Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tajemnica spotkania w Blue City. Karnowski-SKT z ABW w tle

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 sierpnia 2017 16:25

altProkuratura Okręgowa w Gdańsku podjęła po zażaleniu SKT ponownie sprawę wejścia w posiadanie i użycia przez Jacka Karnowskiego materiałów operacyjnych ABW we wniosku o zawieszenie zarządu klubu. Poprzednie dochodzenie umorzył prok. Piotr Gronek z Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz uznając wyjaśnienia prezydenta Sopotu za wystarczające.Przesłuchiwany przez niego prezydent Sopotu zeznał wówczas, że wszedł w posiadanie materiałów z podsłuchów operacyjnych ABW w innym postępowaniu najzupełniej przypadkowo. Jak można przeczytać w uzasadnieniu umorzenia śledztwa: "zadzwonił do niego (J. Karnowskiego - red.) mężczyzna, prawdopodobnie był to Marek S., który powiedział, że ma ciekawe dokumenty, także z podsłuchu rozmów telefonicznych Jacka Karnowskiego(...) podczas spotkania w Warszawie mężczyzna ten powiedział Jackowi Karnowskiemu, że jest stroną postępowania dotyczącym jakiejś spółki skarbu państwa, że posiada kserokopie z akt tej sprawy (uzyskane przez jego obrońcę) i że są tam też podsłuchy rozmów Jacka Karnowskiego "z B. i z L.. J. Karnowski zapoznał się z tymi materiałami (które miały godło jawne, były u strony postępowania, więc nie były wówczas objęte klauzulą tajności) i sporządził ich kserokopię lub też kserokopie takie otrzymał od swego rozmówcy".


Prokuratora Gronka zeznania te całkowicie usatysfakcjonowały. Nie ustalił, kto do kogo właściwie dzwonił, czy Marek S. to Marek S., co on miałby do powiedzenia na temat kolejności połączeń, nie sprawdził bilingów, ani nie zainteresował się okolicznościami spotkania w kawiarni Blue City. Doprawdy stanowi różnice to, czy J. Karnowski dostał materiały do ręki i od kogo, czy też musiał pójść za róg i samodzielnie kserować lub wziął je do aktówki i przywiózł do Sopotu. Tym bardziej że prok. Jacek Mularzuk z prokuratury w Warszawie prowadzący sprawę VDs54/13 odmówił zgody na ich udostępnianie. Według zaś niepotwierdzonych informacji z podsłuchanych rozmów można wywnioskować, że J. Karnowski był w jakiś sposób zaangażowany w poszukiwanie mieszkania dla wiceministra L. z własnego rządu, a z treści rozmów wynikać ma też, że jego relacje z prezesem B. Białaszczykiem były wręcz towarzyskie.


We wznowionym przez prokuratora Glińskiego postępowaniu funkcjonariusze policji rozpoczęli już przesłuchiwanie pierwszych świadków. Oprócz wyjaśnienia w jaki sposób materiały operacyjne ABW trafiły do obrotu, dochodzenie ma też wyjaśnić zagadkę dołączania do akt sprawy SKT tzw. zwrotek z innych postępowań, posłużenie się przez nowy klub logotypem przypominającym własność starego, a także okoliczności przekazania w dzierżawę bezprzetargową kortów za kwotę radykalnie mniejszą niż zaproponowały inne kluby tenisowe.


Mecz SKT-Karnowski dopiero zaczyna się rozkręcać.

(gg,st)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież