Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,...
Reklama
Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich
niedziela, 12 lipca 2020 19:02
Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich
Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckic ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Outsiderzy europejskich wyborów

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 29 maja 2019 16:06

Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego zdobywano rekordową liczbę głosów, ale byli też kandydaci, którzy cieszyli się bardzo małym poparciem.


Helena Makrenek z Komitetu Polska Fair Play R. Gwiazdowskiego, zdobywając poparcie 180 osób, przeszła do historii wyborów europejskich 2019 z najgorszym rezultatem w okręgu pomorskim. Tylko nieznacznie lepsze wyniki zanotowali przedstawiciele Lewicy Razem - Szymon Andrzejewski, na którego zagłosowało 233 wyborców i Sara Prussak - 242. Outsiderem listy Kukiz 15 okazała się Jolanta Rodzewicz-Klawińska wskazana przez 512 obywateli Pomorza, a raptem 8 głosów więcej zebrał Karol Draniewicz z listy Konfederacji. Z kolei na liście "Wiosny" czerwoną latarnią okazał się Bartosz Bylica, który uzbierał na Pomorzu 560 głosów, a wynik poniżej tysiąca głosów odnotowała Bożena Szubińska, kandydatka rekomendowana przez Ruch E. Gierka. Z listy Prawa i Sprawiedliwości najniższe uznanie zdobyła Danuta Białooka-Kostenecka wytypowana przez 1895 Pomorzan. Z kolei najsłabszym ogniwem propozycji Koalicji Europejskiej okazała się Jolanta Kalinowska, działaczka SdPL, wyszykowana do startu przez pomorski SLD. Jej wynik to ledwo 1346 głosów w całym województwie. Gwoli sprawiedliwości, furory wśród wyborców nie zrobił też aktywny poseł PO, Grzegorz Furgo poparty przez 1715 wyborców. Gdański radny Karol Rabenda, wiceprezes Porozumienia, uzbierał 2321 głosów, mniej niż b. radna Dorota Dudek, która w barwach Kukiz 15 otrzymała 2478 wskazań, niemal 3.krotnie więcej niż b. radny Łukasz Hamadyk. Odnotujmy też, że powrót do I ligi politycznej nie udał się liderowi PSL na Pomorzu, Krzysztofowi Trawickiemu. Startując z 3 pozycji zdobył uznanie 5679 obywateli.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież