Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Oddział udarowy otwarty po remoncie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 16 sierpnia 2017 19:14

Po 12 miesiącach remontu, a właściwie budowy od nowa, otwarto oddział udarowy Szpitala im. Mikołaja Kopernika, będącego częścią Copernicus Sp. z o.o.W środę 16 sierpnia w obecności przedstawicieli sejmiku województwa, Pawła Orłowskiego i Hanny Zych-Cisoń, oraz wiceprezydenta Piotra Kowalczuka, otwarto po 12 miesięcznym remoncie oddział udarowy w szpitalu im. Mikołaja Kopernika.


altRemont, a właściwie budowa oddziału od nowa, kosztował sześć i pół miliona złotych a pieniądze w połowie pochodziły z rezerwy budżetowej Ministerstwa Zdrowia. Pozostała kwota to środki samorządu województwa i szpitala.


altNa oddziale leczeni będą mieszkańcy Gdańska oraz okolicznych powiatów. Placówka będzie się zajmować również profilaktyką, diagnostyką oraz rehabilitacją.


alt- Udary to obecnie nie tylko problem medyczny, ale i społeczny - powiedział dr Waldemar Fryze, kierownik oddziału neurologicznego. - W Polsce mamy 75 tysięcy udarów rocznie. Jest to trzecia przyczyna zgonów, a główna przyczyna niepełnosprawności po 40 roku życia. Na naszym oddziale przyjęliśmy około 650 pacjentów, z których 20 procent potrzebuje najnowocześniejszego leczenia jakim jest leczenie trombolityczne. To najwyższy odsetek w województwie pomorskim i jeden z lepszych w kraju. Przygotowujemy się do trombektomii czyli mechanicznego udrażniania tętnic mózgowych. - Wykonaliśmy w poprzednim miesiącu jedną taką procedurę. Liczymy, że procedura ta będzie refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, gdyż na razie jest finansowana przez zarząd naszej spółki. A procedura jest dość droga, bo jedna kosztuje 25 tysięcy złotych.


Wyremontowany oddział zapewni większe bezpieczeństwo i jakość naszej pracy - powiedziała Stanisława Hirsz-Lemke, pielęgniarka oddziałowa. - Wyposażenie to dla pacjenta istotna rzecz. Dla nas sprzęt jest pomocą. Opieka nad pacjentem po udarze to duża praca i bardzo duża odpowiedzialność.


altNa dyżurze dziennym ma być 6 pielęgniarek, a na nocnym 4. Oddział ma 20 łóżek - Jeśli będzie potrzeba więcej to się znajdą - zapewniła Stanisława Hirsz-Lemke.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież