowa droga jest szeroka, a my staliśmy na poboczu. Żałujemy, że delegacja nie pojechała dalej, a tylko na imprezę, w ten sposób mielibyśmy lepszy dojazd do domów.

To jednak nie przekonało funkcjonariuszy, którzy postanowili... konwojować autokar z gośćmi aż do domu radnego. - To była interwencja, a nie eskorta - zapewnia Kunka.

Oficer prasowy zapewnia też, że w związku z podejrzeniem możliwości zakłócenia porządku, zachowanie policjantów było zgodne z policyjnymi procedurami.

- Mamy nadzieję, że Dariusz Skalski będzie się spotykał z innymi gośćmi, może drogi się poprawią – zastanawia się głośno uczestnik protestu. - Szkoda, że tak rzadko nas ktoś odwiedza...

AdD


 

Komentarze  

 
+2 #2 brok 2011-06-21 07:35
Przecież to jawna korupcja! Ciekawe ile Pan burmistrz zapłacił za ten począstunek radnemu. Może byście się zapytali, bo to kolejny skandal!
Cytować
 
 
0 #1 Alice 2011-06-20 19:40
nie jest łatwo w tych czasach protestować. Kilka haseł i już bus z policją jedzie..co to za reżim:)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież