Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

O losach Rady Nadzorczej Radia Gdańsk zadecyduje Sąd Rejonowy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2011 10:32

altCzy Rada Nadzorcza Radia Gdańsk S.A. została powołana zgodnie z prawem – będzie musiał odpowiedzieć gdański Sąd Rejonowy.


Odchodzący prezes Radia Gdańsk S.A. Dariusz Wasielewski stara się zablokować powołanie nowego zarządu radia. Jego argumenty to m.in. brak legitymizacji nowopowołanej Rady Nadzorczej spółki. Złożył on w tej sprawie zastrzeżenia do Krajowego Rejestru Sądowego.

- W dziale rejestru przedsiębiorstw w miejscu przeznaczonym na oznaczenie organów nadzoru wraz z ich składem osobowym złożono wniosek o dokonanie wpisu osób, które nie powinny były zostać powołane w skład rady nadzorczej spółki Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku Radio Gdańsk – napisał w zawiadomieniu do KRS Wasielewski.

Wasielewski argumentuje, że zasiadający w radzie członkowie nie mają do tego prawa. Chodzi tu o Zbigniewa Jasiewicza, Donata Paliszewskiego oraz Andrzeja Trojanowskiego, zgłoszonych do rady nadzorczej przez gdańską AWFiS. Dlaczego? Otóż zgodnie z rozporządzeniem KRRiTV w sprawie regulaminu konkursów na członków rad nadzorczych mediów publicznych są oni zgłaszani przez uczelnie akademickie w rozumieniu prawa o szkolnictwie wyższym. Zatem podstawą uznania za uczelnię akademicką jest jej uprawnione do nadawania stopni doktorskich i habilitacyjnych.

- W dniu zgłoszenia kandydatów do rady nadzorczej spółki akcyjnej Radio Gdańsk AWFiS imienia Jędrzeja Śniadeckiego nie wypełnia definicji uczelni akademickiej, gdyż żadna z jej jednostek nie posiadała uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora – argumentuje Wasielewski. Te uprawnienia AWFiS były bowiem zawieszone do 31 marca 2011 r. przez Centralną Komisję do spraw Stopni i Tytułów.


Jednocześnie były prezes gdańskiej rozgłośni złożył wniosek do przewodniczącego KRRiTV Jana Dworaka o zawieszenie „wszelkich czynności proceduralnych dotyczących Spółki Radio Gdańsk S.A.”.

- Do czasu rozstrzygnięcia przez sąd rejestrowy oraz podjęcia ostatecznych decyzji nie chciałbym toczyć debaty poprzez media. Zaczekajmy na werdykt tak sądu, jak i Krajowej Rady – powiedział nam Dariusz Wasielewski.

Rzeczniczka KRRiTV Katarzyna Twardowska na razie zachowuje milczenie w tej sprawie. Sam przewodniczący Dworak nie znalazł dla nas czasu. Od godzin porannych trwa bowiem posiedzenie KRRiTV.


Oprócz umocowania prawnego rady także jej rekomendacje udzielone członom Zarządu Radia Gdańsk S.A. zostały oprotestowane. CZYTAJ

Janusz Wikowski, szef Rady programowej TVP Oddział Gdańsk i redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego oprotestował werdykt Rady Nadzorczej gdańskiego publicznego radia. Odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wikowski, który przepadał w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów. Składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru.

W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk S.A., zgłosiło się dwanaście osób.

ASG


Z ostatniej chwili: KRRiTV wybrała zarząd Radia Gdańsk SA w zarekomendowanym przez Radę Nadzorczą składzie. Prezesem jest Lech Parell, wiceprezesem Zdzisław Koszlak.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #2 Urban Jerzy 2011-07-07 08:22
skąd parell i koszlak wiedzieli ze strategie trzeba SCHOWAĆ W KOPERTY,A RESZTA GAMONI nie wiedziaa i przegraa
Cytować
 
 
0 #1 jerzyurban 2011-07-06 10:54
trzeba było wybrać Naliwajka,
a swoją drogą Wasielewski znalazł ciekawy haczyk.
To też dobrze świadczy o Radiu, jeśli ludziom aż tak chce się o nie kłócić, to może chodzi o coś więcej niż lukratywne posady. Może...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież