Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Młodzi rozmawiali – o Niemczech i Polsce

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 04 października 2017 21:52

2 października na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się debata pt. "NIEMCY (i Polska) PO WYBORACH". Wydarzenie zorganizował Instytut Debaty Publicznej, który od 2 lat realizuje pluralistyczne i otwarte dla wszystkich debaty w Gdańsku i na Pomorzu.Zaproszenie do udziału w debacie przyjęli posłowie na Sejm RP: Dorota Arciszewska- Mielewczyk (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Grzegorz Furgo (Platforma Obywatelska). W dyskusji, w charakterze panelisty, wystąpił także dr Piotr Kubiak reprezentujący Instytut Zachodni w Poznaniu. Analityk wygłosił również wykład, którym wprowadził do tematyki niemieckich wyborów, licznie zgromadzonych na audytorium studentów i uczniów trójmiejskich szkół średnich. Dyskusję moderował Andrzej Skiba, prezes Instytutu Debaty Publicznej.


altGłówne pytania podczas debaty koncentrowały się wokół kwestii polityki kanclerz Angeli Merkel, kontrowersji związanych z sukcesem wyborczym Alternatywy dla Niemiec oraz ogólnej oceny relacji polsko-niemieckich.


Dużo emocji, zwłaszcza ze strony bardzo aktywnej publiczności, wzbudziły kwestie związane z szeroko rozumianą polityką migracyjną. Zgromadzeni na sali głównie młodzi ludzie chętnie włączali się w dyskusje, często wchodząc w merytoryczną polemikę z zaproszonymi na spotkanie gośćmi.


W debacie wzięło udział blisko 200 osób, co wydaje się potwierdza pojawiające się coraz częściej opinie, że w Gdańsku jest duże zapotrzebowanie na otwarte i pluralistyczne debaty, w czasie których każdy uczestnik może przedstawić swój pogląd.


alt
Instytut Debaty Publicznej zapowiedział kolejne dyskusje, także te taktujące o sprawach lokalnych, szczególnie ważnych dla mieszkańców Gdańska. Jedna z nich, dotycząca kondycji samej debaty, planowana jest na połowę października. Wedle organizatorów, ma być ona odpowiedzią na, ich zdaniem, kontrowersyjne wydatki z kasy publicznej na tzw. II Gdański Tydzień Demokracji. Organizatorom tego wydarzenia Instytut zarzuca brak pluralizmu przy doborze panelistów i wysokie angaże dla środowisk i redakcji mediów związanych z jedną stroną sporu politycznego w Polsce.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież