Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kurator i sąd: 5-latek legalnie odebrany matce

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2011 14:54Wczoraj o godzinie siódmej rano kuratorzy i psycholog w asyście policji zabrali pięcioletniego chłopca prosto z łóżeczka w domu matki. To efekt postanowienia sądu, który właśnie ojcu przyznał opiekę nad chłopcem.- Nie doszło do złamania prawa podczas akcji odbierania 5-letniego syna matce – powiedział Radiu Gdańsk Kurator Okręgowy w Gdańsku Krzysztof Stasiak.

Także rzecznik prasowy pomorskiej Policji, podinspektor Jan Kościuk, podkreśla, że odebranie malca dokonane zostało na skutek prawomocnego wyroku Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, Sądu Rejonowego w Gdańsku. Zaznacza jednak, że to nie Policja odebrała matce dziecko.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami Policja ma obowiązek takiej [żądanej przez kuratora] pomocy udzielić, w związku z czym na miejsce, razem z kuratorem pojechało trzech umundurowanych funkcjonariuszy – wyjaśnia Kościuk. - Nadmieniam, że policjanci w takich sytuacjach pełnią rolę jedynie pomocniczą, a ich obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom postępowania. W tym przypadku zadaniem funkcjonariuszy było dopilnowanie aby żądający pomocy kurator mógł bez przeszkód wykonać czynności w sprawie – dodaje.Matka chłopca jest obecnie w piątym miesiącu ciąży i domaga się możliwości widywania syna, który nie przebywa obecnie w miejscu wskazanym przez sąd. Wniosek w tej sprawie trafi niebawem do sądu rodzinnego.

Proces o dziecko to wynik kilkuletniego konfliktu między rodzicami - ojcem profesorem psychologii i matką, również psychologiem – informuje Radio Gdańsk. Rozgłośnia powołując się na wypowiedź kuratora Stasiaka twierdzi, że odbierane dziecko krzyczało, ponieważ boi się ojca, za co ten wini matkę.

- Sąd Rodzinny postanowieniem z dnia 22.3.2011 r. ustalił miejsce pobytu małoletniego przy ojcu. Matka dziecka została zobowiązana do wydania dziecka ojcu zgodnie z postanowieniem sądu. Matka dziecka – uczestniczka postępowania nie wykonała dobrowolnie postanowienia sądu do 4.7.2011 r., wobec czego zlecono kuratorowi przymusowe odebranie małoletniego – wyjaśnia Tomasz Adamski, Rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Decyzja o przekazaniu chłopca ojcu nie musi być ostateczna.

- Orzeczenie Sądu Rodzinnego będzie podlegało kontroli Sądu Okręgowego w Gdańsku jako sądu odwoławczego, gdzie aktualnie znajdują się akta tej sprawy – tłumaczy Adamski.(wie)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 janek 2011-07-08 10:44
Tego chłopa może ktoś zlinczować. Niech lepiej zostanie anonimowy, bo po co ktoś jeszcze ma za niego cierpieć!
Cytować
 
 
0 #3 pat 2011-07-08 09:32
http://psychologia.univ.gda.pl/all/psykj.html to ten pan.
Cytować
 
 
+1 #2 miron 2011-07-07 06:47
temu dzoecku robią...
Cytować
 
 
+1 #1 Gonzo 2011-07-06 16:55
co do niej włożysz, to i z niej wyjmiesz". Dobrze o tym wiedzą psycholodzy, więc też traktują dziecko (także swoje) jak walizkę. Nie dziwota więc, że kurator i policja dostroili się do ogólnej tonacji. Skoro matka nie chciała wydać dziecka, to kurator musiał je odebrać i wydać ojcu.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież