Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

II Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska rozpoczęta

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 listopada 2013 19:23

29 października oficjalnie rozpoczęła się II Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Na pierwszym spotkaniu z pośród 34 radnych, w tym 4 z poprzedniej kadencji, wyłoniono Prezydium Rady.Wybory do MRMG trwały od 25 września do 2 października w sześciu okręgach wyborczych działających na tych samych zasadach, co normalne "dorosłe" okręgi Rady Miasta. Każdy kandydat miał 2 minuty do zaprezentowania się i i swoich pomysłów, które chcieliby zrealizować jako ewentualni członkowie MRMG.

Na Komisję Wyborczą składają się radni Gdańska reprezentujący Komisję Edukacji, Komisję Samorządu i Ładu Publicznego, przedstawiciele Wydziału Edukacji i Biura Rady Miasta Gdańska Urzędu Miejskiego oraz dyrektorzy szkół wskazanych na siedzibę okręgów wyborczych.

Zebranych na sali uczniów, nauczycieli, opiekunów i innych zainteresowanych powitał Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. Po tym przemówieniu najmłodszy członek Młodzieżowej Rady, Adam Susek z Gimnazjum nr 33, odczytał tekst ślubowania: „Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie”.

- Mam nadzieję, że działania Młodzieżowej Rady zwiększą zainteresowanie młodzieży sprawami naszego miasta i wpłyną na kształtowanie postaw obywatelskich i wspólnotowych. Liczę też, że wasze aktywne, społeczne działania wpłyną na integrację środowisk młodzieżowych i dadzą realny udział w procesie decydowania o sprawach związanych z młodzieżą – powiedział Bogdan Oleszek.

Po zaprzysiężeniu wszystkich członków Młodzieżowej Rady i wręczenia im certyfikatów, przystąpiono do wyborów. Przewodniczącym został Szymon Krawczuk z V LO. Wiceprzewodniczącymi wybrani zostali Julia Bartoszewska z II LO, Adam Nowocień z VI LO i Zofia Trzaskowska z XIX LO. W skład prezydium Młodzieżowej Rady weszła także Sara Skrzypiec z XXI Sportowego Liceum Ogólnokształcącego.

Na koniec obrad zaprezentowano elektroniczny system głosowania.

Kolejne zebranie planowane jest na 14 listopada. Kadencja Młodzieżowej Rady trwa 2 lata i ma obowiązek zbierać się nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Członkami rady mogą zostać wszyscy uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Gdańsku.

Alicja Kołbuc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież