„Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ... Śledczy ujawnili nieznany gigantyczny majątek byłego polityka PO Sławo... » Gotówka poukrywana w specjalnych skrytkach, przygotowanych do składowania pieniędzy, luksusowy samoc... Na Westerplatte odnaleziono 500 kg bombę lotniczą z okresu II wojny św... » 14 września 2020 r. na terenie pola bitwy na Westerplatte w trakcie prac saperskich prowadzonych na ... Zawody wędkarskie dla dzieci z dzielnicy Suchanino » W sobotę, 12 września, Koło wędkarskie PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Suc...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

O losach Rady Nadzorczej Radia Gdańsk zadecyduje Sąd Rejonowy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2011 10:32

altCzy Rada Nadzorcza Radia Gdańsk S.A. została powołana zgodnie z prawem – będzie musiał odpowiedzieć gdański Sąd Rejonowy.


Odchodzący prezes Radia Gdańsk S.A. Dariusz Wasielewski stara się zablokować powołanie nowego zarządu radia. Jego argumenty to m.in. brak legitymizacji nowopowołanej Rady Nadzorczej spółki. Złożył on w tej sprawie zastrzeżenia do Krajowego Rejestru Sądowego.

- W dziale rejestru przedsiębiorstw w miejscu przeznaczonym na oznaczenie organów nadzoru wraz z ich składem osobowym złożono wniosek o dokonanie wpisu osób, które nie powinny były zostać powołane w skład rady nadzorczej spółki Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku Radio Gdańsk – napisał w zawiadomieniu do KRS Wasielewski.

Wasielewski argumentuje, że zasiadający w radzie członkowie nie mają do tego prawa. Chodzi tu o Zbigniewa Jasiewicza, Donata Paliszewskiego oraz Andrzeja Trojanowskiego, zgłoszonych do rady nadzorczej przez gdańską AWFiS. Dlaczego? Otóż zgodnie z rozporządzeniem KRRiTV w sprawie regulaminu konkursów na członków rad nadzorczych mediów publicznych są oni zgłaszani przez uczelnie akademickie w rozumieniu prawa o szkolnictwie wyższym. Zatem podstawą uznania za uczelnię akademicką jest jej uprawnione do nadawania stopni doktorskich i habilitacyjnych.

- W dniu zgłoszenia kandydatów do rady nadzorczej spółki akcyjnej Radio Gdańsk AWFiS imienia Jędrzeja Śniadeckiego nie wypełnia definicji uczelni akademickiej, gdyż żadna z jej jednostek nie posiadała uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora – argumentuje Wasielewski. Te uprawnienia AWFiS były bowiem zawieszone do 31 marca 2011 r. przez Centralną Komisję do spraw Stopni i Tytułów.


Jednocześnie były prezes gdańskiej rozgłośni złożył wniosek do przewodniczącego KRRiTV Jana Dworaka o zawieszenie „wszelkich czynności proceduralnych dotyczących Spółki Radio Gdańsk S.A.”.

- Do czasu rozstrzygnięcia przez sąd rejestrowy oraz podjęcia ostatecznych decyzji nie chciałbym toczyć debaty poprzez media. Zaczekajmy na werdykt tak sądu, jak i Krajowej Rady – powiedział nam Dariusz Wasielewski.

Rzeczniczka KRRiTV Katarzyna Twardowska na razie zachowuje milczenie w tej sprawie. Sam przewodniczący Dworak nie znalazł dla nas czasu. Od godzin porannych trwa bowiem posiedzenie KRRiTV.


Oprócz umocowania prawnego rady także jej rekomendacje udzielone członom Zarządu Radia Gdańsk S.A. zostały oprotestowane. CZYTAJ

Janusz Wikowski, szef Rady programowej TVP Oddział Gdańsk i redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego oprotestował werdykt Rady Nadzorczej gdańskiego publicznego radia. Odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wikowski, który przepadał w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów. Składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru.

W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk S.A., zgłosiło się dwanaście osób.

ASG


Z ostatniej chwili: KRRiTV wybrała zarząd Radia Gdańsk SA w zarekomendowanym przez Radę Nadzorczą składzie. Prezesem jest Lech Parell, wiceprezesem Zdzisław Koszlak.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #2 Urban Jerzy 2011-07-07 08:22
skąd parell i koszlak wiedzieli ze strategie trzeba SCHOWAĆ W KOPERTY,A RESZTA GAMONI nie wiedziaa i przegraa
Cytować
 
 
0 #1 jerzyurban 2011-07-06 10:54
trzeba było wybrać Naliwajka,
a swoją drogą Wasielewski znalazł ciekawy haczyk.
To też dobrze świadczy o Radiu, jeśli ludziom aż tak chce się o nie kłócić, to może chodzi o coś więcej niż lukratywne posady. Może...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież