Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

O losach Rady Nadzorczej Radia Gdańsk zadecyduje Sąd Rejonowy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2011 10:32

altCzy Rada Nadzorcza Radia Gdańsk S.A. została powołana zgodnie z prawem – będzie musiał odpowiedzieć gdański Sąd Rejonowy.


Odchodzący prezes Radia Gdańsk S.A. Dariusz Wasielewski stara się zablokować powołanie nowego zarządu radia. Jego argumenty to m.in. brak legitymizacji nowopowołanej Rady Nadzorczej spółki. Złożył on w tej sprawie zastrzeżenia do Krajowego Rejestru Sądowego.

- W dziale rejestru przedsiębiorstw w miejscu przeznaczonym na oznaczenie organów nadzoru wraz z ich składem osobowym złożono wniosek o dokonanie wpisu osób, które nie powinny były zostać powołane w skład rady nadzorczej spółki Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku Radio Gdańsk – napisał w zawiadomieniu do KRS Wasielewski.

Wasielewski argumentuje, że zasiadający w radzie członkowie nie mają do tego prawa. Chodzi tu o Zbigniewa Jasiewicza, Donata Paliszewskiego oraz Andrzeja Trojanowskiego, zgłoszonych do rady nadzorczej przez gdańską AWFiS. Dlaczego? Otóż zgodnie z rozporządzeniem KRRiTV w sprawie regulaminu konkursów na członków rad nadzorczych mediów publicznych są oni zgłaszani przez uczelnie akademickie w rozumieniu prawa o szkolnictwie wyższym. Zatem podstawą uznania za uczelnię akademicką jest jej uprawnione do nadawania stopni doktorskich i habilitacyjnych.

- W dniu zgłoszenia kandydatów do rady nadzorczej spółki akcyjnej Radio Gdańsk AWFiS imienia Jędrzeja Śniadeckiego nie wypełnia definicji uczelni akademickiej, gdyż żadna z jej jednostek nie posiadała uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora – argumentuje Wasielewski. Te uprawnienia AWFiS były bowiem zawieszone do 31 marca 2011 r. przez Centralną Komisję do spraw Stopni i Tytułów.


Jednocześnie były prezes gdańskiej rozgłośni złożył wniosek do przewodniczącego KRRiTV Jana Dworaka o zawieszenie „wszelkich czynności proceduralnych dotyczących Spółki Radio Gdańsk S.A.”.

- Do czasu rozstrzygnięcia przez sąd rejestrowy oraz podjęcia ostatecznych decyzji nie chciałbym toczyć debaty poprzez media. Zaczekajmy na werdykt tak sądu, jak i Krajowej Rady – powiedział nam Dariusz Wasielewski.

Rzeczniczka KRRiTV Katarzyna Twardowska na razie zachowuje milczenie w tej sprawie. Sam przewodniczący Dworak nie znalazł dla nas czasu. Od godzin porannych trwa bowiem posiedzenie KRRiTV.


Oprócz umocowania prawnego rady także jej rekomendacje udzielone członom Zarządu Radia Gdańsk S.A. zostały oprotestowane. CZYTAJ

Janusz Wikowski, szef Rady programowej TVP Oddział Gdańsk i redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego oprotestował werdykt Rady Nadzorczej gdańskiego publicznego radia. Odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wikowski, który przepadał w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów. Składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru.

W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk S.A., zgłosiło się dwanaście osób.

ASG


Z ostatniej chwili: KRRiTV wybrała zarząd Radia Gdańsk SA w zarekomendowanym przez Radę Nadzorczą składzie. Prezesem jest Lech Parell, wiceprezesem Zdzisław Koszlak.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #2 Urban Jerzy 2011-07-07 08:22
skąd parell i koszlak wiedzieli ze strategie trzeba SCHOWAĆ W KOPERTY,A RESZTA GAMONI nie wiedziaa i przegraa
Cytować
 
 
0 #1 jerzyurban 2011-07-06 10:54
trzeba było wybrać Naliwajka,
a swoją drogą Wasielewski znalazł ciekawy haczyk.
To też dobrze świadczy o Radiu, jeśli ludziom aż tak chce się o nie kłócić, to może chodzi o coś więcej niż lukratywne posady. Może...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież