Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Oświadczenie Instytutu Debaty Publicznej w sprawie „Gdańskiego Tygodnia Demokracji”

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
wtorek, 12 września 2017 15:48

W związku z rozpoczętym 11 września projektem pod nazwą „Gdański Tydzień Demokracji”, Zarząd Instytutu Debaty Publicznej wydał oświadczenie.W oświadczeniu czytamy:
1. Instytut Debaty Publicznej nie bierze udziału w projekcie „Gdański Tydzień Demokracji”, ponieważ nie popiera obecnej formuły i kształtu tego wydarzenia.

2. W opinii ekspertów Instytutu Debaty Publicznej główne spotkania organizowane w ramach „Gdańskiego Tygodnia Demokracji” nie spełniają kryteriów uczciwej debaty. Warunkowane jest to przede wszystkim brakiem typowego dla demokracji pluralizmu poglądów. W planowanych w ramach programu „Gdański Tydzień Demokracji” dyskusjach mają wziąć udział dziennikarze i osoby publiczne identyfikowane tylko z jedną stroną toczącego się w Polsce sporu politycznego. Przeczy to zasadzie reprezentatywności i uczciwej debacie.

3. Instytut Debaty Publicznej wyraża zaniepokojenie pogarszającym się poziomem debaty publicznej w Gdańsku, przejawiającym się m. in. w nieprzestrzeganiu zasady pluralizmu w debatach organizowanych z publicznych środków i pomijaniu głosu mieszkańców.

4. Instytut Debaty Publicznej od dwóch lat realizuje szereg projektów edukacyjnych, które uczą, zwłaszcza młode pokolenie, kulturalnej, merytorycznej i pluralistycznej debaty na argumenty. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem i są wysoko oceniane przez licznie biorącą w niej udział młodzież, czego dowodem jest również frekwencyjny (ponad 250 uczestników) sukces ostatniej "Debaty (dla) Młodych" z 8 września br. o Konstytucji RP.

5. Wychodząc naprzeciw zgłaszanym oczekiwaniom mieszkańców Gdańska, Instytut Debaty Publicznej podejmie się w najbliższym czasie realizacji cyklu spotkań poświęconych kluczowym dla miasta tematom. Takowe spotkania, podobnie jak wszystkie dotychczas prowadzone przez IDP, odbywać się będą w duchu prawdziwej, a nie tylko deklarowanej demokracji, pluralizmu i poszanowania głosu obywateli. Będą także otwarte dla wszystkich.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież