Otwarcie wystawy „TU rodziła się »Solidarność«” w Gdańsku » W piątek, 14 sierpnia, na Placu Solidarności uroczyście otwarto wystawę „TU rodziła się »Solidarność... Arcybiskup Głódź na emeryturze » Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa met... Opinia ekspertów daje podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę na te... » Główna Komisja Konserwatorska, działająca przy Generalnym Konserwatorze Zabytków, wydała opinię na t... Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych ze... » Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta Gdańska i jego rodziny. W specjalnym ... Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw...
Reklama
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
piątek, 14 sierpnia 2020 13:47
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta G ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Radio Gdańsk. Rekomendacje dla członków zarządu oprotestowane

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 lipca 2011 19:30

altJak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, złożone zostały cztery protesty w sprawie wyłonienia i rekomendowania zarządu Radia Gdańsk.


Jedne z nich złożył Janusz Wikowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego. Swoje odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członkowie rady przygotowali odpowiedź na zarzuty. Wikowski, który sam przepadł w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów.
- W jak niedokładny sposób czytane były moje dokumenty świadczą błędy w moim życiorysie i stwierdzenia, których w dokumentach nie ma – mówi Wikowski.


Wikowski składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru. Mianowicie jego zdaniem w regułach konkursu nie było mowy o przedstawieniu strategii rozwoju radia, a mimo to o wyborze i rekomendacji kandydatów zdecydować miało właśnie przedstawienie przez nich takiej strategii. Po wtóre zdaniem Wikowskiego konieczne jest jasne przedstawienie procedur.
- Jeśli konkurs dotyczy mediów publicznych i zarządzającego nimi to powinien być on przeprowadzony w sposób nie budzący wątpliwości – podkreśla Wikowski.


W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk SA, zgłosiło się dwanaście osób.


Jan Kreft, przewodzący radzie, poinformował, że wskazane osoby wyróżniły się na tle innych kandydatów tym, że "zapowiedziały przygotowanie strategii rozwoju spółki".
- Radio Gdańsk jest w dobrej kondycji finansowej, ale mimo to trzeba szukać dodatkowych źródeł przychodu poza abonamentem. Poza tym obaj wybrani członkowie zarządu, co rzadko się zdarza, łączą umiejętności dziennikarskie z menadżerskimi - dodał Kreft i zaznaczył, że wybór był trudny, ale ostateczne decyzje podjęte zostały jednogłośnie.


Dzisiaj członkowie Rady Nadzorczej Radia Gdańsk SA przesłali Janowi Dworakowi, przewodniczącemu KRRiTV, odpowiedź na zarzuty Wikowskiego. Odpowiedź jest jednoznaczna: zarzuty nieuzasadnione.
- Zarzuty podnoszone przez Janusza Wikowskiego są nieuzasadnione. Warunki konkursu były wyraźnie określone i zakładały, że jednym z jego elementów jest przedstawienie wizji spółki. Janusz Wikowski nie uczynił tego, co sam zresztą przyznał, mimo, że miał taką możliwość – stwierdza w rozmowie z nami adwokat Donat Paliszewski, członek Rady Nadzorczej Radia Gdańsk SA.
- Nikt mnie o strategię rozwoju radia nie pytał, a miałem ze sobą teczkę pełną własnych opracowań  – ripostuje Wikowski.


Decydujące zdanie należy teraz do KRRiTV, która ma ocenić rekomendacje przedstawione przez radę nadzorczą. Z przebiegu konkursu istnieje zapis audiowizualny. Jest on w dyspozycji przewodniczącego KRRiTV. Najpewniej w środę KRRiTV ogłosi swoją decyzję. Pikanterii dodaje fakt, że – według naszych informacji – jeden z członków Rady Nadzorczej Radia Gdańsk złożył swoją dymisję – chodzi o reprezentanta Skarbu Państwa – Piotra Koszewskiego.

Nowe fakty w sprawie w dniu jutrzejszym – sprawdź koniecznie na wybrzeze24.pl
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież