Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
Arka tonie a Samorządność nic nie robi
sobota, 25 stycznia 2020 15:48
Arka tonie a Samorządność nic nie robi
Sytuacja Arki Gdynia, klubu wspieranego m.in. środkami z budżetu mia ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Outsiderzy europejskich wyborów

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 29 maja 2019 16:06

Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego zdobywano rekordową liczbę głosów, ale byli też kandydaci, którzy cieszyli się bardzo małym poparciem.


Helena Makrenek z Komitetu Polska Fair Play R. Gwiazdowskiego, zdobywając poparcie 180 osób, przeszła do historii wyborów europejskich 2019 z najgorszym rezultatem w okręgu pomorskim. Tylko nieznacznie lepsze wyniki zanotowali przedstawiciele Lewicy Razem - Szymon Andrzejewski, na którego zagłosowało 233 wyborców i Sara Prussak - 242. Outsiderem listy Kukiz 15 okazała się Jolanta Rodzewicz-Klawińska wskazana przez 512 obywateli Pomorza, a raptem 8 głosów więcej zebrał Karol Draniewicz z listy Konfederacji. Z kolei na liście "Wiosny" czerwoną latarnią okazał się Bartosz Bylica, który uzbierał na Pomorzu 560 głosów, a wynik poniżej tysiąca głosów odnotowała Bożena Szubińska, kandydatka rekomendowana przez Ruch E. Gierka. Z listy Prawa i Sprawiedliwości najniższe uznanie zdobyła Danuta Białooka-Kostenecka wytypowana przez 1895 Pomorzan. Z kolei najsłabszym ogniwem propozycji Koalicji Europejskiej okazała się Jolanta Kalinowska, działaczka SdPL, wyszykowana do startu przez pomorski SLD. Jej wynik to ledwo 1346 głosów w całym województwie. Gwoli sprawiedliwości, furory wśród wyborców nie zrobił też aktywny poseł PO, Grzegorz Furgo poparty przez 1715 wyborców. Gdański radny Karol Rabenda, wiceprezes Porozumienia, uzbierał 2321 głosów, mniej niż b. radna Dorota Dudek, która w barwach Kukiz 15 otrzymała 2478 wskazań, niemal 3.krotnie więcej niż b. radny Łukasz Hamadyk. Odnotujmy też, że powrót do I ligi politycznej nie udał się liderowi PSL na Pomorzu, Krzysztofowi Trawickiemu. Startując z 3 pozycji zdobył uznanie 5679 obywateli.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież