Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio Gdańsk. Rekomendacje dla członków zarządu oprotestowane

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 lipca 2011 19:30

altJak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, złożone zostały cztery protesty w sprawie wyłonienia i rekomendowania zarządu Radia Gdańsk.


Jedne z nich złożył Janusz Wikowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego. Swoje odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członkowie rady przygotowali odpowiedź na zarzuty. Wikowski, który sam przepadł w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów.
- W jak niedokładny sposób czytane były moje dokumenty świadczą błędy w moim życiorysie i stwierdzenia, których w dokumentach nie ma – mówi Wikowski.


Wikowski składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru. Mianowicie jego zdaniem w regułach konkursu nie było mowy o przedstawieniu strategii rozwoju radia, a mimo to o wyborze i rekomendacji kandydatów zdecydować miało właśnie przedstawienie przez nich takiej strategii. Po wtóre zdaniem Wikowskiego konieczne jest jasne przedstawienie procedur.
- Jeśli konkurs dotyczy mediów publicznych i zarządzającego nimi to powinien być on przeprowadzony w sposób nie budzący wątpliwości – podkreśla Wikowski.


W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk SA, zgłosiło się dwanaście osób.


Jan Kreft, przewodzący radzie, poinformował, że wskazane osoby wyróżniły się na tle innych kandydatów tym, że "zapowiedziały przygotowanie strategii rozwoju spółki".
- Radio Gdańsk jest w dobrej kondycji finansowej, ale mimo to trzeba szukać dodatkowych źródeł przychodu poza abonamentem. Poza tym obaj wybrani członkowie zarządu, co rzadko się zdarza, łączą umiejętności dziennikarskie z menadżerskimi - dodał Kreft i zaznaczył, że wybór był trudny, ale ostateczne decyzje podjęte zostały jednogłośnie.


Dzisiaj członkowie Rady Nadzorczej Radia Gdańsk SA przesłali Janowi Dworakowi, przewodniczącemu KRRiTV, odpowiedź na zarzuty Wikowskiego. Odpowiedź jest jednoznaczna: zarzuty nieuzasadnione.
- Zarzuty podnoszone przez Janusza Wikowskiego są nieuzasadnione. Warunki konkursu były wyraźnie określone i zakładały, że jednym z jego elementów jest przedstawienie wizji spółki. Janusz Wikowski nie uczynił tego, co sam zresztą przyznał, mimo, że miał taką możliwość – stwierdza w rozmowie z nami adwokat Donat Paliszewski, członek Rady Nadzorczej Radia Gdańsk SA.
- Nikt mnie o strategię rozwoju radia nie pytał, a miałem ze sobą teczkę pełną własnych opracowań  – ripostuje Wikowski.


Decydujące zdanie należy teraz do KRRiTV, która ma ocenić rekomendacje przedstawione przez radę nadzorczą. Z przebiegu konkursu istnieje zapis audiowizualny. Jest on w dyspozycji przewodniczącego KRRiTV. Najpewniej w środę KRRiTV ogłosi swoją decyzję. Pikanterii dodaje fakt, że – według naszych informacji – jeden z członków Rady Nadzorczej Radia Gdańsk złożył swoją dymisję – chodzi o reprezentanta Skarbu Państwa – Piotra Koszewskiego.

Nowe fakty w sprawie w dniu jutrzejszym – sprawdź koniecznie na wybrzeze24.pl
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież