Zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz » W piątek zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz, były proboszcz Bazyliki Mariackiej. Ks. Stanisł... Jarosław Bierecki: Pozbyliśmy się szpitali, problemy pozostały » Z Jarosławem Biereckim, radnym klubu PiS i przewodniczący komisji rewizyjnej Sejmiku Województwa Pom... Będzie referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego » Stowarzyszenie "Mieszkańcy dla Sopotu" zebrało wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o przeprowadze... Dni Chryzantemy po raz 12-ty » Koniec października to szczególny czas zakupów i przygotowań, aby 1 listopada groby naszych zmarłych... W gdańskiej komunikacji brak porozumienia » Trwa pat w negocjacjach w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Dwa razy w tym tygodniu 16 i 19 paźdz... Harcerska ścieżka do prywatnej działki » Skautowego Jamboree nie będzie na Wyspie Sobieszewskiej. Wiadomo o tym od 16 sierpnia br., gdy w Bak... Karnowski na włosku - tylko 100 podpisów... » Niespełna 100 podpisów brakuje, by referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskie... Wystartowała VI edycja Gdynia E(x)plory Week » W środę, 18 października, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia rozpoczęła się VI edycja ... Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku jego były wiceprezes i rzecznik Raf... » Sędzia Rafał Terlecki został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na prezesa Sądu Okręgowego w Gd... Pat w gdańskiej komunikacji miejskiej. Kolejna runda rozmów w najbliżs... » 16 października o sytuacji w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozmawiali związkowcy i prezes tej ...
Reklama

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 16 września 2017 16:55

W przesłanym nam oficjalnym stanowisku Grupy Polmlek wobec likwidacji zakładu produkcyjnego Polmek-Maćkowy prezes spółki Polmlek Przemysław Mikołajczyk potwierdza nasze informacje dotyczące wygaszania produkcji.


Przyznaje przy tym, że jedną z przyczyn, ale nie jedyną, były efekty ekonomiczne. Rachunek zysków i strat nie był decydujący przy zaskakującej decyzji o zakończeniu działalności, ale lokalizacja zakładu, bliskość osiedli mieszkaniowych, czyli to tereny, grunty są tu kluczowe. Pozostaje porównanie ceny zakupu spółdzielni w 2007 roku z wartością jej gruntów w roku 2017.


Prezes Mikołajczyk pisze  też o działaniu dla dobra lokalnej społeczności i powołuje się na środowisko naturalne. Ta troska przez ostatnią dekadę była jednak skrywana.


Prezes Mikołajczyk nie odpowiedział na pytanie o wynik finansowy SM Polmlek-Maćkowy, co jest dość dziwne skoro właściciele Polmleku to biznesmeni, mający na celu zysk i potrafiący go osiągać. Co samo w sobie naturalnie naganne nie jest.

ASG


 Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
OdświeżW obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam