Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Outsiderzy europejskich wyborów

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 29 maja 2019 16:06

Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego zdobywano rekordową liczbę głosów, ale byli też kandydaci, którzy cieszyli się bardzo małym poparciem.


Helena Makrenek z Komitetu Polska Fair Play R. Gwiazdowskiego, zdobywając poparcie 180 osób, przeszła do historii wyborów europejskich 2019 z najgorszym rezultatem w okręgu pomorskim. Tylko nieznacznie lepsze wyniki zanotowali przedstawiciele Lewicy Razem - Szymon Andrzejewski, na którego zagłosowało 233 wyborców i Sara Prussak - 242. Outsiderem listy Kukiz 15 okazała się Jolanta Rodzewicz-Klawińska wskazana przez 512 obywateli Pomorza, a raptem 8 głosów więcej zebrał Karol Draniewicz z listy Konfederacji. Z kolei na liście "Wiosny" czerwoną latarnią okazał się Bartosz Bylica, który uzbierał na Pomorzu 560 głosów, a wynik poniżej tysiąca głosów odnotowała Bożena Szubińska, kandydatka rekomendowana przez Ruch E. Gierka. Z listy Prawa i Sprawiedliwości najniższe uznanie zdobyła Danuta Białooka-Kostenecka wytypowana przez 1895 Pomorzan. Z kolei najsłabszym ogniwem propozycji Koalicji Europejskiej okazała się Jolanta Kalinowska, działaczka SdPL, wyszykowana do startu przez pomorski SLD. Jej wynik to ledwo 1346 głosów w całym województwie. Gwoli sprawiedliwości, furory wśród wyborców nie zrobił też aktywny poseł PO, Grzegorz Furgo poparty przez 1715 wyborców. Gdański radny Karol Rabenda, wiceprezes Porozumienia, uzbierał 2321 głosów, mniej niż b. radna Dorota Dudek, która w barwach Kukiz 15 otrzymała 2478 wskazań, niemal 3.krotnie więcej niż b. radny Łukasz Hamadyk. Odnotujmy też, że powrót do I ligi politycznej nie udał się liderowi PSL na Pomorzu, Krzysztofowi Trawickiemu. Startując z 3 pozycji zdobył uznanie 5679 obywateli.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież