Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marsz nadziei

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 22 kwietnia 2012 09:25

Przedstawicielki Stowarzyszenia „Crede Femina” zebrały się 21 kwietnia w samo południe przy Złotej Bramie w Gdańsku. Przy dźwiękach bębnów, kilkudziesięcioosobowa grupa przeszła ulicą Długą i Długim Targiem, wręczając przechodniom żonkile oraz ulotki informacyjne dotyczące samobadania piersi.- Manifestujemy zrozumienie dla amazonek, z którymi od wielu lat współpracujemy - powiedziała nam organizatorka imprezy, prezes stowarzyszenia „Crede Femina” dr Wanda Alicja Kustrzeba, maszerując głównymi ulicami Gdańska. - Pokazujemy, że o zdrowie trzeba dbać, że nowotwory nie muszą oznaczać śmierci, a kobieta po mastektomii nadal może być atrakcyjna. Niepokoi nas jednak to, że tylko 20 procent kobiet chodzi na badania profilaktyczne. Problem ten dotyczy również mężczyzn. Co piąta kobieta może zachorować na raka piersi i co piąty mężczyzna na raka prostaty. Zatem mężczyźni też powinni o tym głośno mówić. Kiedyś  choroba raka piersi była wstydliwa. Obecnie choroby prostaty wstydzą się mężczyźni. Ale dlaczego? Przecież to jest zwykła uleczalna choroba. Trzeba z nią walczyć. Rak piersi jest już całkowicie wyleczalny. Nasze stowarzyszenie w pełni propaguje konieczność wykonywania badań profilaktycznych na wielu płaszczyznach. Zachęcamy do dbania o ciało także poza gabinetem lekarskim. Dlatego coraz częściej organizujemy spotkania we współpracy z firmami promującymi ruch lub nowe rozwiązania kosmetyczne.Mamy jeden główny cel, jednoczyć i pobudzać do wspólnego działania kobiety, które chcą mieć siłę tworzenia świata takiego, w jakim chce się żyć. Dawać i brać dokładnie tyle, by nie zgubić samej siebie. Mieć moc. Wybrałyśmy żonkil, bo jest on symbolem nadziei. Żonkil jest też symbolem tego, co wiosna niesie pozytywnego, odrodzenia po zimowych miesiącach. A nasz marsz miał właśnie dać ludziom nadzieję i podnieść ich na duchu.


alt


alt


Stowarzyszenie, jeszcze pod szyldem Europa Donna, zainicjowało wiele plenerowych spotkań i manifestacji. Dwie z imprez jesienny Marsz Różowej Wstążki w Gdyni oraz wiosenny Marsz Żółtego Żonkila w Gdańsku na stałe wpisały się w kalendarz trójmiejskich wydarzeń.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież