Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie... "Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1 » 31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", ... Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos - wyzwanie globalne » W czwartek, 30 maja, w Gdańsku odbyła się debata "Połączenie kapitałowe PKN Orlen i Grupy Lotos, jeg...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Skarszewy. Kogo boi się burmistrz?

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2011 18:38

Czy samorządowe władze Skarszew boją się mieszkańców gminy? Niewielki protest wywołał interwencję policji. A może władze bały się wstydu przed gośćmi z zagranicy?W ostatni czwartek Dariusz Skalski, burmistrz  Skarszew spotkał się z samorządowcami z Niemiec. Na oficjalnej stronie miasta trudno szukać informacji o przebiegu spotkania, ale jak udało nam się ustalić, autobus z delegacją pojechał do gospody – domu weselnego, należącego do jednego ze skarszewskich radnych.

Droga do miejscowości, której remont był zresztą przedmiotem postępowania prokuratorskiego, nie należy do wizytówek gminy. Na kilka dni przed wizytą pojawiły się maszyny jednej z lokalnych firm budowlanych oraz Zakładu Komunalnego. Jak się dowiedzieliśmy, naprędce przeprowadzony remont ułatwił przejazd do celu imprezy samorządowców.

- Od 2005 roku walczymy o drogę do naszych domów, która przez wiele miesięcy w roku jest po prostu nieprzejezdna. Zawsze jednak słyszymy, że nie ma na to pieniędzy. Gdy jednak burmistrz chce się pokazać, to pieniądze nagle się znajdują - tłumaczy jeden z mieszkańców, który postanowił zaprotestować przeciwko takiej polityce.Forma protestu była prosta. Mieszkańcy postawili na poboczu kilka samochodów z transparentami, które mieli zobaczyć niemieccy goście z autokaru. Można było na nich przeczytać np. "Panie Skalski, żądamy dojazdu do szkoły i pracy."

Już kilka minut później na miejscu pojawili się policjanci. - Żartowali, że przyjechali tutaj przypadkiem - mówi jeden z protestujących. - Ale wszyscy zostaliśmy spisani - dodaje.

Nieco inną wersją podaje Komenda Policji: - Przyczyną interwencji było zgłoszenie obywatela - wyjaśnia mł. asp. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Z informacji jakie posiadała policja wynikało, że może dojść do zakłócenia ładu i porządku publicznego, a w szczególności blokowania przejazdu przez osoby stojące przy drodze gruntowej w miejscowości Więckowy - tłumaczy.- Nie rozumiem, na jakiej podstawie ktoś miał takie podejrzenia - dziwi się protestujący . -W międzyczasie, przed przyjazdem policji minęło nas kilka samochodów i nie próbowaliśmy ich zatrzymać. Tym bardziej, że nowa droga jest szeroka, a my staliśmy na poboczu. Żałujemy, że delegacja nie pojechała dalej, a tylko na imprezę, w ten sposób mielibyśmy lepszy dojazd do domów.

To jednak nie przekonało funkcjonariuszy, którzy postanowili... konwojować autokar z gośćmi aż do domu radnego. - To była interwencja, a nie eskorta - zapewnia Kunka.

Oficer prasowy zapewnia też, że w związku z podejrzeniem możliwości zakłócenia porządku, zachowanie policjantów było zgodne z policyjnymi procedurami.

- Mamy nadzieję, że Dariusz Skalski będzie się spotykał z innymi gośćmi, może drogi się poprawią – zastanawia się głośno uczestnik protestu. - Szkoda, że tak rzadko nas ktoś odwiedza...

AdD


 

Komentarze  

 
+2 #2 brok 2011-06-21 07:35
Przecież to jawna korupcja! Ciekawe ile Pan burmistrz zapłacił za ten począstunek radnemu. Może byście się zapytali, bo to kolejny skandal!
Cytować
 
 
0 #1 Alice 2011-06-20 19:40
nie jest łatwo w tych czasach protestować. Kilka haseł i już bus z policją jedzie..co to za reżim:)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież