Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód... Foto "Kwiatki": Temida na haku » Ostatni sprawiedliwy Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak” » Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz projektantka Adrianna Złoch zapraszają na charyta... W 35. rocznicę powstania FMW » W ramach obchodów 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej działacze federacji 13 grudnia... Pięściarze amatorzy walczyli w szczytnym celu » Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walka... "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:05
Gdańsk przez pryzmat
Zdecydowana postawa nieformalnej grupy artystów pracującej przy twor ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Outsiderzy europejskich wyborów

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 29 maja 2019 16:06

Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego zdobywano rekordową liczbę głosów, ale byli też kandydaci, którzy cieszyli się bardzo małym poparciem.


Helena Makrenek z Komitetu Polska Fair Play R. Gwiazdowskiego, zdobywając poparcie 180 osób, przeszła do historii wyborów europejskich 2019 z najgorszym rezultatem w okręgu pomorskim. Tylko nieznacznie lepsze wyniki zanotowali przedstawiciele Lewicy Razem - Szymon Andrzejewski, na którego zagłosowało 233 wyborców i Sara Prussak - 242. Outsiderem listy Kukiz 15 okazała się Jolanta Rodzewicz-Klawińska wskazana przez 512 obywateli Pomorza, a raptem 8 głosów więcej zebrał Karol Draniewicz z listy Konfederacji. Z kolei na liście "Wiosny" czerwoną latarnią okazał się Bartosz Bylica, który uzbierał na Pomorzu 560 głosów, a wynik poniżej tysiąca głosów odnotowała Bożena Szubińska, kandydatka rekomendowana przez Ruch E. Gierka. Z listy Prawa i Sprawiedliwości najniższe uznanie zdobyła Danuta Białooka-Kostenecka wytypowana przez 1895 Pomorzan. Z kolei najsłabszym ogniwem propozycji Koalicji Europejskiej okazała się Jolanta Kalinowska, działaczka SdPL, wyszykowana do startu przez pomorski SLD. Jej wynik to ledwo 1346 głosów w całym województwie. Gwoli sprawiedliwości, furory wśród wyborców nie zrobił też aktywny poseł PO, Grzegorz Furgo poparty przez 1715 wyborców. Gdański radny Karol Rabenda, wiceprezes Porozumienia, uzbierał 2321 głosów, mniej niż b. radna Dorota Dudek, która w barwach Kukiz 15 otrzymała 2478 wskazań, niemal 3.krotnie więcej niż b. radny Łukasz Hamadyk. Odnotujmy też, że powrót do I ligi politycznej nie udał się liderowi PSL na Pomorzu, Krzysztofowi Trawickiemu. Startując z 3 pozycji zdobył uznanie 5679 obywateli.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież